Японський землетрус може спровокувати новий льодовиковий період

- 15.03.2011 13:55
Японський землетрус може спровокувати новий льодовиковий період

За словами фізика-теоретика Мічіо Каку, після катаклізму між тектонічними плитами під Тихим океаном утворилася тріщина шириною майже у 400 км, у яку провалилася значна частина земної кори. 

 «Через це фактично скоротившийся час доби, а також змістилася вісь Землі», - пояснює вчений, - і в результаті збільшилася швидкість обертання планети. 

Хоча прискорення обертання Землі і не викличе прямих наслідків, у перспективі воно може привести до похолодання, застеріг фізик. «Ідуть наукові дебати щодо того, що було причиною льодовикових періодів, - говорить Каку.

- Основна теорія припускає, що існують невеликі зміщення земної осі, які з часом накопичуються. Ці невеликі зрушення, ці коливання осі Землі насправді можуть викликати льодовикові періоди ».

Разом з тим вчений підкреслив, що кожне сторіччя в різних частинах земної кулі траплялися кілька великих землетрусів, тому важко оцінити, наскільки нинішня катастрофа позначиться на зміні клімату.

Нагадаємо, 11 березня в Японії стався землетрус магнітудою 9, за яким послідували ще кілька менш сильних підземних поштовхів.

Потім на острови обрушилося цунамі, яке разом із землетрусом викликало сильні руйнування. Число загиблих обчислюється тисячами.

Крім того, підземні поштовхи пошкодили АЕС «Фукусіма-1» і «Фукусіма-2», створивши загрозу ще більш масштабної катастрофи. Землетрус також змістило вісь обертання планети на 10-15 см і скоротило земну добу на 1,26 мікросекунди.

Російські вчені висунули гіпотезу, згідно якої землетрус в Японії може бути пов'язано з недавньою великої спалахом на Сонці. На їхню думку, сонячна активність може бути спусковим гачком для процесів, що відбуваються в земній корі.  

Ще по темі:

Евакуйований персонал повернувся на АЕС "Фукусіма-1"
Волна радиации из Японии может добраться до Украины
Над Антарктикою розверзлася величезна озонова діра
У Японії оприлюднено статус реакторів АЕС "Фукусіма-1"
Землетрясение и цунами в Японии. Фото
Експерти: персонал "Фукусіми-1" вже невзмозі контролювати ситуацію
У Японії пропали безвісти 40 українців
На АЭС в Японии начало плавиться ядерное топливо


Ключові слова: новий льодовиковий період, землетрус в Японії, наслідки землетрусу в Японії

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Гринчук подала у відставку: відомо хто тимчасово очолить Міністерство енергетики 12 листопада стало відомо, що міністр енергетики України Світлана Гринчук написала
- 19.11.2025 14:58
За минулу добу шахраї ошукали буковинців на майже 187000 гривень Троє громадян стали жертвами псевдобанкірів, двоє
- 19.11.2025 13:42
Бонді: Мін'юст США опублікує документи у справі Епштейна протягом 30 днів Як передає Report з посиланням на Reuters, про це
- 18.11.2025 16:37
Призначено в.о. міністра юстиції України - це Людмила Сугак 19 листопада уряд ухвалив рішення призначити Людмилу Сугак
- 18.11.2025 15:13
Заява Кремля про Трампа та війну в Україні Кремль видав нову цинічну заяву щодо Трампа та війни проти України
- 17.11.2025 15:55
Військовий з Буковини разом із спільником організував канал переправлення чоловіків до Європи Під час чергової спроби незаконного переправлення обидва
- 14.11.2025 22:30
Новое заявление Кремля о Трампе и войне в Украине Кремль выдал новое циничное заявление о Трампе
- 14.11.2025 22:07
Суть скандала вокруг Энергоатома простыми словами Что такое дело Энергоатома — просто о главном
- 14.11.2025 14:04
Чому відставка Гринчук Відповідь: Україна опинилася в центрі великого
- 12.11.2025 16:16

Всі новини