На сайті WikiLeaks з'явився новий компромат на Україну

- 10.02.2011 12:39
На сайті WikiLeaks з'явився новий компромат на Україну

На сайті WikiLeaks була опублікована чергова порція депеш, в яких фігурує Україна. На цей раз було опубліковано відразу 10 документів, де згадується України. Дипломатичні депеші до Вашингтона було направлено з посольств США в Києві, Братиславі, Тріполі, Москві. Є серед них і 2 документи, складені в держдепартаменті Сполучених Штатів і розіслані до посольств.

 

 

Зокрема, у першому документі, датованому 22 квітня 2009 року, міститься звіт про який відбувся засіданні українсько-американської групи щодо нерозповсюдження зброї (Nonproliferation Working Group, NPWG). На цій зустрічі обговорювалися питання ядерної безпеки, а також хід ліквідації Україна стрілецького озброєння, передбаченої програмою НАТО «Партнерство заради миру». Згідно з цією програмою, поділеної на 4 етапи і розрахованої до 2017 року, Україна зобов'язалася позбутися від надлишкового озброєння: 133 тис. т боєприпасів, 1,5 мільйона одиниць стрілецької зброї, 1 тис. одиниць переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК). Судячи зі змісту депеші, американці були далекі від ідеї, що Україна виконає всі взяті на себе зобов'язання, відзначає видання.

При цьому США запропонували збільшити суму коштів, що виділяються на ліквідацію надлишкового озброєння, за умови, що Україні ліквідує не 1 тис. систем ПЗРК, а більше. «Ніконенко (Олександр Никоненко, на той момент директор департаменту контролю над озброєнням та військово-технічного співробітництва МЗС, - ред.) Відповів, що Україні не в змозі знищити ці системи, але може продати їх США», - йдеться у депеші.

На цій же зустрічі було піднято питання про взаємини України і Росії в Криму. Українська сторона поцікавилася думкою США про інформацію Кремля «з приводу загрожує дестабілізацією накопичення зброї в конфліктних зонах». США ніяк не відреагували на цю інформацію, заявивши, що не мають у своєму розпорядженні підтверджують її документами. У той же час Україні висловила побоювання з приводу намірів РФ боротися із зазначеною дестабілізацією, яку, за словами Никоненка, «Росія могла використовувати проти України як привід для того, щоб розв'язати війну на захист російських громадян в Криму».

Крім того, 13 січня на WikiLeaks була оприлюднена депеша, складена за підсумками відбулася у квітні 2008 року зустрічі лідерів країн Балтії. У розділі «України» цього документа наводиться виклад виступів датського дипломата Карстена Дамсгаарда і виконуючого обов'язки заступника держсекретаря США з політичних питань Деніела Фріда: «Обговорення з України було сконцентровано навколо питань тривалої політичної нестабільності, необхідності реформ і потенційної нестабільності в Криму ... Він (Деніел Фрід.-ред.) Також висловив побоювання з приводу можливих провокацій РФ в Криму ».

Окремий блок документів, датованих 2007 та 2009 роками, присвячений ядерної безпеки. США дуже чутливо ставилися до будь-якої інформації, присвяченій транспортуванні або продажу радіоактивних матеріалів. Особливо їх зацікавила спецоперація, проведена Службою безпеки України на початку квітня 2009 року, коли в Тернопільській області були затримані 3 особи, у яких вилучили контейнер з радіоактивною речовиною. Як розповів тоді голова СБУ Валентин Наливайченко, члени організованого злочинного угруповання намагалися за $ 10 млн продати речовина, яку можна використовувати в терористичних цілях для створення так званої «брудної бомби». «Вашингтон запитує узгоджену відповідь з метою усунення інформаційних прогалин, - йдеться у депеші, підписаної держсекретарем Хілларі Клінтон і адресованій до посольства США в Україні .- Найбільш актуальне питання полягає в тому, чи є вилучений матеріал плутонієм-239, тобто чи підходить він для виготовлення ядерної бомби. Команда (посольство - ред.) Повинна привітати уряд України з проведенням спецоперації і виразити зацікавленість в отриманні подальшої інформації щодо розслідування, результатів подальшого аналізу матеріалу та ходу порушеної кримінальної справи ».

 

 

 


Ключові слова: WikiLeaks про Україну, Вікілікс про Україну

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06
Зближення між Вашингтоном і Москвою з питань виборів в Україні викликає стурбованість Україна злякалася, оскільки США та Росія наполягають на проведенні виборів, пише Політико.
- 24.03.2025 15:56
Чому принцеса Діана не спілкувалася із сестрою Як відомо, принцеса Діана виросла в багатодітній сім'ї – мала
- 24.03.2025 12:14

Всі новини