Із зони зсуву на вулиці Барбюса у Чернівцях відселено 40 людей.

- 05.07.2010 20:26
Із зони зсуву на вулиці Барбюса у Чернівцях відселено 40 людей.

«У ситуації, що склалася після активізації зсувних процесів на вулиці Барбюса, основне завдання - гарантувати безпеку людей. Ті мешканці, які тимчасово відселені у гуртожиток і житло яких не підлягатиме відновленню отримають рівноцінне житло відповідно до чинного законодавства. Списки громадян, які потребуватимуть нового житла, вже формуються», - про це повідомив 5 липня на нараді міський голова Микола Федорук.

Наразі з 12 будинків, які опинилися в зоні зсуву, тимчасово відселено 40 мешканців, з них 16 - у гуртожиток,а решта виявили бажання відселитися до рідних. Повністю відселено з майном лише одну родину з будинку №57. Направлено позов до суду щодо примусового відселення мешканців ще однієї квартири цього будинку, які відмовляються це зробити добровільно.

До розробки проекту першочергових заходів із стабілізації зсуву на вул.Барбюса залучено фахівців геотехнічного інституту, а також спеціалізованого інституту із АР Крим. Вони здійснюють інструментальне дослідження зони зсуву, за їх рекомендаціями ведуться роботи з водопониження, облаштування дренажних каналів, тампонування тріщин, встановлення глибинних реперів, розчистки схилу від зелених насаджень та проведення комплексної геодезичної зйомки. Для облаштування контрбанкети на вул. Білоруській видано технічні умови усім службам, що мають перенести інженерні мережі , які прокладені у цьому районі.
За висновками експертів, тіло зсуву становить 12-15 метрів, його ширина -500 метрів. По горизонталі зміщення грунту у зоні зсуву склали 1,7 метра , по вертикалі – 2,5-3 метра. Зсувні процеси вийшли за межі ділянки, де проводилися протизсувні заходи після 1995 року.
Загалом у Чернівцях є 64 зсувні ділянки, 49 з яких давні. Цього року після червневих злив активізувалися процеси на дев’яти зсувонебезпечних ділянках.

Усі зсувні ділянки в місті перебувають під моніторингом з 1995 року. Відповідно до державної програми на протизсувні заходи у Чернівцях з 1997 року передбачалося спрямувати понад 70 мільйонів гривень, з яких 64 млн. грн. – на стабілізацію зсуву в районі вул.Барбюса-Одеської. З держбюджету отримано було лише 10,8 млн. грн., що дозволило виконати 15,2% заходів передбачених програмою протизсувних робіт. Замовником цих робіт виступало управління капітального будівництва облдержадміністрації, яке й здійснювало контроль за ходом робіт та освоєнням коштів на цьому об’єкті. У 2002 році тодішній керівник області під час візиту у Чернівці прем’єр-міністра запевнив, що зсувні процеси на вул.Барбюса-Одеській стабілізовано і фінансування було припинено.

Відповідно до проекту у зоні зсуву було повністю облаштовано 2 палевих поля і одне частково ( закладено з’єднані між собою армовані палі діаметром 1 метр на глибину 32-34 метри), розпочато спорудження дренажних галерей. Після припинення державного фінансування у цьому районі з ініціативи міської влади тривали роботи з упередження надмірного зволоження схилу. Зокрема, за кошти міського бюджету з метою упередження витоків води було повністю замінено інженерні мережі на вулицях Сагайдачного та Барбюса з облаштуванням сучасної зливової каналізації. Міська влада щороку (щонайменше двічі на рік – під час формування проекту Держбюджету та під час внесення змін та уточнень Держбюджету) зверталися з клопотання про виділення коштів на проведення протизсувних заходів у Чернівцях та продовження фінансування державної програми, але жодного разу ці клопотання не були взяті до уваги.

Наразі триває обстеження закладених в районі зсуву палевих полів, відновлення частково споруджених у цьому районі дренажних галерей. За висновками експертів та фахівців, які працюють над корегуванням проекту протизсувних робіт у цьому районі, на першочергові заходи для стабілізації зсуву потрібно 100 млн. грн.


Ключові слова: зсуви Чернівці моніторінг

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини