Експерт: пропозицію щодо митного союзу треба було розглянути детальніше

- 12.04.2011 14:22
Експерт: пропозицію щодо митного союзу треба було розглянути детальніше

Пропозиції прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна з приводу членства України в Митному союзі слід було б розглянути пильніше, але замість цього київська влада одержима ідеєю створити зону вільної торгівлі з ЄС. Про це  заявив директор Центру політичного маркетингу Василь Стоякін.

"Мені представляється, що таке трактування візиту Путіна має право на існування, і навіть більше того - вона мені представляється дуже вірогідною. В усякому разі, озвучені Президентом під час послання у ВР заяви не могли не викликати стурбованість Москви оскільки там хотіли б, як мінімум, зберегти хоч би нинішній формат стосунків. Але в самому тексті заяви абсолютно чітко простежується антиросійська лінія, тобто Янукович фактично повернувся до формату політики, яку проводив Леонід Кучма. Повернутися до варіанту політики, яку проводив Ющенко, він не міг, тому що вона була абсолютно безмозка, у Кучми був варіант м'якший. Але автори послання явно не врахували, що Кучма правив давно, відтоді світ змінився, і та лінія яка проводилася Кучмою і була адекватною в тих умовах, в цих умовах вона виглядає, як сказав один артист розмовного жанру, трішечки по-дебільному", - відмітив він.

"Як можна підписати угоду, не ведучи переговорів? По ЗСТ з ЄС, наскільки я розумію, ми вийшли вже на завершальний етап ведення переговорів, тобто здали вже усе, що можна було здати. А з приводу Митного союзу ще навіть не починали, про що неодноразово заявляв МЗС. У нас навіть не проводився експертний аналіз. Правда, із приводу ЗСТ з ЄС у нас теж ніякого експертного аналізу не проводився, тому що владі це не треба. Вони і так знають, як потрібно робити правильно, незалежно від того, які будуть результати для української економіки" - сказав Стоякін.

Питання у нього виникають і при роздумах на тему про заявлену Президентом Віктором Януковичем формулі "3+1" для участі України в Митному союзі. "Сама по собі постановка питання в заяві Президента абсолютно абсурдна. Передбачається цього місяця підписати угоду про ЗСТ з ЄС, а після цього починаємо переговори з Митного союзу. Виглядати на практиці це буде приблизно таким чином. Цього місяця переговори, швидше за все, почати не встигнуть тому що нічого для цього не готово. Допустимо, Україна підписує угоду про ЗСТ з ЄС. Російська сторони вимушена буде прийняти адекватні заходи для захисту свого внутрішнього ринку. У Україні починають зупинятися заводи і мудре українське керівництво в паніці починає домовлятися з приводу приєднання до Митного союзу. Переговори, швидше за все, починаються, але російська сторона особливого інтересу до цих переговорів не демонструє, тому що абсурдна первинна установка. Який може бути формат "3+1" для України, якщо вона вже входить в ЗСТ з ЄС? Це означає, що Москві не потрібно домовлятися в Києві, їй потрібно безпосередньо домовлятися у Брюсселі. У них вже переговори з ЄС зайшли досить далеко і вони безпосередньо домовляться з Брюсселем і вирішуватимуть питання про митний режим для російських і європейських товарів. А Україна тут буде третьою зайвою. Це буде формат "3 + ЄС - Україна", - заявив експерт.

"Україна програє через те, що вона веде переговори про вступ в ЗСТ з ЄС, причому програє у будь-якому випадку, незалежно від того, яка буде реакція російської сторони. Причина та ж, що була при вступі України до СОТ. Ми вступили до СОТ раніше Росії шалено цьому зраділи. Але ніхто з економістів не бере на себе сміливість сказати, що Україна отримала ті переваги при вступі до СОТ, які передбачалися, тому що усі здали. І при приєднанні до ЗСТ з ЄС теж будуватиметься на системі "Усі здали" тому що ніхто не думає про вигоду для української економіки, а думають тільки про те, як би швидше домовитися із приводу ЗСТ. А відстоювати свої права у рамках ЗСТ Україна не зможе, тому що вона маленька і слабка. Порівняно з економічною потужністю ЄС різниці між Україною і Албанією взагалі немає, тому, відповідно, умови для нас будуть найжорсткіші. Ось тут у нас провал, тому що з росіянами ми можемо домовитися хоч якось, а з європейцями ми домовитися не зможемо ніяк, тільки беззастережна капітуляція", - вважає Стоякін. 


Ключові слова: Василь Стоякін, створення зони вільної торгівлі, митний союз, ЗВТ

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06
Зближення між Вашингтоном і Москвою з питань виборів в Україні викликає стурбованість Україна злякалася, оскільки США та Росія наполягають на проведенні виборів, пише Політико.
- 24.03.2025 15:56
Чому принцеса Діана не спілкувалася із сестрою Як відомо, принцеса Діана виросла в багатодітній сім'ї – мала
- 24.03.2025 12:14
Как проверить подлинность купюры доллар? Существует несколько способов проверить подлинность долларовой купюры, используя ее денежный код:
- 21.03.2025 21:02
У Лондоні закрили аеропорт Хітроу через пожежу на електропідстанції Близько 9.00 за місцевим часом пожежна служба Лондона повідомила, що
- 21.03.2025 12:31

Всі новини