Хто буде платити податок на нерухомість в Україні?

- 02.08.2011 12:26
Хто буде платити податок на нерухомість в Україні?

З 2012 року набирає чинності податок на нерухомість з процентною ставкою від 1% до 2,7% від мінімальної заробітної плати.

Правда, потраплять під дію цього податку далеко не всі. Вже визначено пільгові категорії нерухомості і максимальна площа нерухомості, яка не буде обкладатися податком. З 2012 року податок доведеться платити власникам будинків і квартир площею понад 120 кв. м.

Податок поширюється на квартири площею понад 120 кв. м і приватні будинки, площа яких перевищує 240 кв. м. Для квартир менше 240 кв. м і будинків площею до 500 кв. м відсоткова ставка податку становитиме 1% від мінімальної заробітної плати. Якщо нерухомість займає велику площу, і процентна ставка буде більше і складе вже 2,7% від мінімалки.

- З 1 грудня 2011 року розмір мінімальної зарплати буде становити 1 004 грн. Надалі вона може підвищуватися, але нижче точно не буде, - повідомив Володимир Притыскач, заступник начальника масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Дніпропетровській області.

- Тобто за 1 кв. м перевищення площі потрібно буде платити 10 або 27 грн. Наприклад, якщо квартира має 150 кв. м житлової площі, то потрібно буде заплатити 300 грн. за рік. Якщо будинок має 600 кв. м, то доведеться викласти 9 400 грн. за рік.

Особливо гостро відчують введення додаткового податку власники приватних будинків у прилеглих до міста і традиційно елітних селищах, а також будинків, розташованих на околицях. Там житлові площі займають великі території. При підрахунку загальної площі будуть враховуватися тільки житлові приміщення, без урахування ванних кімнат, коморах і інших санітарно-підсобних кімнат.

Крім того, дія закону не буде поширюватися на нерухомість, яка закріплена за пільговими категоріями. Наприклад, без податку вдасться обійтися дитячим будинкам сімейного типу, гуртожитків, територіальним громадам, а також зон відселення. Правда, зона відчудження в Україні поки одна - Чорнобильська, і стягувати податок на нерухомість на території Чорнобиля та околиць, м'яко кажучи, просто смішно. 

З одного боку, звичайно, гарний і логічний закон – більше маєш, більше платиш податків. Але, з іншого боку, що зможе перешкодити власникам багатоповерхових особняків половину кімнат зарахувати в гардеробні, комори, складські та інші нібито зовсім нежитлові приміщення?

Адже, швидше за все, з перевіряючим, представником БТІ або будь-яким іншим працівником, який буде проводити облік площ, завжди можна буде домовитися. Природно, за певну суму, яка явно буде менше, ніж річний внесок за перевищують норми квадратні метри. 


Ключові слова: податок на нерухомість в Україні, процентна ставка на податок, мінімальна зарплата

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

США пропонують Україні визнати Крим російським і відмовитись від НАТО: що передбачає "мирний план" Трампа Серед головних вимог — визнання Криму російською територією, офіційна
- 21.04.2025 13:30
Як відсвяткувати День Землі 2025: ідеї, натхнення та користь для планети: ідеї, натхнення та користь для планети Кожного року 22 квітня світ відзначає День Землі -міжнародне свято, покликане нагадати людству
- 18.04.2025 13:46
Как оформить субсидию в 2025 году: пошаговая инструкция для украинцев В этом году оформить субсидию стало проще благодаря цифровым сервисам и автоматическому
- 16.04.2025 21:43
Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 15.04.2025 12:01
Как отпраздновать День Земли 2025: идеи, вдохновение и польза для планеты Каждый год 22 апреля мир отмечает День Земли – международный праздник, призванный
- 08.04.2025 21:49

Всі новини