Думка експерта: влада сама створює інфляцію
- 31.03.2011 13:51Прем'єр-міністр на засіданні уряду заявив, що громадяни не повинні вірити заявам опозиції, згідно з якими за час перебування у влади Віктора Януковича ціни і тарифи в Україні виросли більше, ніж в інших європейських країнах. За словами Миколи Азарова цінова ситуація в країні відповідає світовим тенденціям.
Відмінною рисою української влади незалежно від партійного забарвлення був одвічний пошук винних в несприятливій ситуації, повідомляють Економічні новини.
"Ця заява політично обумовлена. Якщо подивитися структуру інфляції за той же лютий те пригнічуючу частину зростання цін забезпечило підвищення тарифів на послуги ЖКГ, які адміністративно регульовані. Якщо дивитися в корінь проблеми, то це обумовлено сильним подорожчанням газу для України останніми роками що є питанням україно-російських відносин. Що стосується інфляції в Україні в цілому, то вона значною мірою обумовлена внутрішніми чинниками. А сильний світовий вплив виявляється на ціни виробників, зокрема, металургії, добувних галузей" - підкреслив в коментарі "Економічним новинам" президент українського Центру антикризових досліджень Ярослав Жалило.
Зі свого боку, в якості прикладу аналогічній українській непростій ситуації в економіці прем'єр-міністр Азаров привів країни Євросоюзу.
"Що відбувалося минулого року в єврозоні? У Східній Європі на молоко і хліб ціни виросли на 20%. Навіть у стабільній Німеччині ціна хліба збільшилася на 10%... Безумовно, в ЄС прибутки людей незрівняно вище. Але навіщо брехати людям, що в Україні дорожче, ніж в Європі? ...Кого вони дурять? Мільйони наших громадян бувають за кордоном і знають, що продукти харчування, як правило, дорожче"!, - каже прем'єр.
Мабуть, не зовсім коректно порівнювати економіку України з країнами Західної Європи.
"У них інфляція на порядок нижча, ніж в Україні. Але українська інфляція, попри те, що за останні двамесяца вона знизилася все одно залишається на рівні 7%, який для цих країн є дуже високим показником", - сказав Жалило в своэму коментарі.
"Статистика показує, що в Україні у відмінності від світу походить уповільнення інфляції. До кризи вона була близько 30%, а зараз - 7%. А якщо говорити про прискорення, у тому числі і очікуваному, то окрім адміністративно регульованих послуг буде важко відокремити позитив від негативу оскільки така позитивна тенденція як ріст зарплат зазвичай зв'язана із зростанням цін. І тому не можна розглядати цю ситуацію в чорно-білих кольорах. А ріст зарплат обганяє зростання цін на 3-4% в реальному вираженні. Незважаючи на інфляцію, українці стають багатіше. Економіка, в порівнянні з тим, що було рік тому, стала лояльніша до трудових ресурсів", - підкреслив економіст.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 10.01.2025 20:16
- 10.01.2025 16:07
- 08.01.2025 12:27
- 03.01.2025 20:10
- 03.01.2025 13:18
- 01.01.2025 14:16
- 27.12.2024 21:35