Десять технотрендів, що потрясуть світ у найближчі 10 років
- 04.10.2011 21:13Виступаючи в Лас-Вегасі (США) на конференції Cisco Live 2011, головний футуролог компанії Cisco Дейв Еванс (пророкування якого регулярно з'являються в пресі) назвав десять найважливіших тенденцій у сфері високих технологій, які змінять світ у найближчі десять років:
Дейв Еванс
1. Інтернет речей.Введення терміну «Інтернет речей» (Internet of Things, IoT) позначає новий етап розвитку Всесвітньої мережі, що значно розширює можливості збору, аналізу і розподілу даних.Стрімке поширення смартфонів і планшетних комп'ютерів призвело до того, що в 2010 році вперше в історії на кожного жителя нашої планети стало припадати більше одного підключеного до інтернету пристрою (кількість таких гаджетів у минулому році зросла до 12,5 млрд,тоді як населення Землі становило 6,млрд.осіб). Cisco IBSG прогнозує, що до 2020 року кількість інтернет-пристроїв досягне 50 млрд, тобто за шість на кожного землянина.
Завдяки здатності «Інтернету речей» миттєво збирати, зберігати, аналізувати і розподіляти дані в глобальному масштабі, людство зможе одержувати інформацію, що дозволяє не тільки виживати, але і процвітати в мінливому світі.Наприклад, компанія Sparked імплантують сенсори у вуха корів, що дозволяє фермерам стежити за станом їх здоров'я і переміщеннями.
2. «Зетта-повінь». У 2008 році було створено близько 5 екзабайт унікальної інформації. Щоб розмістити такий обсяг даних, потрібно 1 млрд. DVD-дисків.Всього три роки потому розмір унікальної інформації зріс до 1,2 зеттабайт. Щоб створити аналогічну кількість даних в Твіттері, кожному жителю Землі довелося б розміщувати твіти протягом 100 років.Якщо ж перерахувати цей обсяг на розмір файлу триває 1:00 телешоу, то такий відеозапису вистачило б на безперервне відтворення протягом 125 років.
Більшою мірою вся ця лавина інформації - плід невгамовної тяги людей до мультимедіа, особливо, до відео.До 2015 року понад 90% даних у «всесвітній павутині» будуть припадати на відеоконтент. Це створить величезне навантаження на мережі і вимагатиме оптимізації архітектури безпеки, а також підвищення якості послуг передачі даних.
3. «Мудрі хмари».До 2020 року третина всіх даних буде зберігатися в хмарних обчислювальних середовищах або передаватися через них. Середньорічне зростання загальносвітового доходу від хмарних сервісів складе 20%, а витрати на інновації та хмарні обчислення до 2014 року можуть досягти $ 1 трлн.
4. Мережі нового покоління.Цю тенденцію Дейв Еванс описав на власному прикладі. З 1990 року швидкість передачі даних в його домашньої мережі зросла в 170 тис. разів. Сьогодні у Еванса будинку полоса пропускання мережі становить 50 Мбіт / с.Цього достатньо для одночасної роботи домашньої системи телеприсутності, потокового фільмів і онлайнових ігор.
Протягом наступного десятиліття, на думку Еванса, швидкість його домашнього з'єднання зросте в 3 млн. разів.У майбутньому мережі стануть на кілька порядків швидше сьогоднішніх, і вони повинні будуть добре масштабуватися, щоб задовольняти постійно зростаючий попит користувачів.
5. Земля «плоска» ... як і використовувані нами технології.Швидкість і рівень проникнення комунікацій (особливо, в інтернеті) зростає, тому люди можуть повніше користуватися плодами технічного прогресу.Наприклад, в Твіттері повідомлення про землетрус від жителів Японії з'явилися до того, як сейсмічна служба США попередила про можливе цунамі жителів штатів Аляска, Вашингтон, Орегон і Каліфорнія.
Таким чином, збір, розповсюдження та споживання даних про події починає відбуватися не в «практично реальному», а в по-справжньому реальному часі. По суті, кожен власник смартфону незабаром зможе знімати події в реальному часі і транслювати їх усім, хто захоче це дивитися.
6.Енергія - це життя. Внаслідок зростання чисельності населення та урбанізації протягом наступних 20 років щомісяця на нашій планеті з'являтиметься нове місто з населенням 1 млн. чоловік. Цей та інші чинники приведуть до безпрецедентної навантаженні на вичерпні джерела енергії.
На щастя, енергетичну проблему можна вирішити. Одна лише сонячна енергія в змозі задовольнити сьогоднішній попит на енергію в світі - досить побудувати 25 сонячних суперелектростанцій площею близько 100 кв. км кожна.
Новітні технології «друку» сонячних елементів значно здешевили їх виробництво, що зробило сонячну енергію ще доступніше для споживачів.Так, в червні 2011 року дослідники з Університету штату Орегон повідомили про розробку новітньої технології виробництва сонячних батарей з допомогою струминних принтерів.
7. Все на благо людини. До цих пір ми завжди пристосовувалися до технологій.У майбутньому ж, навпаки, технології стануть пристосовуватися до нас. Доповнена реальність і керування комп'ютерами за допомогою жестів допоможе перетворити сфери освіти, охорони здоров'я і комунікацій і об'єднати віртуальний і реальний світи.
Зрештою, можливо, буде створено інтерфейс «людський мозок-машина», який дозволить людям з травмами хребта жити повноцінним життям.
8. Нова реальність. Триває поступовий перехід від фізичної реальності до віртуальної.Наприклад, в недавньому минулому ми купували книги, CD і DVD, а сьогодні завантажуємо їх на наші комп'ютери і смартфони.Щось подібне буде відбуватися і з іншими предметами завдяки застосуванню 3D-друку і «адаптивного виробництва» (процес об'єднання матеріалів для створення предметів шар за шаром на основі даних 3D-моделювання).Сьогодні таким чином вже «друкують» різні предмети, від іграшок до машин і живих структур.
У не настільки віддаленому майбутньому ми зможемо друкувати і людські органи.У березні 2011 року під час однієї з конференцій д-р Ентоні Атала з Інституту регенеративної медицини Уейк-Фореста (США) прямо на сцені надрукував модель людської нирки. Поки це лише «доказ принципової можливості», але багато хто впевнений,що печатка живих тканин - лише питання часу.
9. Альтернативна гілка еволюції. Завдяки розвитку технологій ми зможемо створювати штучних істот. Вже зараз анімовані персонажі можуть перетворювати текст в мову, розпізнавати її, а також засвоювати знання, отримані в ході попереднього спілкування.
Робототехніка теж розвивається високими темпами. До 2020 року роботи стануть досконаліше людей за фізичними можливостями.До 2025-му популяція роботів перевершить за чисельністю населення розвинених країн, до 2032-го інтелектуальні можливості роботів виявляться вищими, ніж у людини, а до 2035 року вони повністю замінять людей як робочої сили.
10. Та ж людина, тільки краще.Ми подолали поріг пізнання і стали володарями власних доль. За словами одного з найбільш впливових та відомих фізиків-теоретиків нашого часу Стівена Хокінга, людство вступає в еру самовизначення власної еволюції.Якщо ви вважаєте, що це твердження з розряду наукової фантастики, згадайте недавні відкриття:
в липні 2009 року іспанські дослідники відкрили речовина для відтворення фотографічної пам'яті
в жовтні того ж року італійські та шведські вчені розробили першу штучну руку з передачею тактильних відчуттів
в березні 2010 року імплантанти сітківки ока дозволили відновити зір незрячим пацієнтам
місяцем пізніше вчені Медичного центру університету Чикаго знайшли ліки, які, можливо, виліковує від раку шкіри
в червні цього року Інститут серця в Техасі розробив «обертове серце» (spinning heart) без пульсу, тромбів і поломок.
Завершуючи свій виступ, Дейв Еванс зауважив: «Перераховані вище тенденції - нагадування про те, в якому дивовижному світі ми живемо, тому потрібно постійно задавати собі питання:« Чи готові ми до змін?
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25