Рецепти. Буковинська кухня. Рецепти Буковини
- 30.08.2009 12:49
Кукурудзяна запіканка з грибами
Рождественский салат "Буковинский"
Українська національна кухня склалася досить пізно, в основному - до середини XVIII ст., а остаточно - до початку XIX ст. До тієї пори її важко було відрізнити від польської і білоруської кухонь. Це зумовлено тривалістю і складністю процесу формування української нації й української держави. Після монголо-татарської навали на Київську Русь Україна пережила агресію литовських, угорських, польських феодалів, у результаті чого різні частини території її входили до складу різних держав (Литви, Польщі, Угорщини, Румунії).
Оскільки окремі українські території були довгий час роз'єднані, загальноукраїнська кухня створювалася вкрай повільно, лише після об'єднання українського народу. У XVII ст. до складу Росії ввійшли Левоберіжна Україна, Київ, наприкінці XVIII ст. - Правобережна Україна. З кінця XVIII ст. південна частина України - Причорномор'я і Новоросія - стали заселятися вихідцями з південних губерній Росії, що асимілювали з корінним населенням.
Таким чином, до початку - середині XIX ст. сформувалася в основному територія України, велика частина української нації була возз'єднана й одержала можливість консолідуватися в одній державі. Це значно полегшило створення і поширення характерних рис загальноукраїнських блюд, хча розходження між блюдами Чернігівщини і Галичини, Полтавщини і Волині, Буковини і Харківщини, Поділля і Закарпаття збереглися до наших днів.
Для Буковинської кухні характерним є також використання квасолі, зеленого горошку, помідора, огірка, кабачка, перцю солодкого, моркви, картоплі, гарбуза. Існують власне регіональні особливості овочевого різноманіття. На Буковині великий вплив справляють молдавські традиції використання кукурудзи, перцю і квасолі.
Наприклад, Бануш (Банош).
Банош, як і бринзу, на протязі століть готують виключно чоловіки, буковинськи гуцули, тому що вівчарство і все, що з ним пов'язане, - справа чоловіча.
Говорять, що вершки або сметана для бануша повинні бути обов'язково триденні, зберігати їх потрібно у льосі, щоб не прокисли. У холодильнику тримати не можна - зіпсуються.
Помішувати потрібно тільки в одну сторону і лише дерев'яною ложкою. Залізна не дасть потрібного смаку.
Сметану (для справжнього гуцулського баноша це повинна бути сметана з овечого молока), або свіжо зібрані вершки трохи розвести водою, залити в чавунний казан і довести до кипіння.
Кукурудзяну муку (або дуже дрібну крупу) засипати тоненькою цівкою, помішуючи, в сметану і помішувати до загустіння (тістоподібної консистенції схожої на манну кашу). Зменшити вогонь на мінімум, і розтирати дерев'яною ложкою, поки на поверхні не виступлять крапельки масла. Готовий банош повинен відставати від стінок казана.
Окремо зварити заздалегідь замочені сушені гриби. Поки кукурудзяна мука вариться, на сковороді підсмажити копчене сало до утворення шкварок. Бринзу дрібно покришити. Коли каша достигла, викласти її на тарілку, зверху бринзу, потім шкварки, потім гриби. Змішувати у жодному випадку не можна!
Потрібно ложкою брати потроху зі всього. Їсти гарячим.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 24.12.2024 11:21
- 24.12.2024 11:08
- 19.12.2024 11:12
- 18.12.2024 19:03
- 16.12.2024 13:12
- 13.12.2024 15:47
- 11.12.2024 16:56