27.09.2008. Ми ніколи не бачили у Чернівцях стільки бігаючих дітей

       Спортивний клуб "Оріон" провів змагання по спринту у Чернівцях  

          У суботу, 27.09.2008 мешканці Чернівців, а саме району Південно Кільцевої змогли побачити дивну картину - багато людей різного віку (від молодших школярів до дорослих) пробігали по вулицям району. Поєднувало їх, напевне, тільки одне - наявність білого аркушу у руках та ціліспрямований вогонь у очах. Цікаве відмітити той факт, що при низької температурі повітря у Чернівцях (майже 10 градусів), одягнені всі були дуже легко, деякі спортсмени навіть у футболках та шортах. Як ми з"ясували, змагання по спринту (Чемпіонат України) проводив СК "Оріон".

           Маємо надію, що учасники змагань ніколи не поповнять лави курців та наркоманів м. Чернівці, та й у розумі ціх дітей буде місце тільки для гарних ідей. Адже, виплеснув енергію на відкритому повітрі, навряд чи такі діти підуть коїти щось неправильне. Велика честь та хвала тим дорослим, які змогли організувати дітей (навіть складного підліткового віку) та розвити в них дух змання.

 ось як проходять ці змагання у Естонії

Довідка ПБ  

            Що таке спортивне орієнтування   ?

           За допомогою карти та компасу спортсмен повинен пройти дистанцію від старту до фінішу. На місцевості (як правило у лісі) в заданому порядку розміщуються контрольні пункти – це тригранні біло-помаранчеві призми. Вони встановлюються на невеликих орієнтирах (підвищеннях, низовинах, галявинах тощо). Місцезнаходження контрольних пунктів позначається на карті кружечком.

Спортивне орієнтування іноді називають «шахами королеви спорту», оскільки, крім відмінної фізичної підготовки, у орієнтувальника має бути хороша пам'ять і добре розвинуте почуття простору.

          Спортивне орієнтування має 4 різних види, за якими проводяться чемпіонати світу та Європи. Це орієнтування бігом, орієнтування на лижах, орієнтування на велосипедах і трейл-орієнтування. Змагання зі спортивного орієнтування на бігу включені до програми Всесвітніх ігор.

            Спортивне орієнтування виникло у Скандинавії понад сто років тому. Перші змагання зі спортивного орієнтування відбулися у 1897 році біля норвезького міста Осло. В Україні про спортивне орієнтування стало відомо у 60-х роках минулого століття. Саме тоді цей вид спорту прийшов до нас із прибалтійських країн, де він був відомий ще у довоєнні роки. Перший чемпіонат Радянського Союзу відбувся в Україні на околицях Ужгорода у 1963 році.

Спортивне орієнтування, як вид спорту сьогодні розвивається у понад 70-ти країнах. Розвитком цього спорту займається Міжнародна федерація спортивного орієнтування (IOF), членом якої з 1992 року є Україна.
           До складу IOF входять 68 країн. Спортивне орієнтування найбільше поширене в Європі, Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії. В Україні цей вид спорту популярний у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Сумах, на Буковині , Прикарпатті і в Закарпатті.