Свято Михайла припадає на 21 листопада. Правила, Молитва
- 20.11.2011 21:45Православна церква відзначає пам'ять собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Народились 21 листопада - вправні травники. Іменинники дня: Марфа, Гаврило, Михайло.Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Архістратиг Михайло - переможець супостатів, визволитель від усіляких бід і скорбот і злих гріхів. Це-Велике православне свято. Михайло-людина, яка присвятила своє життя церкви і релігії, а після смерті визнаний зразком праведного життя і носієм чудодійної сили.На честь його побудовано багато монастирів та храмів.
За народними прикметами, з сьогоднішнього дня настають Михайлівські відлиги. В Михайлов день, що припадає на 21 листопада, «зима не стоїть, не мерзне» - трапляються відлиги. «Михайло приїжджає або на білому коні, або на чорному (залежно від погоди)», а якщо «на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до половини грудня», «якщо Михайло Дем'янів шлях (санний шлях) порушили, не чекай його до зимового Миколи (19 грудня).Михайлов день вважається рубіжної датою. З цього дня "зима встає на ноги". "З дня Михайла Архангела зима морози кує". "З Михайла зима не стоїть, не мерзне". З 21 листопада по 20 грудня прибувають на зимівлю червоногруді, червоноголові чечітки, клести, чижі, снігурі, сойки. У давнину сніг міцно лягав зазвичай до 22 листопада. Примічали: «коли на Михайлов день ранок з інеєм - чекай великих снігів; з туманом - бути ростепелі». З Архістратига Михайла худобу заганяли на зимовий корм. Сніговий покрив не перевищував тоді 5 см. Зараз в Україні - рекордно тепла погода.
Але найчастіше «Михайло справжню зиму веде», день починається з холодним вітром. На Михайла ублажали будинкового, -виносили йому чашку з пивом, умовляли не йти з дому: «То не дивно, що пиво зварено, а мудро, що не випито».
У цей день відзначається день Архангелів: Гавриїла, Рафаїла, Уріїла, Селафіїл, Ієгудиїл, Варахиїла, Єремії.
Молитва:
Подать записку о здравии
|
Яко ангельских огнезрачных ликов предстоятеля, ангельскими убо и языки подобаше восхвалити тя, Михаиле: но дондеже вразумляемии тобою навыкнем безплотных глаголом, услыши, аще и от человеческих, обаче благодарных устен, сицевая: Радуйся, звездо мира первообразная;
Радуйся, свеще истины и правды златозарная.
Радуйся, лучей света несозданнаго первый во ангельских ликостояниях приемниче;
Радуйся, Ангелов начальниче.
Радуйся, в немже наивящше светлеется слава Творческия Десницы;
Радуйся, имже красуются соборы всех существ безплотных.
Радуйся, Михаиле, великий Архистратиже, со всеми Небесными Силами.
Народні прикмети
Дню властиві: Михайлівські бруду, Михайлівські відлиги, Михайлівські заморозки. Кожен рік по-різному. У народі кажуть: "Кузьма (14 листопада) закує, а Михайло Раскує". "Михайло мости мостить". "Коли на Михайлов день ранок з інеєм - чекай великих снігів; з туманом - бути відлизі". "Якщо Михайло Дем'янів шлях зруйнувати - не чекай його до зимового Миколи. З Архістратига Михайла худобу заганяють на зимовий корм.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25