До уваги буковинців -як узгодити податкове зобов’язання

- 10.02.2009 10:24
До уваги буковинців -як узгодити податкове зобов’язання

За розглядом скарги підприємства обласна державна податкова адміністрація скасувала рішення міської податкової інспекції про застосування фінансової санкції до філії (структурного підрозділу підприємства - не юридичної  особи) за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Однак міська податкова інспекція надіслала нове рішення , яким застосувала цю фінансову санкцію до підприємства - юридичної особи. Чи є правомірними такі дії податкових  органів?

Відповідно до статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" фінансові санкції  застосовуються до суб'єктів підприємницької  діяльності. Отже, фінансову санкцію  слід застосовувати до підприємства (юридичної особи) і обласна податкова адміністрація правомірно скасувала рішення міської ДПІ  про застосування фінансової санкції до філії (структурного підрозділу підприємства), а  міська ДПІ  відповідно до вимог законодавства правомірно надіслала нове рішення про застосування фінансової санкції до підприємства (юридичної особи).


Чи має право платник податків оскаржити податкове  повідомлення-рішення в суді без  дотримання процедури апеляційного узгодження податкових зобов'язань в адміністративному порядку?

У разі незгоди з визначеною податковою інспекцією сумою податкового зобов'язання платник податків самостійно вибирає порядок (адміністративний чи судовий) оскарження податкового повідомлення - рішення. Підпунктом 5.2.5 пункту 5  статті 5  Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та пункту 3  Положення "Про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби", яке затверджено наказом ДПА України від 11.12.1996 року № 29 передбачено, що з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити в суді податкове  повідомлення - рішення органу ДПС про нарахування податкових зобов'язань  у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення - рішення. Тому оскарження податкового повідомлення - рішення до суду не потребує попереднього апеляційного узгодження в адміністративному порядку податкових зобов'язань, визначених органом ДПС.      

 

Джерело: www.dpa.cv.ua


Ключові слова: оскаржити, податкова, наказ ДПА, фінансова санкція

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Карантин з 20 вересня: що буде? В Україні посилять карантин з 20 вересня: список обмежень
- 16.09.2021 11:53
Моргенштерна повторно визнали загрозою національній безпеці Міністерство культури України включило в чорний список російського співака Моргенштерна
- 16.09.2021 11:50
На Буковині правоохоронці зафіксували незаконне видобування корисних копалин Під час проведення профілактичних заходів щодо припинення порушень надрокористування
- 16.09.2021 10:48
В Україні різко скоротилося число пенсіонерів В Україні різко скоротилося число пенсіонерів: дані ПФУ
- 16.09.2021 09:45
SpaceX вперше відправила на орбіту повністю цивільний екіпаж SpaceX відправила на орбіту екіпаж, що цілком складається з непрофесійних астронавтів
- 16.09.2021 09:30
В Україні різко похолодає і підуть і дощі На вихідних різко похолодає
- 13.09.2021 10:29
Обмеження нещеплених громадян в локдаун 2021-2022 У разі локдауна будуть очікуватися істотні обмеження щодо нещеплених громадян.
- 09.09.2021 18:54
Британія знайшла спосіб вийти з кризи Британія спростить правила отримання ліцензії на водіння вантажівок
- 09.09.2021 17:40
На Буковині жінка померла від укусу шершня. Як вберегтися від шершня? Поради В одному з сіл регіону на 65-річного місцевого жителя напали шершні. Після укусів вона померла.
- 09.09.2021 15:51

Всі новини