Найпоширеніші помилки платників податків в Чернівцях

- 28.12.2015 10:28
Найпоширеніші помилки платників податків в Чернівцях

Несвоєчасна сплата – найбільш поширене порушення

У рейтингу найтиповіших помилок чернівецьких платників перше місце посідає несвоєчасна сплата податку. Причиною цього порушення, як правило, є буковинська звичка залишати все на останній день, сплачувати податок у перший робочий день після вихідного, якщо граничний термін припадає на вихідний. Також необхідно врахувати режим банківського розрахункового дня, при якому сплачений у вечірній час податок зараховується на рахунки казначейства наступного дня.

Крім того, бувають випадки, коли платники потрапляють до лав боржників випадково, - або перераховують кошти не на ті рахунки, або не вказують (вказують неправильно) реєстраційний номер облікової картки, іноді й з вини банку. Трапляється, що одне «загублене» платіжне доручення стає причиною недоплат, що тягнеться із місяця у місяць. Таким підприємцям варто взяти собі за правило час від часу звірятись щодо стану розрахунків до бюджету. Це можна зробити у Центрі обслуговування платників за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А.

Цьогоріч ДПІ у м. Чернівцях було притягнуто до відповідальності за несвоєчасну сплату більше 8 тисяч платників. Загальна сума нарахованих штрафних санкцій понад 8 млн. грн.

Відповідальність установлена п.122.1 Податкового кодексу України і становить 50% ставки - для платників єдиного податку та п. 126.1 ПКУ – 10% при затримці до 30 календарних днів та 20% - більше 30 календарних днів – для решти узгоджених зобов’язань. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону №2464).

«Головне сплатити, - відзвітувати встигнемо» - хибна думка

Друга за частотою повторення помилка – переконання, що податкову звітність можна подати будь-коли, або у разі відсутності результатів діяльності (відсутність доходів і витрат) платники можуть не надавати податкової звітності. Сьогодні у податковому законодавстві не існує норми, що дозволяє ігнорувати податкову звітність, або граничні терміни її подання.

Упродовж цього року близько 600 бізнесменів обласного центру було притягнуто до відповідальності за несвоєчасне подання звітності.

Відповідальність: за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачено п.120.1 ст.120 ПКУ у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а саме: в розмірі 170 гривень, за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку) зазначені в одному акті; в розмірі 1020 гривень при повторному порушенні.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ застосовується штраф у розмірі 170 грн.; в розмірі 1020 гривень при повторному порушенні (штрафні санкції застосовуються з 01.01.2015р. відповідно до Закону України від 28.12.2014 року  № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці»).

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях закликає підприємців бути уважними та відповідальними до сплати податків та подання звітності.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях


Ключові слова: платники податків в Чернівцях, податкова чернівці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 18.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06

Всі новини