Потужність всіх комп'ютерів у світі - потужність одного людського мозку

- 22.02.2011 10:09
Потужність всіх комп'ютерів у світі - потужність одного людського мозку

Скільки інформації передається, обробляється і зберігається в світі? Два дослідники вирішили з'ясувати це, відстежуючи протягом 20 років зміни в області 60 різних аналогових і цифрових технологій, починаючи з газет і закінчуючи клітинної інформацією.

Тренди, які їм вдалося виявити, варіюються з очевидних - інтернет засунув цифрові й аналогові телефони на задвірки, до вельми несподіваних. Наприклад, виявився такий факт, що ігрові консолі, в сукупності, мають більшу обчислювальну потужність, ніж найпотужніші суперкомп'ютери разом узяті.

 Зберігання інформації.

До 2000 року, CD-диски і цифрові касети стали витісняти аналогове відео, хоча 70 відсотків всієї інформації зберігалося в аналоговому вигляді. До 2007 року, частка аналогового відео знизилася лише до шести відсотків, завдяки поширенню жорстких дисків, Blu-ray і DVD, а також цифрових касет. 

За цей період, загальний обсяг пам'яті зростав на 23 відсотки щорічно, досягнувши 2.9 x 10 ^ 20 біт або 300 ексабайт (300 мільйонів терабайт), а це значить, що на кожну людину на планеті доводиться стільки інформації, скільки вміститься на 61 CD-диск .

Такий ж зрушення в бік цифри стався і в області засобів мовлення (радіо, телебачення) і двосторонньої комунікації (телефонний зв'язок). У 1986, 80 відсотків мовних потужностей припадало на мовного телебачення, хоча аналоговий кабель теж був присутній, поклавши початок кабельному телебаченню. Сьогодні, частка широкомовного телебачення знизилася до 50 відсотків, при цьому чверть інформації передається в цифровому вигляді, а аналоговий кабель знаходиться на спаді, після свого максимуму в 2000 році.

Двостороння комунікація зазнала набагато більш значні зміни. У 1986, аналогові телефони передавали 80 відсотків інформації, а цифрові телефони решту 20 відсотків, при цьому рівень поширеності всіх інших видів зв'язку знаходився на рівні статистичної похибки. До 2000 року, через аналогові телефони передавалося всього 2 відсотка інформації в області двосторонньої комунікації.

 Обчислювальні потужності.

Розрахунок обчислювальних потужностей є найбільш складним, адже необхідно привести до єдиного стандарту потужності самих різних видів систем. У 1986, кишенькові калькулятори складали 40 відсотків усіх обчислювальних потужностей, персональні комп'ютери - 33 відсотки і сервери - 17 відсотків. Вже тоді, частка обчислювальних потужностей ігрових систем становила 9 відсотків. 

Частка калькуляторів знизилася до рівня статистичної помилки в 2000 році, коли частка обчислювальних потужностей ПК досяг свого максимуму - 86 відсотків, а частка мобільних телефонів і кишенькових комп'ютерів, які тоді тільки з'явилися, становила 3 відсотки. До 2006 року, телефони утримували 6 відсотків світової обчислювальної потужності, при цьому частка ігрових систем була найбільшою - чверть всіх обчислювальних потужностей світу. Ігрові системи потіснили ПК, частка яких знизилася до двох третин від світової. Суперкомп'ютери ще не були досить поширені, тому їх можна не враховувати.

Автори провели порівняльний аналіз з біологією. 'Ми вирішили порівняти обчислювальну потужність техніки всього світу і людини, і виявилося, що в 2007 році людство могло виробляти на ЕОМ загального призначення в загальній складності 6.4 * 10 ^ 18 операцій в секунду, що не перевищує максимальної кількості нервових імпульсів всього в одному мозку в секунду ', - написали вони.

 Обсяг пам'яті всього світу приблизно дорівнює кількості інформації в ДНК людини. При цьому на планеті живе кілька мільярдів людей.


Ключові слова: потужність мозку людини, потужність техніки всього світу, обсяг пам'яті всього світу

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 18.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06

Всі новини