Найбільшою хакерської операцією міг керувати Китай
- 05.08.2011 15:23Експерти з кібербезпеки зійшлися в думці, що хакерські атаки, здійснені за останні 5 років і спрямовані проти США і низки інших країн, направляв Китай.
Експерти з безпеки реагують на звістки про розкриття чергового великого хакерського підприємства, нібито трудився п'ять років. Порушені багато країни і організації, у тому числі 13 підрядників американського Міноборони, пише Франс Прес.
На представницької (8 500 учасників конференції Black Hat в Лас-Вегасі, присвяченій проблемам комп'ютерної безпеки, експерт з боротьби з тероризмом Коуфер Блек проголосив початок "кодової війни" (Code War), яка прийшла на зміну війні холодної (Cold War). Приводом для мови колишнього цэрэушника став великий прокол його рідного відомства. Діяльність хакерів, кравших секретну інформацію у безлічі країн і організацій, включаючи чортову дюжину підрядників Пентагону, розкрило не ЦРУ, а що займається ІТ-безпекою компанія McAfee, яка розповіла світу про те, що трапилося через сайт журналу Vanity Fair.
Коротко: віце-президент McAfee Дмитро Альперович і його колеги виявили широкомасштабну діяльність, яку вони назвали Operation Shady RAT (RAT - remote access tool). Горезвісна програму віддаленого доступу потрапляла в мережі організацій і корпорацій з допомогою банального фішингу (phishing). Клацнувши по посиланню у зовні благопристойном листі, одержувач давав команду на завантаження програми, яка, у свою чергу, відкривала доступ в мережу оператора-людині, поступово расширявшему власні права і начинавшему діставати дані.
"Операція ЩУР", як нас запевняють, триває як мінімум п'ять років (і, зрозуміло, триває). Хоча невідомі хакери маскували своє місцезнаходження за допомогою програми Htran, джерело атаки "легко обчислити" за її об'єктів. Серед них - урядові організації США, Канади, В'єтнаму, Тайваню і Південної Кореї, а також приватні компанії з перерахованих країн і Японії, Швейцарії, Великобританії, Сінгапуру, Гонконгу, Німеччини, Індії. У неповному списку потерпілих - АСЕАН, Міжнародний Олімпійський комітет та Всесвітнє антидопінгове агентство. За інформацією з других рук, об'єктом атак було і інформагентство Ассошиейтед Прес.
Американський уряд не називає країну-винуватця; очевидний для всіх висновок озвучує Джеймс Льюїс, експерт Центру стратегічних і міжнародних досліджень: "Все вказує на Китай. Хто ще шпигуватиме за Тайванем?". Діана Файнстайн, голова сенатського комітету з розвідки, заявила, що Америка повинна розробити систему кіберзахисту" і "чинити тиск на країни, з території яких здійснюються атаки". Коуфер Блек вважає, що критично важливою є розробка безпомилкових засобів визначення джерел атак - тому що у відповідь заходи потрібно приймати швидко, так як кібератаки можуть викликати безпрецедентний хаос, і це "позбавить країну можливості реагувати". Крім того, р-н Блек вважає, що кібератаки візьме на озброєння "Аль-Каїда".
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25