Холера у морі Одесси
- 07.06.2011 19:43Ось вже більше сорока років Одессу вдається вберегти від епідемії холери. Однак маріупольський прецедент змусив Одесу, вперше за останній час, всерйоз подумати про захист від цього небезпечного кишкового захворювання. Хоча санепідеміологи щосили сурмлять про те, що небезпеки немає, але при цьому почали більш активно забирати проби води, а на ринках Одеси провели позачергові санітарні дні.
За попередніми даними, причиною холерної спалаху в Маріуполі стали каналізаційні стоки. Найімовірніше, стався несанкціонований викид нечистот. Звідти бруд потрапила в річку Кальміус, а згодом - у морі.
У зв'язку з цим епідеміологи Одеській області теж почали перевіряти стоки, а також взяли проби морської води. Однак холери в них не виявлено.
- За результатами дослідження, у нас холери немає, - запевнила завідуюча епідвідділом обласної СЕС Людмила Красницька. - Ми всіх хворих, які надходять до інфекційної лікарні, обстежуємо на всю кишкову групу: поки все благополучно.
- При холері ніколи не буває високої температури, - стверджує головний лікар Одеської інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова. - Захворювання, як правило, починається з діареї. Це вже справа лікаря - встановити цей діагноз. Але зараз у нас немає холери, в іншому випадку вже оголосили б обмежувальні заходи.
Останній раз холера розбурхувала Одесу в далекому 1970 році, в розпал курортного сезону.
- Усіх одеситів поголовно змушували здавати аналізи калу. Навіть виділяли приміщення в житлових будинках, де сиділи лікарі і перевіряли кожного на холеру, - згадує одесит Олександр Втюрін. - Відпочиваючих на базах відпочинку і в санаторіях закривали в обсервація. Вони не могли навіть вийти в магазин, тому я навіть якось бігав на їх прохання за горілкою. Деякі збігали з міста на дахах поїздів, адже людям потрібно було повернутися на роботу. Проте, одесити ходили на службу справно - лікарі лише змушували їх пити тетрациклін і червоне вино.
У 2011-му на базарах Одесси профілактично провели санітарні дні. Адже азовська риба була «оголошена» джерелом холери. Але з ринків вона не пропала повністю. Щоправда, продавці почали приховувати її походження, називаючи чорноморської.
- Щоб холера поширилася, вода в морі має бути тепла - Азовське море тепліше, ніж Чорне море, - розповідає завідувач відділом особливо небезпечних інфекцій облСЕС Олександр Волков.Холера - це небезпечне захворювання, але лікарі стверджують, що захиститися від неї досить просто, дотримуючись правил особистої гігієни.
- Інфекцію можна занести лише через рот брудними руками, немитими овочами, неякісними продуктами, - стверджує Олександр Волков.
Крім того, лікарі рекомендують обмежити купання дітей у морі. Адже прибережна вода насичена різною мікрофлорою, а під впливом палючого сонця збудники небезпечний хвороб розмножуються з космічною швидкістю.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25