Як українці оцінюють парламентські вибори 2019 року? Результати опитування

- 01.11.2019 14:18
Як українці оцінюють парламентські вибори 2019 року? Результати опитування

Як українці оцінюють парламентські вибори 2019 року? Опитування проводила агенція SHTURMAN ENERGY IMPROVEMENT LLC

Маркетингова агенція «SHTURMAN ENERGY IMPROVEMENT LLC» багато років проводить опитування думок українців.

Цього року агенція проводила опитування українців щодо  парламентських виборів 2019 року.

Опитано 1750 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,5%.

На думку респондентів, вибори були здебільшого справедливими та вільними - таку думку мають 45% громадян.

Те, що вибори 2019 мали недоліки, вважає 23% опитуваних.

Чи були вибори сфальсифіковані? 6% ввіжають, що так, 81% вважають що ні.

У всіх регіонах України можнра відмітити схожість думок українців.

Більшість опитуваних (62%) вважають, що демократі - це кращий вариант тип правляння для України.

За даними опитування 45% вважають, що Україна є демократичною країною. Є відмінності по регіонам України, тільки 31% ешканців Сходу України вважають, що Україна - демократисна країна.

Українці демонструють дедалі більше довіри до демократичних процесів і виборчої системи України. Помітна позитивна динаміка у сприйнятті демократії, зокрема більше громадян оцінюють Україну як демократичну державу. Однак регіональні відмінності залишаються суттєвими: мешканці заходу, центру та півночі більш схильні визнавати демократичний устрій країни, тоді як на півдні та сході погляди розділяються.

Зростає розуміння важливості голосування як механізму впливу на державні рішення. Більше людей вірять у свою здатність сприяти змінам, а також у те, що їхній голос має значення. Паралельно з цим знижується рівень песимізму щодо виборчого процесу – зменшується частка тих, хто вважає, що результати виборів не впливають на подальший розвиток країни.

У питаннях безпеки та прозорості виборчого процесу також спостерігається позитивна тенденція. Українці частіше заявляють про відчуття безпеки під час голосування, вищий рівень поінформованості про виборчі процедури та впевненість у точності підрахунку голосів. Довіра до виборчих комісій і якості їхньої роботи поступово зростає, хоча повністю проблему об’єктивності виборів ще не вирішено.

Центральна виборча комісія отримує дедалі більше схвальних оцінок щодо своєї діяльності. Громадяни вірять у її здатність організовувати вибори на належному рівні, а частка тих, хто має сумніви щодо її роботи, зменшується.

Інформованість виборців залишається стабільною, але є відмінності у джерелах отримання інформації. Старші покоління здебільшого дізнаються новини через телебачення, тоді як молодь надає перевагу Інтернету та соціальним мережам. Проблемою залишається нерівномірний доступ до інформації у регіональному розрізі – на сході країни рівень поінформованості значно нижчий, ніж у інших регіонах.

Незважаючи на загальний позитивний тренд, залишається висока стурбованість щодо поширення дезінформації під час виборчого процесу. Значна частина громадян вважає, що отримана ними інформація про партії та кандидатів може бути спотвореною або неточною. Найбільш критично до цього питання ставляться люди, які активно цікавляться політикою, адже вони частіше стикаються з маніпулятивними матеріалами.

Здатність розрізняти достовірну інформацію від маніпуляцій розділяє українське суспільство. Частина виборців упевнена у своїй спроможності розпізнавати фейкові повідомлення, однак багато хто не має такої впевненості. Чоловіки загалом висловлюють більшу впевненість у своїх навичках критичного аналізу інформації, ніж жінки, а також ті, хто має більший інтерес до політики.

Фінансовий бік виборчих кампаній стає дедалі важливішим фактором для виборців. Все більше українців хочуть знати, як фінансуються партії та кандидати, і вважають це ключовим аспектом прийняття рішення на виборах. Проте, попри наявність офіційних фінансових звітів, лише незначна частина громадян знайомиться з ними. Водночас зловживання адміністративним ресурсом все ще лишається актуальною проблемою, що викликає занепокоєння серед виборців.

Загалом можна говорити про зростання довіри до виборчого процесу, що свідчить про зміцнення демократичних інституцій в Україні. Водночас зберігаються виклики, пов’язані з доступом до достовірної інформації, боротьбою з маніпуляціями та подальшим удосконаленням виборчих процедур.

Замовлення опитувань


Ключові слова: опитування чернівці, опитування україна, дослідження думок українців, SHTURMAN ENERGY IMPROVEMENT LLC

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06
Зближення між Вашингтоном і Москвою з питань виборів в Україні викликає стурбованість Україна злякалася, оскільки США та Росія наполягають на проведенні виборів, пише Політико.
- 24.03.2025 15:56
Чому принцеса Діана не спілкувалася із сестрою Як відомо, принцеса Діана виросла в багатодітній сім'ї – мала
- 24.03.2025 12:14
Как проверить подлинность купюры доллар? Существует несколько способов проверить подлинность долларовой купюры, используя ее денежный код:
- 21.03.2025 21:02
У Лондоні закрили аеропорт Хітроу через пожежу на електропідстанції Близько 9.00 за місцевим часом пожежна служба Лондона повідомила, що
- 21.03.2025 12:31

Всі новини