На Землю рухається "сонячний шторм"

- 09.06.2011 12:25
На Землю рухається "сонячний шторм"

На Сонці стався потужний спалах з гігантським викидом плазми. Космічна обсерваторія GOES-15 класифікувала її як М-2,5 (другим класом з трьох можливих).

Спалах супроводжувалася колосальним викидом корональної маси, радиовсплесками і потоками високоенергічних протонів. Потужний вибух з гігантським викидом плазми тривав 25 хвилин. Як зазначають синоптики Gismeteo, спалах стався ще 7 червня. Однак потоки високоенергічних частинок рухаються зі швидкістю 1400 км/з, та ковзаючий удар по магнітосфері Землі вони завдадуть 9 і 10 червня. Очікується магнітна буря, над полюсами запаляться полярні сяйва.

Чим цей "сонячний шторм" загрожує людям, роз'яснив "Росбалту" старший викладач кафедри астрофізики СПбГУ Микола Топчило.

"Дійсно, у вівторок на Сонці стався досить великий спалах, а отже, сьогодні-завтра можна чекати її наслідків на Землі, - підтвердив петербурзький експерт. - Потік частинок від Сонця рухається по спіральної траєкторії, тому чи дійде він до Землі і якої величини обурення він викличе, залежить не тільки від сили спалаху, але і від того, в якому півкулі Сонця сталося обурення. Якщо у західному, як в даному випадку, то дійде".

"Коли потік частинок досягає Землі, відбувається обурення іоносфери. Я б не перебільшував силу що сталася спалаху: їх просто досить давно не було, а зараз сонячна активність йде на підйом, так що попереду нас чекають і куди більш сильні викиди, - переконаний Микола Топчило. - Якщо говорити науковою мовою, то ця спалах класу М2, а в минулому сонячному циклі ми спостерігали спалахи і класу Х10, а це раз у 80 разів сильніше. Так що нічого надприродного не відбувається".

"Що стосується наслідків для мешканців Землі, то, знову ж таки, боятися не треба. Можливі випадки порушення зв'язку, роботи навігаційних систем. Магнітна буря може позначитися на самопочутті людей, так що чутливим до таких явищ людям найближчим часом краще брати з собою ліки і постаратися не перетруджуватися і не нервувати", - радить експерт.


Ключові слова: сонячні спалахи, удар по магнітосфери Землі, магнітна буря через спалахи на Сонці, соняний шторм

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Робот-пылесос Xiaomi Robot не подает воду как исправить Если фильтр системы подачи воды загрязнен, его нужно очистить.
- 08.06.2025 15:28
Конфлікт Маска та Трампа: битва у цифровому просторі На початку червня 2025 року інтернет став свідком гучного публічного конфлікту
- 06.06.2025 14:16
Ругань Трампа и Маска: причины, какие будут последствия Конфликт Маска и Трампа: битва в цифровом пространстве
- 06.06.2025 14:15
Чорний шоколад: користь, властивості та вплив на здоров’я Чорним вважається шоколад, до складу якого входить какао-маса, какао-масло та невелика
- 03.06.2025 15:34
Черный шоколад: польза, свойства и влияние на здоровье Черным считается шоколад, в состав которого входит какао-масса, какао-масло и небольшое
- 02.06.2025 15:37
Операція Павутина: як СБУ вивела з ладу стратегічну авіацію РФ У ніч на 1 червня дрони з фур одночасно
- 02.06.2025 11:02
У Кам’янці-Подільському натовп заблокував авто ТЦК У Хмельницькій області стався резонансний інцидент: близько 100 осіб
- 30.05.2025 11:32
Психологічні та фізіологічні аспекти високої схильності до ризику У ході різних досліджень було виявлено, що більш високу схильність до ризику виявляють особи агресивні, які
- 27.05.2025 16:22

Всі новини