На протестах у Грузії почалися зіткнення через законопроект про іноагентів

- 09.03.2023 14:16
На протестах у Грузії почалися зіткнення через законопроект про іноагентів

У Тбілісі понад тисячу людей вийшли на протести проти законопроекту про іноагентів

У центрі Тбілісі відбулися сутички демонстрантів із поліцією. Причиною стало ухвалення парламентом у першому читанні законопроекту «Про прозорість іноземного впливу». Про це повідомляє "Sputnik Грузія".

Демонстрації, на які вийшли понад тисячу людей, розпочалися у грузинській столиці у вівторок, 7 березня. Протестувальники оточили будівлю парламенту на проспекті Руставелі і зажадали від депутатів не голосувати за ініціативу, яка передбачає введення поняття «іноземний агент» за аналогією до російського законодавства. Крім цього, на площі лунали гасла на захист ув'язненого екс-президента Михайла Саакашвілі та вимоги відставки уряду.

До вечора мирні протести переросли у стихійні сутички та бійки. Вони розпочалися після того, як правляча партія «Грузинська мрія» більшістю голосів затвердила законопроект про іноагентів у першому читанні.

Як повідомляє МВС республіки, частина протестувальників раптово стала нападати на силовиків, у відповідь ті застосували палиці та сльозогінний газ. Після цього деякі демонстранти підняли руки вгору, бажаючи продовжити акцію мирно, проте інші спробували увірватися до парламенту та закидати поліцейських коктейлями Молотова.

Протест учасників акції біля парламенту на проспекті Руставелі в Тбілісі перейшов за межі свободи висловлювання та мирних зборів і набув насильницького характеру. (...) Постраждали кілька правоохоронців, пошкоджено поліцейську техніку та спорядження

Відомості про кількість постраждалих та затриманих протестувальників ні силові структури, ні місцеві ЗМІ поки що не наводять.

Законопроект про іноагентів передбачає контроль за некомерційними організаціями та ЗМІ
Ініціатива «Про прозорість іноземного впливу» передбачає обов'язкову реєстрацію як іноагенти всіх некомерційних організацій та ЗМІ, бюджет яких більш ніж на 20 відсотків наповнюється з-за кордону.

За ухилення від цієї процедури чи незаполення відповідних декларацій на юридичну особу буде накладено штраф у розмірі 25 тисяч ларі (близько дев'яти тисяч доларів).


Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Як оформити спадщину, якщо ви за кордоном: детальний алгоритм Якщо ви є спадкоємцем і перебуваєте за межами України, це не
- 29.07.2025 10:48
Поиск предков, данных о роде в Украине Всё больше людей во всём мире проявляют глубокий интерес к изучению своей семейной истории.
- 27.07.2025 18:02
Як зібрати себе докупи після нічного обстрілу: дієві вправи для заспокоєння Нічні атаки знову стали частиною буденності для багатьох українців. 2–3 години
- 26.07.2025 13:38
Назарію Гусакову заочно оголосять підозру За словами очільника Офісу Генерального прокурора, усі юридичні передумови
- 25.07.2025 11:30
98000 гривень за один дзвінок: як жінка стала жертвою телефонного шахрая Як працює схема: «ваш рахунок у небезпеці»
- 25.07.2025 11:22
Поліція безсила: мерзот, які били дівчину з пакетом на голові, не покарають. Жертва претензій немає Коли мовчання сильніше за закон: чому поліція безсила перед домашнім або вуличним насильством
- 25.07.2025 11:10
У Сокирянській колонії викрито інспектора, який торгував наркотиками серед засуджених Згідно з даними слідства, працівник відділу нагляду та безпеки колонії
- 25.07.2025 10:48

Всі новини