Умови та правила торгівлі на ринку м. Чернівці

Однією із обов'язкових умов торгівлі на ринку є сплата ринкового збору. Відповідно до «Положення про ринковий збір», затвердженого рішенням Чернівецької міської ради від 26 грудня 2002 р. № 120 (у редакції від 23 жовтня 2008 р. № 703) ринковий збір справляється з кожного господарюючого суб'єкта, громадянина за кожне використане торговельне місце. Об'єктом оподаткування ринковим збором є торговельні місця на площі, відведеній для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю та здійснення продажу товарів (надання послуг) з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків, у магазинах, закладах громадського харчування, павільйонах, кіосках, контейнерах, палатках тощо.

Вказаним рішенням міськради встановлені  площі для здійснення торговельної діяльності (надання послуг), з яких справляється ринковий збір та ставки ринкового збору по групах товарів у частинах від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян для фізичних і юридичних осіб по ринках міста.

Платниками ринкового збору є юридичні особи усіх форм власності, їх філіали та інші відокремлені підрозділи, а також фізичні особи (підприємці і громадяни), яким надано місця для реалізації на ринку сільськогосподарської продукції, продовольчих і непродовольчих товарів, надання послуг, тощо.

Не справляється ринковий збір з підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування - юридичних осіб, які розташовані у стаціонарних об'єктах на території ринку, та з власних торговельно-закупівельних підрозділів ринку, незалежно від займаного місця.

Звільняються від сплати ринкового збору на ринках і мікроринках міста торгівці власними потриманими речами; яйцями (до 2 десятків), молоком (до 5 л), сиром (до 2 кг), сметаною (до 2 л), картоплею, овочами і фруктами (до 5 кг) власного виробництва.

 У випадку передачі суб'єктом господарювання торговельного місця в суборенду іншій особі, платником ринкового збору є особа, яка безпосередньо здійснює торговельну діяльність або надає послуги (при зайнятті торговельного місця для здійснення торгівлі або надання послуг з орендованого об'єкта ставка ринкового збору збільшується в 1,5 рази).

Відповідальність за правильність і повноту сплати ринкового збору несуть користувачі торговельних місць на ринку та адміністрація ринку відповідно до чинного законодавства. Нагадуємо: продавець, що торгує на ринку, повинен мати при собі документи про сплату ринкового збору; належним чином оформлену особисту медичну книжку в разі продажу продовольчих товарів ( для суб'єктів підприємницької діяльності); копії документів, що підтверджують якість і безпеку продукції та товарів; у разі реалізації тропічних плодів - копії документів, що підтверджують їх походження та проходження фітосанітарного контролю; висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку в разі продажу продуктів тваринного і рослинного походження.

У разі використання торгівельного місця на умовах оренди у продавця має бути копія угоди з адміністрацією ринку про оренду, а на умовах суборенди - копія такої угоди із суб'єктом підприємницької діяльності (орендодавцем). Зазначені документи продавці повинні пред'являти під час проведення перевірок органами контролю, в тому числі податковою службою.


http://www.dpa.cv.ua