Банки мають працювати для вкладників тавласної фінансової стабільності

- 03.04.2014 13:15
Банки мають працювати для вкладників тавласної  фінансової стабільності

Сьогодні існують усі шанси очистити та оздоровити фінансовий сектор України та піднести роль банківського сектору у загальному розвитку економіки держави. Про це на міжнародній інвестиційній конференції заявив Голова Національного банку України Степан Кубів.

Він зауважив, що Національний банк має намір стати відкритим для діалогу державним інститутом. Степан Кубів наголосив, що найкращі інвестори для країни – це її громадяни, і Національний банк налаштований застосувати весь наявний у його арсеналі інструментарій для посилення довіри українців до банківської системи та усебічного захисту інтересів вкладників.

За його словами, наразі у банківського регулятора є ряд короткострокових та довгострокових завдань, над реалізацією яких іде щоденна праця. В першу чергу, Національний банк вважає за необхідне підтримати платоспроможні банки, що зіткнулися з проблемою ліквідності.

“Ліквідності достатньо, про що свідчить значний обсяг коштів на коррахунках банків у розмірі 24-30 мільярдів гривень, – розповів Степан Кубів. – Сьогодні банки повинні ставити на перше місце інтереси вкладників та свою фінансову стабільність, а відтак і банківської системи в цілому. Такі банки отримуватимуть прозору та всебічну підтримку від регулятора”.

Голова Національного банку також зазначив, що установа разом з Урядом чітко усвідомлює, що для стабілізації фінансового сектору та поступового усунення існуючих дисбалансів, необхідно зовнішнє фінансування економіки держави. В цьому контексті дуже важливою є співпраця з ключовими світовими інвесторами і перш за все – з Міжнародним валютним фондом.

Повідомляючи про довгострокові цілі відомства, Степан Кубів наголосив, що “утримання курсу на якійсь певній позначці не є ринковим механізмом” та наголосив на запровадженні інфляційного таргетування. “Зміна якоря на середньострокову інфляційну ціль – це суттєва зміна монетарної парадигми, яка дозволить нам набагато ефективніше управляти макроекономічними процесами та забезпечувати макрофінансову стабільність у державі, робота над якою уже триває”, – заявив він.

Ще одним важливим завданням на перспективу є створення в Україні прозорого з точки зору корпоративного управління потужного фінансового сектору. Для цього, зокрема, Національний банк планує провести стрес-тестування цілої низки банківських установ та буде надалі запроваджувати нагляд за банками на консолідованій основі.

“Цивілізовані правила роботи на ринку та зі своїми клієнтами зроблять банківський сектор України привабливим для припливу зовнішнього капіталу”, – упевнений Степан Кубів.

Він пообіцяв громадськості незалежність, надійність, стабільність, законність та повну прозорість в роботі банківської системи та її регулятора. Саме з цією метою наразі триває розроблення Стратегії розвитку банківської системи до 2020 року.

“Тільки незалежний погляд на економіку з боку центрального банку, правильно сформульовані та пояснені суспільству цілі роботи та спроможність їх досягнення, дозволять знайти правильний баланс інтересів реального сектору, Уряду, Національного банку та банківських установ”, – резюмував Степан Кубів.


Ключові слова: банки України, НБУ Степан Кубів

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 18.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06

Всі новини