Голова НБУ зустрілась з банкірами щодо вирішення проблем з гривнею

- 28.08.2014 14:20
Голова НБУ зустрілась з банкірами щодо вирішення проблем з гривнею

Оптимізувати роботу банків та врівноважити курс у вкрай складний для України період, що супроводжується активними інформаційними атаками та маніпуляціями, можна тільки за допомогою спільних політично незаангажованих дій держави, бізнесу та населення. Про це сьогодні йшлося під час зустрічі керівництва Національного банку України на чолі з Головою НБУ Валерією Гонтаревою з керівниками 40 великих банків України.

Учасники зустрічі проаналізували наявні проблеми та поточний стан валютного і грошово-кредитного ринків, зокрема, фундаментальні причини та суб’єктивні чинники, що впливають на різке зростання курсу долара США.

Банкіри дійшли спільної позиції та домовилися про першочергові заходи, яких у найкоротші терміни буде вжито для максимально швидкої стабілізації ситуації на валютному ринку. Серед них нових заходів по стабілізації ситуації на валютному міжбанку буде перегляд вимог до відкритої валютної позиції банків та віднесення до них індексованих до долара цінних паперів. Також банкіри зазначили, що їх курсові очікування знаходяться на рівні 12,5 – 13 грн. за долар США, тому можна очікувати такого рівня курсу вже найближчими днями. Розуміння проблеми дозволило спільно розпочати відповідні заходи зі стабілізації національної валюти та максимально швидко повернути курс до позначки 13,50.

Під час зустрічі Валерія Гонтарева обговорила з банкірами ситуацію на депозитному ринку та доцільність зняття обмежень відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 30.05.2014 № 328 "Про врегулювання діяльності фінансових установ та проведення валютних операцій".

Водночас з метою зменшення спекулятивних очікувань на ринку Голова Нацбанку акцентувала увагу банкірів на посиленій роботі регулятора щодо протидії проведенню операцій недобросовісного характеру, зокрема транзакцій банків щодо фіктивних експортно-імпортних угод.

Крім того, учасники зустрічі конструктивно обговорили, як на практиці оптимізувати роботу банків у стресовому стані, активізувати спільну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо упередження маніпулюванню громадською думкою та нагнітання панічних настроїв серед населення, що мають наразі вагоміший вплив на валютний курс, аніж фундаментальні макроекономічні чинники.

Також Гонтарева нагадала, що очікує надходження другого траншу МВФ у розмірі 1,45 млрд. доларів США та 500 млн. доларів США Світового Банку вже 3 вересня поточного року, що призведе до подальшого росту валютних резервів та стабілізації валютного ринку.


Ключові слова: Валерія Гонтарева, Нацбанк України, маніпуляції з гривнею

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Робот-пылесос Xiaomi Robot не подает воду как исправить Если фильтр системы подачи воды загрязнен, его нужно очистить.
- 08.06.2025 15:28
Конфлікт Маска та Трампа: битва у цифровому просторі На початку червня 2025 року інтернет став свідком гучного публічного конфлікту
- 06.06.2025 14:16
Ругань Трампа и Маска: причины, какие будут последствия Конфликт Маска и Трампа: битва в цифровом пространстве
- 06.06.2025 14:15
Чорний шоколад: користь, властивості та вплив на здоров’я Чорним вважається шоколад, до складу якого входить какао-маса, какао-масло та невелика
- 03.06.2025 15:34
Черный шоколад: польза, свойства и влияние на здоровье Черным считается шоколад, в состав которого входит какао-масса, какао-масло и небольшое
- 02.06.2025 15:37
Операція Павутина: як СБУ вивела з ладу стратегічну авіацію РФ У ніч на 1 червня дрони з фур одночасно
- 02.06.2025 11:02
У Кам’янці-Подільському натовп заблокував авто ТЦК У Хмельницькій області стався резонансний інцидент: близько 100 осіб
- 30.05.2025 11:32
Психологічні та фізіологічні аспекти високої схильності до ризику У ході різних досліджень було виявлено, що більш високу схильність до ризику виявляють особи агресивні, які
- 27.05.2025 16:22

Всі новини