В січня чернівчанами сплачено 11 млн грн з роздрібного акцизу

- 08.02.2016 09:16
В січня чернівчанами сплачено 11 млн грн з роздрібного акцизу

Упродовж січня бюджет Чернівців отримав 10,7 млн. грн. акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Як розповіла начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Чернівцях Людмила Осадчук : «найбільше податку у січні 2016-го року отримала місцева казна від продажу алкогольних напоїв – 4,5 млн. грн., або понад 42 відсотки у структурі надходжень з роздрібного акцизу. Надходження від реалізації тютюнових виробів склали 3,2 млн. грн., а від реалізації нафтопродуктів – 3,0 млн. грн.».

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII, яким запроваджено наступні ставки акцизного податку: для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну залишається незмінною — у розмірі 5%; а для пального складатиме 0,042євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.

Серед новацій податкового законодавства 2016 року – запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документу. Така накладна складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним, віднесено осіб, які реалізують пальне.

Акцизні накладні діятимуть аналогічно до податкових накладних з ПДВ, складатимуться в електронному вигляді продавцями і надаватимуться покупцям та реєструватимуться в Єдиному реєстрі акцизних накладних. При ненаданні акцизної накладної або порушення правил її складання, покупець матиме право подати скаргу на винну особу – продавця. До акцизних накладних за необхідності складатимуться розрахунки коригування.

Норми про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Докладніше про це у листі ДФС України від 21 січня 2016 року №1903/7/99-99-19-03-03-17 «Про порядок декларування акцизного податку».

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях


Ключові слова: роздрібний акциз податок, податкова чернівці, податки чернівці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

В Париже ограбили Лувр 19 октября 2025 года Лувр ограбили в Париже 19 октября
- 19.10.2025 17:32
У Парижі пограбували Лувр 19 жовтня 2025 року Сьогодні Париж, столиця світового мистецтва, переживає справжній культурний шок
- 19.10.2025 16:25
Важная новость вчера Одной из самых важных новостей 18 октября 2025 года стала информация о
- 19.10.2025 13:31
Політик Шошоаке звинуватила українську владу в утиску прав етнічних румунів Скандальна румунська євродепутат Діана Шошоаке знову
- 17.10.2025 14:35
Післяпологова депресія. Як позбутися? Поради Як повідомляє портал https://bukovina.biz.ua , у нормі після пологів жіночий організм реагує незначною втомленістю й впродовж трьох днів ...
- 17.10.2025 11:01

Всі новини