Російські економісти закликали Путіна не тиснути на Україну
- 04.08.2011 12:29Кілька відомих російських економістів і політологів підписали відкритий лист прем'єрові Володимиру Путіну з описом негативних наслідків торгово-економічної війни з Україною, не бажає вступати в Митний союз. Щоб цього не трапилося, вони пропонують дати української влади більше часу на пропаганду корисності ТЗ всередині країни та залучити до цього експертне співтовариство двох країн. Лист підписали почесний директор Інституту міжнародних економічних і політичних досліджень РАН Олег Богомолов, екс-глава Центробанку РФ Віктор Геращенко, директор Інституту проблем глобалізації Михайло Делягін, директор Інституту проблем ринку РАН Микола Петраков, колишній директор НДІ статистики Росстату Василь Симчера і глава компанії "Неокон" Михайло Хазін.
На думку авторів листа, руйнування горизонтальних зв'язків на рівні базових бюджетоутворюючих галузей промисловості двох країн вже призвело до серйозних диспропорцій і дисбалансів у розвитку їхніх економік. Поворотним моментом в відновлення зв'язків повинен був стати Митного союзу (МС), однак непрозора позиція Києва, втілена у "формулі 3+1", штовхає Москви до введення обмежень у торгівлі, заморожування великих інтеграційних проектів, що мають геополітичне значення для майбутнього України і РФ, а також ТЗ та СНД.
У зв'язку з цим економісти чекають серйозного удару по українській економіці. Ймовірність дефолту буде рости разом з цінами на нафту і газ з РФ. Впадуть обсяги виробництва, експорту та число робочих місць в металургії. Сильно постраждають українські сільгоспвиробники, м’ясо-молочна промисловість, виробники сільгоспмашинобудування.
Автори листа вважають, що Україна відповість відкритої ворожістю відносно РФ і на зло Москві може прискорити вступ у Зону вільної торгівлі з ЄС. Вигод Україні це не принесе, але і Росії теж: на неминучі торгово-економічні війни Київ відповість заморожуванням загальних авіакосмічних, атомних і енергетичних проектів, і що Митний союз без України скоро ослабне. На їх думку, згортання регіональних і прикордонних програм торгового співробітництва та мікрокредитування виробників між двома країнами призведе до втрати 35-50 тис робочих місць в Росії і скорочення обсягів виробництва даного сектора більш ніж на 50%. Підписанти сумніваються, що скорочення імпорту з України призведе до імпортозаміщення в російських секторах економіки: для цього у Росії мало часу і прямих інвестицій.
Економісти вважають, що в підсумку від повномасштабної конфлікту виграють тільки "газова" група Фірташа, яка "давно працює в напрямку євроінтеграції на противагу ТЗ", українські націоналісти, європейські праві, і прихильники демонополізації поставок російського газу в ЄС, які хочуть блокувати будівництво Південного і Північного потоків. У Росії виграють внутрішня опозиція і сили, яким соціальний вибух в Україні допоможе перенести вогнища напруженості на територію РФ. За рахунок тих, хто сподівався на поглиблення інтеграції з Україною, звузиться і електоральна база російської партії влади.
Експерти констатують, що "з урахуванням нинішньої політичної ситуації на Україні можливість досягнення компромісу шляхом тиску на Україну вкрай малоймовірна". Та пропонують Кремлю підключити до просування ідеї про членство України в ТЗ "авторитетних представників експертних і ділових кіл, науки і виробництва". Наприклад, створити спільну робочу групу з представників інтелектуальних кіл, вчених, аналітиків, професіоналів в конфліктології та моделюванні економічних і політичних ситуацій". Вони допомогли б владі обох країн у розробці "спільної моделі економічної інтеграції на основі ТЗ" - з урахуванням часу, що "дозволить українській владі провести додаткову роз'яснювальну роботу і заручитися підтримкою найбільш активних верств населення".
Коментарі (0)
Другие новости:
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
- 28.10.2024 15:00
- 28.10.2024 14:42
- 28.10.2024 14:27
- 28.10.2024 10:38
- 24.10.2024 16:19