В Чернівецькому художньому музеї експонується фотовиставка Віллі Праггера

- 24.04.2010 18:27
В Чернівецькому художньому музеї експонується фотовиставка  Віллі Праггера

В Чернівецькому художньому музеї експонується одна з найцікавіших фотовиставок останніх років. Автором унікальних робіт є фотограф Віллі Праггер – людина, яка була спорідненою з двома європейськими культурами: німецькою та румунською.

Народився Віллі Праггер у травні 1908 р. в Берліні, в родині інженера-хіміка з Бухаресту та матері-німки. Навчання майбутнього майстра фотографії проходило протягом 1914-1932 рр. в Берліні та Штутгарті, а з 1931 р. він почав працювати фотокореспондентом та створив власний фотосалон, завдяки чому активно подорожував європейськими країнами. У 1939 р. він займає посаду фотографа-рекламіста нафтової компанії в Бухаресті і водночас працює вільним фотографом, фіксуючи у своїх роботах сучасну йому Румунію та Німеччину.

Наступною сторінкою життя Віллі Праггера стало інтернування до Сибіру (1945-1949). Після повернення звідти він оселяється у Фрайбурзі, де створює новий фотосалон, завдяки якому відбуваються нові подорожі та численні фотовиставки у Німеччині та за її кордонами. Саме тут у червні 1992 р. і обірвалося життя видатного майстра фотографії ХХ століття.

Виставка, яка пропонується вашій увазі, носить назву «Заломлення. Румунські просторообрази 1924-1944». Вона поділяється на п’ять частин, кожна з яких має своє змістовне навантаження, але всі разом вони складають одне невід’ємне ціле.

Фотографії Віллі Праггера змальовують об’єктивний стан тогочасної Румунії: простори та пейзажі, спосіб життя людей і світ речей, що їх оточує. Він розповідає про події, які визначають розвиток країни як зсередини, так і в загальноєвропейському контексті.

Секція «Простори – культурні ландшафти - люди» показує румунські простори та підкреслює природні ресурси краю, а ландшафти населених пунктів та міст стають розпізнавальними прикметами певного району. Проте лише люди надають його роботам беззаперечної виразності.

У «Триумфальній ході сучасності» розкриваються суспільні зміни, викликані урбанізацією та індустріалізацією, оскільки Румунія якраз знаходилася у процесі переходу до сучасної промислової держави і новий спосіб життя поширювався досить швидко.

«Жити разом» - ця частина виставки розкриває інтерес майстра до етнічної розмаїтості краю. В центр уваги попадають економічні форми буття, види поселень, мовні відносини та релігійні традиції, а національне вбрання слугує ознакою розмежування і єднання водночас.

У розділі «Від миру до войни» Віллі Праггер охоплює період німецької та румунської історії між 1930 та 1940-ми роками. Зміст фоторепортажів пов’язаний з військовою ситуацією та досвідом, який він отримав на фронті. Він звертається до того, що є доступним та видимим: пейзажі з руїнами, цивільні будні, дії військової адміністрації, політичні демонстрації та культурна пропаганда.

І, нарешті, у «Фотографії та дійсності» ми можемо побачити внесок автора у сприйняття суспільством фотографії як надзвичайно правдивого носія інформації і який використовувався державою для певного спрямуваня громадської думки. Висунуті на передній план звичайні сцени вірізняються надзвичайною естетичною якістю та мають високу документальну цінність.

У справжніх шанувальників фотомистецтва є можливість відвідати виставку робіт Віллі Праггера до 5 травня 2010 року. Для кожного відвідувача виставки відкриються невідомі сторінки життя цього регіону першої половини минулого століття.
Ключові слова: Виставка Віллі Праггер

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56
Украина закрепилась на 8-м месте рейтинга УЕФА В таблице коэффициентов УЕФА Украина смогла улучшить свои позиции благодаря удачным выступлениям в еврокубковых турнирах этого сезона.
- 08.12.2017 14:59
Ученики колледжей и ПТУ будут сдавать ЗНО В Украине для учеников колледжей и профессионально-технических училищ будут вводиться новые правила - государственная итоговая аттестация
- 08.12.2017 13:55
Сыр помогает защититься от инфаркта Такой продукт, как сыр, последние несколько лет диетологи отмечают своим вниманием и советуют включать в рацион. Недавно ученые Китая и Нидерландов провели
- 08.12.2017 12:20
Боевики обстреляли село под Мариуполем Боевики 6 декабря осуществили обстрел позиций сил АТО на Донбассе. Под огонь террористов попал населенный пункт Водяное, который
- 08.12.2017 12:01
Виновника смертельного ДТП в Вижнице посадили на 4 года Водителю авто марки Volkswagen Golf, который в июле нынешнего года стал виновником ДТП в Вижнице со смертельным исходом
- 08.12.2017 11:42
Стороны готовы ко второму этапу переговоров по Брекситу Прогресс в переговорах о выходе Великобритании из Европейского Союза в Еврокомиссии признали достаточным, в связи с чем было решено переходить к следующей
- 08.12.2017 10:31
Способи для отримання інформації про доходи Чернівецька ОДПІ нагадує платникам, що отримати інформацію про отримані доходи можна двома способами: по
- 08.12.2017 09:49
На Сторожинеччині затримали браконьєрів Займаючись протиправною діяльністю неподалік державного кордону, правопорушники також наражали на небезпеку прикордонників, односельців
- 08.12.2017 09:13

Всі новини