Необхідно навчити дитину самостійно вирішувати будь-які конфлікти

- 08.05.2023 09:18
Необхідно навчити дитину самостійно вирішувати будь-які конфлікти

Необхідно навчити дитину самостійно вирішувати будь-які конфлікти. Поради психолога Вікторії Корєтнік

Сварки – природна частина розвитку та становлення особистості. Перші конфлікти у дітей виникають уже в 1-2 роки з батьками, малюками у пісочниці.

Навчіть дитину самостійно вирішувати будь-які конфлікти.
Діти будь-якого віку часто сваряться, намагаються поділити іграшки та солодощі. У міру дорослішання конфлікти стають серйознішими, можуть відбиватися на навчанні та відносинах у сім'ї. Завдання батьків – навчити дитину вирішувати проблеми самостійно без агресії, правильно та акуратно уникати сварок та скандалів, радить Vospitaj.

Деякі дорослі практично використовують методи вирішення конфліктних ситуацій, подаючи дітям негативний приклад власним поведінкою. Дитина отримує спотворену інформацію з телепередач, жорстоких фільмів та інтернету. Навчіть його правильному виходу зі суперечки та сварок, привчайте виходити з конфлікту мирним шляхом.

Дитині корисно вирішувати конфлікти самостійно.

Користь конфліктів для дитини

Сварки – природна частина розвитку та становлення особистості. Перші конфлікти у дітей виникають уже в 1-2 роки з батьками, малюками у пісочниці. Вони починають шукати власне «я», намагаються відстояти свої бажання та потреби. Сварки виливаються у першу серйозну кризу трирічного віку.

Поступово конфліктні ситуації стають дедалі гострішими і складнішими. Діти починають ділити територію з однолітками у школі та дворі, шукають своє місце у соціальній групі. Якщо не спрямовувати ситуацію в мирне русло, вона може призвести до серйозних наслідків.

Психологи впевнені, що з дитячих конфліктів можна і потрібно мати користь. З їх допомогою дитина стає більш самостійною, впевненою у собі, вчиться захищатися. Тому їх не слід уникати: важливо вчити дитину різним способам погашення спірних ситуацій без шкоди та бійок.

Вчимо дітей конфліктувати правильно: поради психологів

Батьки мають пояснити дитині, що уникнути конфліктних ситуацій неможливо. Поступово та ненав'язливо слід обговорювати різні випадки, подаючи інформацію за віком та рівнем мислення. Прості поради допоможуть навчити дитину вирішувати суперечки обережно та правильно.

Спробувати домовитись

Необхідно пояснити дітям, що багато конфліктів можна вирішити мирним шляхом без бійок та образ. Краще використовувати словесні докази та аргументи, щоб довести правоту без куркулів. Навчіть їх правильно висловлювати власні емоції: "Мені тиснути, що так сталося", "Я неправильно тебе зрозумів". Це допомагає уникнути помилкових звинувачень і знижує напруження пристрастей.

Правильно оцінити ситуацію

Підлітків можна вчити заздалегідь оцінювати та подумки опрацьовувати ситуацію. Якщо вони розуміють, що назріває конфлікт, слід запобігти небезпечним наслідкам. Наприклад, якщо у класі назріває бійка, краще звернутися до педагога, не брати участь у з'ясуванні стосунків.

Використовувати різні методи

Вчіть дітей вирішувати конфлікти у різний спосіб. Поясніть, що в деяких ситуаціях краще відступити і втекти, ніж битися із сильним суперником. Спробуйте разом опрацювати методи вирішення ситуацій, щоб у скрутну хвилину малюк не розгубився, діяв упевнено та розумно. Поділіться історіями із власного досвіду.

Вміння керувати гнівом

Цьому важливому навику необхідно вчитися з дитинства. Під час конфлікту кров закипає, людині важко стримати емоції. Поясніть, що при наростанні суперечки знизити рівень гніву можна правильним диханням: повільно і глибоко вдихати на три рахунки, без поспіху видихати на п'ять.

При конфлікті краще спокійно відійти убік, припинити спілкування. Порекомендуйте дитині кілька разів віджатися, сісти: фізичне навантаження добре погашає негативні емоції. Тепер можна продовжити розмову спокійно.

Важливе завдання батьків – навчити дитину не лише «правильно» конфліктувати. Необхідно застосовувати перелічені поради в сім'ї, показуючи на власному прикладі уроки розумного та шанобливого ставлення до рідних та близьких. Обов'язково пояснюйте та опрацьовуйте спірні ситуації, не бійтеся визнавати неправоту та вибачатися за нанесені образи.


Ключові слова: сварки дітей поради

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Нового Папу Римського обрано! Символ віри та надії: білий дим над Сикстинською капелою
- 08.05.2025 20:28
Новый Папа Римский избран 8 мая 2025 года Белый дым над Ватиканом: католический мир встретил нового Папу Римского
- 08.05.2025 20:22
Подвійне вбивство поблизу Києва сусід вбив військового та тещу.Відео Поліція Київської області затримала чоловіка, якого підозрюють у вбивстві
- 08.05.2025 16:18
Як подати на розлучення в Україні: покрокова інструкція та необхідні документи Процедура розірвання шлюбу в Україні може здатися складною, особливо якщо
- 07.05.2025 09:36
Шкідливе морозиво на полицях магазинів України Фахівці з харчової безпеки попереджають про небезпеку так званого морозива з
- 06.05.2025 13:36
Вредное мороженое на полках магазинов Украины Это мороженое лучше оставить на полке: что не стоит покупать в магазинах Украины
- 05.05.2025 11:43
Трамп зробив заяви щодо шляхів врегулювання війни між Україною та Росіє Президент США Дональд Трамп зробив низку гучних заяв щодо можливих
- 05.05.2025 11:38
Трамп выразил осторожный оптимизм в отношении будущего мирного соглашения На вопрос о том, планирует ли он в ближайшем будущем встретиться с президентом
- 05.05.2025 11:36
Оформление гражданства Румынии: новый список документов на 2025 год С марта - апреля 2025 года в Румынии вступили в силу обновлённые требования к
- 05.05.2025 10:43

Всі новини