У Чернівцях відкрили Науково-культурний центр «Gedankendach»

- 13.05.2010 14:00
У Чернівцях відкрили Науково-культурний центр «Gedankendach»

«Оселя думок» - генератор креативу в Чернівцях

Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:
Науково-культурний центр «Gedankendach» («Оселя думок») відкрився в Червнівцях. Його мета – спільна реалізація ідей, народжених в Україні, Німеччині, Австрії та Швейцарії.

Назва «Gedankendach» походить з лірики однієї з найвідоміших німецькомовних поетес Чернівців двадцятих років минулого століття Рози Ауслендер. У цій “оселі думок” під одним “дахом” реалізовуватимуться креативні ідеї та проекти у сфері культури, науки та освіти. Про це в інтерв’ю “Німецькій хвилі” розповіла культурний менеджер фонду Роберта Боша в Чернівцях Юдіт Штумптнер.

“Ми вибрали термін “Ґеданкендах”, бо ми можемо з його допомогою збудувати місток між німецькомовним минулим міста і сьогоденним культурним життям. Цим німецьким словом, що є може в цьому мовному просторі спочатку дещо дивнозвучним, хочемо висловити, що німецька мова є важливою і для культури, і для науки, тобто - для обох галузей нашого центру і відображає багато з того, що ми хочемо передати”, - каже Штумптнер.

Чернівці, університетBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Чернівці, університет

Наука та культура - прерогативні

Метою роботи наукової частини центру “Ґеданкендах” є інтенсивніша співпраця вищих навчальних закладів з німецькими партнерами, створення можливостей обміну та стипендії для німецькомовних студентів і викладачів та пропозиції щодо наукових проектів з партнерами в німецькомовних країнах. Одним з найбільш важливих завдань центру є також розвиток культури, додала Штумптнер.

“Культурним напрямком діяльності центру є проведення сучасних та іновативних проектів культури та мистецтва з митцями Німеччини, Австрії та Швейцарії, які передають сучасну картину про ці країни і водночас захоплюють, особливо молодь, німецькою мовою та культурою”, - наголосила Штумптнер.

“Контактна адреса”

Ще одним завданням центру є стати “контактною адресою” для чернівецьких митців, людей з креативними ідеями, які мають намір щось цікаве створити, одне слово бути платформою для мистецького обміну між Україною і німецькомовними країнами. Водночас на найближче майбутнє центр має вже низку проектів: спільно з берлінським видавництвом аудіокниг Geophon створити віртуальну мапу звуків міста Чернівці та організувати семінар-тренінг для місцевих німецькомовних екскурсоводів.

Крім цього, за ініціативи Ґете-Інституту восени відбудеться велика виставка на тему “Сучасна книжкова ілюстрація”. Виставка мандруватиме Україною і її супроводжуватимуть воркшопи та лекції спеціально запрошених гостей.

Після семи років присутності у Чернівцях німецьких менеджерів культури Фонду Роберта Боша, нарешті вдалося створити центр, який інтенсивно залучає до роботи місцевих партнерів, каже Юдіт Штумптнер.

Німецько-українська команда

“Власне культурна робота влітку 2010-го року зовсім передасться в місцеві руки. І тому дуже цікаво спостерігати, як у співпраці німецьких й українських колег сформувалася нова команда, яка під цим “дахом” об’єднає і рухатиме вперед культурні й наукові цілі”, - наголошує Штумптнер.

Чернівці, на вулицях містаBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Чернівці, на вулицях міста

Натомість директор Центру німецькомовних студій, начальник відділу міжнародних зв’язків Чернівецького університету Сергій Луканюк наголошує на спільних з німецькими університетами-партнерами грантах. Грантова політика центру буде прерогативна у найближчий час, каже Луканюк.

“Наш ректор повернувся з університету чеського міста Оломуц, де 50% бюджету університету складають надходження від грантів. У Чернівецькому національному університеті це можливо 2-3%, тобто - це є дуже важливий фактор, і цей фактор впливає якраз на міжнародний імідж університету. Не маючи студентів закордоном, стажування викладачів закордоном, науковців, які представляють університет закордоном, які роблять там певний внесок в розвиток європейської, світової науки, університет не буде виходити на міжнародний рівень”, - переконаний Сергій Луканюк.

Центр Gedankendach створений за підтримки Чернівецького університету, німецьких партнерів - “Менеджери культури Роберта Боша в середній та східній Європі”, Ґете-Інституту, Німецької служби академічних обмінів та посольства Німеччини в Україні.


Джерело: dw-world.de


Ключові слова: Оселя думок Чернывцы Черновцы

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06
Возле больницы №3 обустроят стоянку авто Комиссия департамента жилищно-коммунального хозяйства Черновицкого городского совета после обсуждений пришла к решению обустройства
- 14.12.2017 15:31
В Украине - новая суицидальная игра Зеленый кит На смену суицидальным играм вроде "Синего кита" и "Красной совы", получившим распространение в социальных сетях, появилась новая
- 14.12.2017 15:11

Всі новини