Статистична інформація щодо галузі охорони здоров’я міста Чернівці

- 12.03.2009 10:50
Статистична інформація щодо галузі охорони здоров’я міста Чернівці

Із загального фонду міського бюджету на утримання галузі охорони здоров’я торік було передбачено 79,6 млн. грн. Окрім цього міська рада додатково виділила 4,0 млн. грн. У порівнянні із 2007 роком бюджет галузі зріс на 25%, а за останні три роки - майже в 2,5 рази. Про це повідомила начальник управління охорони здоров’я міської ради Валентина Тарасюк.
3,8 млн. грн. торік було витрачено на медикаментозне забезпечення лікувально-діагностичного процесу, в тому числі 50% - на безкоштовний відпуск пільговим категоріям населення.
В обсязі медикаментів, відпущених за пільговими рецептами, 58 % (1,1 млн. грн.) становили витрати міського бюджету на забезпечення виконання заходів державної комплексної програми «Цукровий діабет та лікування нецукрового діабету».
На розвиток закладів охорони здоров’я було виділено 4,0 млн. грн., із них 2,2 млн. грн. витрачено на придбання обладнання, 1,8 млн. грн. - на капітальний ремонт будівель та приміщень.
До спеціального фонду закладів охорони здоров’я торік було акумульовано 6,8 млн. грн. власних надходжень, що на 33,3% перевищило суму попереднього року.
Таким чином, загальний обсяг ресурсів галузі за рахунок різних джерел фінансування торік склав 92,2 млн. грн.
Амбулаторно-поліклінічна допомога дорослому та дитячому населенню міста у 2008 році отримала 43,7 млн. грн., що становило 47,4% від обсягу фінансових ресурсів галузі. У порівнянні із 2007 роком обсяг фінансування амбулаторно-поліклінічної мережі зріс на 27%. На медикаментозне забезпечення поліклінічних установ витрачено 2,5 млн. грн. Вартість 1 амбулаторного відвідування склала 18,7 грн., з яких 1,27 грн. становили витрати на медикаментозне забезпечення.
Фінансування станції швидкої медичної допомоги у 2008 році в порівнянні із попереднім роком зросло на 28 % та становило 11,5 млн. грн. або 12,4% від обсягу галузі. Вартість 1 виклику швидкої медичної допомоги становила 182 грн. Бригади швидкої допомоги стовідсотково забезпечені життєво необхідним обладнанням: електрокардіографами, дефібриляторами, апаратами ШВЛ. Санітарний парк станції швидкої медичної допомоги торік поповнений на чотири одиниці.
Стаціонарна допомога дорослому та дитячому населенню торік профінансована в сумі 17,5 млн. грн., що склало 19 % від обсягу галузі. Вартість утримання 1 ліжка з розрахунку на рік склала 23,9 тис. грн. За добу з міського бюджету на забезпечення функціонування та надання медичної допомоги дорослим та дітям на 695 стаціонарних ліжках міських лікарень витрачалося 45,5 тис. грн., на медикаментозне забезпечення лікувально-діагностичного процесу впродовж доби в середньому витрачалось 1,9 тис. грн., на харчування хворих щоденно витрачалось 1,8 тис. грн. У 2007 році ці показники були майже у 2 рази меншими, що свідчить про покращання рівня безоплатної медичної допомоги, в першу чергу невідкладної, яка надається в умовах міських лікарень.
Обсяги фінансування стаціонарної допомоги вагітним жінкам, роділлям та породіллям у 2008 році склали 18,1 млн. грн. або 20% обсягу ресурсів галузі. Понад 1,1 млн. грн. склали капітальні видатки двох пологових будинків. У порівнянні із попереднім роком показники вартості 1 ліжко-дня за кошти загального бюджету на медикаменти та харчування збільшені відповідно на 85 та 44 відсотки.
В умовах кризового 2009 року медики міста основну увагу приділятимуть поліпшенню якості медичних послуг за рахунок підвищення фахового рівня лікарського та сестринського персоналу, деонтології, профілактичній роботі з населенням, пропагуванню здорового способу життя, раціонального харчування, дотримання правил власної гігієни. Стовідсотково забезпечуватиметься виконання програми диспансеризація населення.
«Пацієнти мають усвідомлювати, що вони в першу чергу відповідають за своє здоров’я і зацікавлені в його збереженні. Рентген, аналіз крові, огляд терапевта, у жінок – огляд гінеколога – все це ми можемо забезпечити. А скільки життів буде врятовано завдяки цим профілактичним заходам з дуже незначними затратами? Сотні тисяч. Кожна людина повинна розуміти, що своєчасне звернення до лікаря та обстеження – це попередження ускладнень, мінімінізація втручань, уникнення інвалідизації», - заявила Валентина Тарасюк.

Джерело: Начальник управління охорони здоров’я міської ради


Ключові слова: Статистична інформація, охорона здоров’я, Чернівці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

ецепт ніжного домашнього зефіру без випікання Швидко та просто: рецепт ніжного домашнього зефіру без випікання
- 16.04.2024 10:32
Минулої доби шахраї ошукали двох чоловіків на суму понад 31 тисячу гривень: дізнавачі поліції розпочали кримінальні провадження Цього разу аферистам вдалося незаконно збагатитися чужими коштами під приводом
- 16.04.2024 10:09
ДНК тест для родового дерева, ДНК-экспертиза на этническое происхождение ДНК-тестирование – это мощный инструмент, который позволяет
- 15.04.2024 13:56
Образа: мозок шукає швидкі способи впоратися зі стресом Ми отримуємо сигнал ззовні, але не знаємо, що з ним робити
- 05.04.2024 11:23
Британський суд відклав екстрадицію Джуліана Ассанжа до США Засновник WikiLeaks у Великій Британії
- 01.04.2024 13:10
Чому наш організм вимагає солодкої та жирної їжі і що з цим робити Солодощі для нашого тіла це простий і, головне, швидкий спосіб о
- 01.04.2024 12:58
На Буковині слідчі поліції повідомили чоловіку про підозру у вчиненні домашнього насильства Житель обласного центру впродовж тривалого часу вчиняв протиправні дії відносно
- 01.04.2024 12:48
Влада України відкинула причетність до теракту в Крокус Сіті Холл МЗС України назвало звинувачення у причетності Києва до теракту
- 27.03.2024 13:03
Теракт в Крокусе Сити Холл: новая информация, количество пострадавших и судьба нападавших Глава Федеральной службы безопасности (ФСБ) России
- 25.03.2024 11:19

Всі новини