Конференція "Міжетнічні та міжконфесійні відносини" відбулась у Чернівцях
- 30.04.2010 23:59Міжнародна науково-практична конференція «Міжетнічні та міжконфесійні відносини в контексті сучасних суспільних трансформацій» відбулась з 29 по 30 квітня на базі філософсько-теологічного факультету Чернівецького Національного Університету.
У конференції взяли участь провідні філософи, теологи і релігієзнавці з різних країн: України, Росії, Польщі, США, Франції. Римо-Католицьку Церкву в Україні представляли єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Леон Малий – доктор теології, та п. Інна Келлер – докторантка Люблінського Католицького Університету.
Першого дня з доповідями виступили Филипович Л.О. – доктор філософських наук, професор, завідуюча відділом історії релігії та практичного релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, Гануліч П.В. – Генеральний Секретар Української асоціації релігійної свободи та інші доповідачі.
Того ж дня відбулися секційні засідання, на яких з доповідями виступили науковці. Представники Римо-Католицької Церкви брали участь в 2 секції: Свобода релігії та Церкви у контексті правових відносин. Єпископ Леон Малий мав доповідь на тему: «Церква і релігійні організації – аналіз проблематики, виникаючої із різного трактування термінів», що викликала зацікавленість у науковців. Інна Келлер приготувала доповідь на тему «Права й обов’язки державної влади з погляду християнської соціальної науки». Також на секціях обговорювались питання освіченості в питаннях релігії, як шляху до нормалізації міжконфесійних відносин, питання сімейних цінностей в релігійному житті, філософські та соціологічні аспекти, суспільні чинники взаємодії релігії та суспільства. Всі статті були надруковані у матеріалах конференції, та у віснику Університету «Релігія і соціум».
В рамах міжнародної конференції 30 квітня відбувся Єдиний день релігійної свободи на тему «Шляхи та форми толеризації міжконфесійних відносин». Уже стало традицією на Буковині, поліетнічному і поліконфесійному краї, щороку проводити Єдиний день на базі іншої конфесії. В цей раз конференцію приймали римо-католики Буковини, а саме Чернівецький Деканат Римо-Католицької Церкви. На Єдиному дні зібрались представники Української асоціації релігійної свободи з Києва, єпископи Православної Автокефальної та Римо- Католицької та Протестантських церков, священикиі Православної Церкви Київського Патріархату, Православної Старообрядської Церкви, Римо-Католицької та Української Греко-Католицької Церкви, проповідники різних Протестантських Церков Буковини, рабин Чернівецький.
З привітанням учасників виступив Чернівецький Декан РКЦ о. Марек Дроздік. Отець-декан висловив надію на те, що такі Єдині дні релігійної свободи сприятимуть толерантності у багатоконфесійному середовищі не тільки Буковини, а й усієї України.
Далі слово мав Віктор Єленський – Президент Української асоціації релігійної свободи. Пан Єленський висвітлив проблеми реалізації релігійних свобод в сучасному світі і Україні. З доповіддю на тему міжконфесійних протиріч, причин їх виникнення та форм розв’язання виступив Генеральний секретар УАРС Петро Ганулич.
З темою про форми роботи релігійних громад іудаїзму по толеризації міжконфесійних відносин виступив Головний рабин Чернівецького регіону Ноах Кофманський. Рабин в своєму виступі відмітив, що під час окупації Буковини євреїв спасали представники інших конфесій, що свідчить про давнішні традиції толерантного співіснування багатьох конфесій на Буковині.
Шляхи та форми толеризації міжконфесійних відносин в контексті соціальної доктрини Церкви Християн Віри Євангельської висвітлив Петро Карпов – єпископ Церкви ХВЄ у Чернівецькій області.
Про благодійність та соціально значущу роботу Церкви Адвентистів Сьомого Дня як чинника подолання міжконфесійних протиріч, розповів Іван Завірюха – секретар Буковинської конференції Церкви АСД.
Про принципи формування толерантних відносин у багатоконфесійному середовищі розповів директор приватної школи «Надія», проповідник Церкви Євангельських Християн Баптистів Василь Манчул.
Про форми роботи Церкви по організації міжконфесійної комунікації оголосив о. Володимир Боровий з Української Греко-Католицької Церкви.
Про духовність як фактор інтеграції суспільства розповіла голова Чернівецької громади віри Багаї п. Олена Пігулевська.
Після ранішнього засідання всі учасники Дня релігійної свободи були запрошені до храму Воздвиження Чесного Хреста РКЦ на концерт органної музики та камерного співу. Після концерту та обіду відбулась звітно – виборча конференція Української Асоціації релігійної свободи в приміщенні парафіяльного будинку парафії Воздвиження Чесного Хреста. В порядок денний було внесено 7 питань, серед яких – обрання Правління УАРС та змін до статуту УАРС. Також була дана позитивна оцінка роботі УАРС, як організації, що сприяє своїм членам у ствердженні і поширенні принципів релігійної свободи, а також захисту законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно- культурних та інших спільних інтересів. Оскільки Римо–Католицька Церква в Україні являється членом УАРС, то до складу Ревізійної Комісії УАРС було обрано представника від РКЦ Інну Келлер.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25