Тотальне подорожчання стало "заслугою" влади

- 18.07.2011 11:46
Тотальне подорожчання стало "заслугою" влади

В уряді наголошують, що вже помітні перші результати проведених реформ. Українці ж їх поки можуть помітити тільки на вирослих витратах сімейного бюджету

План реформ уряд виконав достроково. Ще пару місяців тому і в Кабміні, і в Адміністрації Президента сподівалися, що "покращення" від проведеної владою економічної політики українці відчують вже після футбольного Євро-2012. Але тепер стало очевидно - результати вже дають результат.

"Можна констатувати, що реформи вже дають перші результати. Бізнес, незважаючи на першу обережну реакцію, позитивно відреагував на нову економічну політику" - виявив днями перший віце-прем'єр Андрій Клюєв. "Спільними зусиллями влади і бізнесу забезпечено прискорене післякризове відновлення економіки. Промислове виробництво в цьому році зросло на 8,5%. Звідси - зменшення безробіття, підвищення попиту на кваліфіковану робочу силу, зростання зарплати і відрахувань у Пенсійний фонд", - вторить Клюєву "соціальний" міністр Сергій Тігіпко.

Власне, за логікою уряду, перші позитивні зміни від проведених реформ можна побачити по зростанню макропоказників і перевиконання бюджету. Так, згідно з офіційною статистикою, ВВП України за підсумками першого кварталу" зріс на 5,2%, а промислове виробництво (за підсумками півріччя) - на 8,7%.

Однак, тут і є перші "нестиковки" номінальних і реальних показників. Зростання тієї ж промислової групи сталося завдяки експортно орієнтованим галузям (хімія, машинобудування і металургія). А ось виробництво товарів для самих українців скорочується. За підсумками червня спостерігається зниження в харчовій галузі (-6,3%), поліграфії (-2,7%), виробництві одягу та взуття (-0,2%). Це виробництво, яке орієнтоване на внутрішній ринок і воно завжди першим гостро відчуває зниження платоспроможності населення.

Якщо ж говорити про зростання ВВП, то цей показник у сусідній Білорусі вище в два рази - 11% за півроку. Це при тому, що півкраїни втратила роботу, там рекордна для Європи інфляція і зростаючий дефіцит товарів народного споживання. Що вкотре доводить слова одного класика: "ВВП на хліб не намажеш". Власне, в ЄС почалася суперечка серед економістів - а наскільки показник ВВП відображає реальний стан речей. До речі, зростання ВВП сприяє не тільки збільшенню обсягів виробництва, але і подорожчанню товарів. Ось останній чинник в Україні і має дуже велике значення.

За підсумками поточного півріччя  інфляція в Україні вже склала 5,9%. А в річному вираженні - 12%. І це офіційні цифри - багато економістів вважають, що зростання цін  мінімум удвічі вище. Оскільки Держкомстат у своїх розрахунках враховує цінову динаміку лише на товари споживчого кошика, вартість яких зростає повільніше через державне регулювання. За підсумками травня інфляція склала 0,4%. Здавалося б, це середній показник. Однак, слід враховувати, що літні місяці - період дефляції. І рік тому зростання цін у перший місяць літа показало мінус 0,6%. У цьому ж році ціни не знають відпочинку.

Власне, згадане зростання цін на товари і послуги привело до зростання оборотів (номінальних) підприємств. А це у свою чергу спричинило збільшення обсягу податків, що сплачуються. За підрахунками експертів, саме інфляційна складова забезпечила до половини всього приросту обсягу зібраних податків.

Як вже повідомлялося, непрямим доказом цінової  причини збільшення збору податків може служити той факт, що найбільший приріст надходжень у першому кварталі був зафіксований за непрямого податку - ПДВ, збори від якого порівняно з першим кварталом минулого року зросли на 37,9% (або на 8,1 млрд. грн.).

Тому говорити, що саме податкова реформа призвела до збільшення податкових платежів - не вірно. Як не помітно, щоб проведення судової реформи (якою влада оголосила закінченої) призвело до скорочення рейдерських скандалів, а адмінреформа зменшила для бізнесу бюрократію або "корупційну складову" товарів, що виробляються.


Ключові слова: ВВП в Україні, результати реформ України, збор податків, Податковий кодекс

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

М'ясо з кров'ю: чим корисно і кому не можна Людина «приручила» вогонь понад 1,5 млн років тому, проте
- 12.07.2024 15:57
Как составить доверенность за границей украинцам Если вы находитесь за границей и нуждаетесь в оформлении доверенности
- 12.07.2024 15:13
За минулу добу у шахрайську пастку потрапили двоє жителів Чернівців: співробітники поліції розпочали провадження Під час оформлення онлайн-доставки, 33-річна чернівчанка втратила майже 30 тисяч г
- 12.07.2024 14:32
Чим небезпечна спека для здоров'я людини Спекотне літнє сонце не один тиждень поспіль
- 02.07.2024 15:08
Покупка та продаж нерухомості в умовах війни: що треба знати? Незважаючи на тривалий період повномасштабної війни
- 24.06.2024 13:00
Фемініцид - що це? Що вам відомо про фемініцид?
- 20.06.2024 19:25
Зеленський: Путіна потрібно стримати всіма можливими засобами Президент України Володимир Зеленський заявив, що російського
- 15.06.2024 16:18

Всі новини