Законопроекти для стабільності банківської системи України

- 05.06.2014 11:54
Законопроекти для стабільності банківської системи України

Голова Національного банку України Степан Кубів узяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності (далі – Комітет).

На засіданні було обговорено низку законопроектів, що стосувалися, зокрема, запобігання негативному впливу кризових явищ на стабільність банківської системи та невідкладних заходів щодо забезпечення її розвитку, мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті тощо.

Одним із головних питань стало обговорення законопроекту “Про внесення змін до деяких Законів України щодо упередження (мінімізації) негативного впливу на стабільність банківської системи”, у розробленні якого брали участь Світовий банк, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) і Національний банк України. Ключовим завданням цього законопроекту є розширення повноважень Фонду. Для цього пропонується наділити Фонд додатковими повноваженнями, які нададуть йому можливість разом із центральним банком завчасно виявляти проблеми, що виникають у банків.

Голова Національного банку зауважив, що прийняття зазначеного законопроекту дасть змогу Фонду зменшити витрати державних коштів під час виведення проблемних банків із ринку.

Також у ході засідання Комітету розглядалося питання щодо можливих шляхів законодавчого врегулювання проблем позичальників банків, які мають кредити в іноземній валюті. Адже внаслідок кризи та спричиненого нею зростання офіційного курсу гривні до іноземних валют, зокрема долара США, погіршилася ситуація з обслуговуванням валютних кредитів. Ураховуючи те, що переважна більшість позичальників не має джерел надходжень в іноземній валюті, обслуговувати зобов’язання за кредитом стає дедалі важче.
Степан Кубів також повідомив, що Національний банк бере участь в обговоренні шляхів можливого законодавчого врегулювання ситуації разом із громадськими організаціями, банківськими асоціаціями та міжнародними фінансовими організаціями.

Різке зростання офіційного валютного курсу – це проблема, негативні наслідки якої торкнулися всіх учасників ринку, і позичальників, і кредиторів.

За попередніми даними, кількість договорів про іпотечні кредити в іноземній валюті становить 87,1 тис. шт., загальна сума боргу за ними – 46,4 млрд. грн. Кількість договорів про іпотечні житлові кредити в іноземній валюті становить 64,2 тис. шт., загальна сума боргу за ними – 26,4 млрд. грн. Середня вартість одного із зазначених кредитів становить приблизно 45,5 тис. дол. США та 35 тис. дол. США відповідно.

Учасники засідання Комітету домовилися продовжити роботу над законодавчим урегулюванням питання щодо кредитних зобов’язань в іноземній валюті в складі спеціально створеної робочої групи Комітету за участю представників Національного банку України, Кабінету Міністрів України та народних депутатів України.

Нагадаємо, що 3 червня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті”.


Ключові слова: НБУ Степан Кубів, банківська діяльність Україна

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

ДТП в Хмельницкой области с тремя погибшими 20 07 2018 В селе Прибужское Хмельницкой области произошло смертельное ДТП в пятницу, 20 июля
- 20.07.2018 14:42
ДТП на Житомирщине 20 07 2018 - 10 погибших В Житомирской области, на 127-м километре трассы Киев-Чоп произошла серьезная дорожная авария
- 20.07.2018 14:13
Обыски СБУ у главы Черновцыоблэнерго В квартире начальника коммунального предприятия Черновцыводоканал сотрудники Службы безопасности Украины проводят обыски.
- 20.07.2018 12:47
Абитуриенты из Крыма и Донбасса могут поступать в вузы до 28 сентября Для временно оккупированных территорий Крыма, а также отдельных регионов Донбасса, было решено продлить сроки вступительной кампании
- 20.07.2018 12:34
Ученые раскрутили частицы до максимальной скорости Рекорд скорости механического вращения поставила группа физиков из США и Швейцарии.
- 20.07.2018 12:03
На Гравитоне бродячий пес искусал ребенка В районе Гравитон в Черновцах произошел инцидент - бродячий пес покусал девочку за лицо
- 20.07.2018 11:20
Из Эстонии выдворили четверых заробитчан из Украины Четверых граждан Украины задержали в Эстонии, неподалеку от города Раквере, во время проверки строительных объектов.
- 20.07.2018 10:46
ЕС продлили санкции против РФ до лета следующего года Высокая представительница ЕС выступила с заявлением об утверждении некоторыми странами ограничительных мер
- 20.07.2018 10:18
Почему дальнобойщик тащил инспектора на капоте фуры Накануне на Буковине произошел необычный инцидент - водитель грузовика вез инстпектора Укртрансбезопасности на капоте
- 20.07.2018 09:46
Псевдоподатківець на Буковині видурив 104 тис грн Протягом двох років молодик вимагав гроші у чернівчанина погрожуючи неприємностями з боку
- 20.07.2018 09:39

Всі новини