Податкова: кого, де, як і за що

- 04.02.2011 12:30
Податкова: кого, де, як і за що

Визначено підстави, порядок та особливості документальних позапланових перевірок. Про це інформує ІА «НАШ ПРОДУКТ» з посиланням на повідомлення прес-служби Державної податкової адміністрації (ДПАУ). «Податковим кодексом більш чітко визначені підстави, порядок та особливості позапланових документальних перевірок», - сказано в повідомленні.

Так, документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу ДПАУ і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених ст. 78 Кодексу. Обмеження у підставах проведення перевірок платників, певні Кодексом, не поширюються на перевірки, які проводяться на звернення такого платника і на перевірки, що проводяться в рамках порушеної кримінальної справи.

Особливістю позапланової документальної перевірки є те, що право на її проведення видається тільки в тому випадку, якщо платнику вручена під розписку копія наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Згідно зі ст. 82 Кодексу, позапланові документальні перевірки не повинні перевищувати: 15 робочих днів - для великих платників податків, 5 днів - для суб'єктів малого підприємництва, 10 днів - для інших платників. Продовження термінів перевірки можливе виключно за рішенням керівника податкового органу, не більше ніж на строк: 10 робочих днів - для великих платників податків, 2 дні - суб'єктів малого підприємництва, 5 днів - для інших платників.

Крім цього, Кодексом передбачена можливість зупинки перевірки великого платника на загальний термін, що не перевищує 30 робочих днів. Разом з тим, у випадках необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів про діяльність платника, завершення судових справ, пов'язаних з платником та відновлення їм втрачених документів перевірка може бути припинена на термін, необхідний для завершення цих процедур.


Нагадаємо нові (додаткові) підстави для проведення документальної виїзної позапланової перевірки, згідно зі ст. 78 НКУ: - якщо платник податку надав до органу ДПС уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся органом податкової служби; - якщо стосовно платника податків подана скарга про неподання ним податковій накладній покупцеві або про порушення правил заповнення податкової накладної, і при цьому такий платник податків не надав пояснень і документального підтвердження на письмовий запит органу ДПС протягом 10 робочих днів з дня його отримання; - якщо отримана інформація про ухилення податковим агентом від оподаткування заробітної плати та інших виплат, які підлягають оподаткуванню, у тому числі внаслідок неукладення трудових договорів, а також здійснення господарської діяльності без держреєстрації.  


Ключові слова: податкова поліція, податковий кодекс

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Что такое серпентарий Основные цели серпентария
- 13.01.2025 14:09
Почему не стоит доверять экстрасенсам? Вот причины почему не стоит доверять экстрасенсам:
- 10.01.2025 20:16
Признаки и симптомы повреждения органов Почему повреждение органов является серьезной травмой?
- 10.01.2025 16:07
Буковинці за добу перерахували 43 тисячі гривень шахраям Протягом доби двоє людей із Чернівецького та Дністровського районів стали
- 08.01.2025 12:27
Чи потрібно сплачувати ЄСВ та ЄП під час воєнного стану? Чи необхідно сплачувати ЄСВ та ЄП під час воєнного стану?
- 03.01.2025 20:10
Что такое Кубок Америки по футболу? Кубок Америки по футболу — одно из самых ожидаемых
- 01.01.2025 14:16
Что такое космодром Это место, где начинается
- 01.01.2025 11:11
Долгожители мужчины чаще женаты, долгожители женщины одиноки Исследования показывают, что семейное положение оказывает значительное влияние
- 27.12.2024 21:35

Всі новини