Сенсанційний документ. Правда про землетрус у Чернівцях та Карпатах, силою 8 балів. Оцінка

- 13.03.2010 21:37
Сенсанційний документ. Правда про землетрус у Чернівцях та Карпатах, силою 8 балів. Оцінка

Віталій Попков, Чернівці 21.37  13.03.2010р. 
 
На офіційному сайті міста Чернівці є документ, якій має відповідь на багато питань щодо можливого землетрусу у Чернівцях та на Буковині.  Для мене особисто цікавим є пункт:  "ОЦІНКА МОЖЛИВОЇ ОБСТАНОВКИ В РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ЗЕМЛЕТРУСУ". Я зрозумів, що землетрус - це чутки, але також зрозумів, що буде з моїм містом при поштовхах у 8 балів...

Джерело - сайт міськради:

DOC]

З е м л е т р у с

 - [ Перевести эту страницу ]
Формат файлов: Microsoft Word - В виде HTML
Інформацію про початок землетрусу або його загрозу оперативний черговий управління з питань НС та цивільного захисту населення Чернівецької ...
city.cv.ua/Ukrainian/DepInfo/UprOhZd/3-11.doc
П л а н
дій органів управління та сил МСЦО м.Чернівці при виникненні землетрусу

м.Чернівці

При землетрусі силою до 7 балів в зону пошкоджень буде входити вся територія міста та загальна площа 153 тис.кв.км. з населенням 263 тис.чол..

В зоні пошкоджень будуть знаходитись 282 об’єкти народного господарства, 6 з них зі СДОР, лінії електропередач, тепломережа, лінії газо- та водопостачання. Будуть пошкоджені 30 лікувально-профілактичних закладів, 42 школи та 54 дошкільні дитячі установи.

Виконання основних заходів.

До населення та об’єктів медичної служби доводиться інформація про землетрус, вірогідність повторних поштовхів. засоби захисту, об’являється збір керівного складу штабу медичної служби міста та районів міста.

Розпорядженням організується розвідка районів, вивчається стан медичних закладів міста, уточнюються найбільші райони з постраждалим населенням. Вивчається наявність медичного персоналу в лікувальних закладах.

Направляється розпорядження на проведення рятувальних робіт на об’єктах та організацію по наданню першої медичної допомоги. Організується взаємодія з військовим командуванням та УВС по проведенню рятувальних робіт.

Уточнюються, проводиться збір невоєнізованих формувань, СД підприємств, бригади станції швидкої медичної допомоги, загони першої медичної допомоги, протиепідемічний загін з лабораторією ССЛК.

Розгортається резервна сітка медичних закладів для надання медичної допомоги постраждалим в приміщеннях, які можна використати для цих цілей.

Проводиться санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи в районах міста.
 
І. ОЦІНКА МОЖЛИВОЇ ОБСТАНОВКИ  В РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ЗЕМЛЕТРУСУ

Землетруси – найбільш грізне явище природи, яке призводить до катастрофічних наслідків з великими жертвами і майже неможливістю захисту від нього. Аналіз статистичних данних показує , що майже 120 тис. км2 території України знаходиться в зоні можливих землетрусів з інтенсивністю коливань грунту на поверхні землі від 6 до 9 балів ( за 12 бальною шкалою MSK) з населенням майже 11 млн. чоловік .

Зона сильних землетрусів з інтенсивністю коливань грунту на поверхні землі більше 7 балів охоплює територію площею майже 27 тис. км2 , де чисельність населення перевищує 2 млн. чоловік і поширюється на території Автономної Республіки Крим, Закарпатської, Одеської і Чернівецької областей.

            Для того, щоб мати уявлення про сейсмічність Передкарпаття і Буковини розглянемо основні загально відомі землетруси регіону.

            Відомий 6-ти бальний землетрус 17.08.1875р. в районі Червонограду (Львівська обл.) з впевненістю можна віднести до тектонічного. На користь сказаного говорить велика площа розповсюдження коливань (відчувалась в Заліщиках Тернопільської обл. і Чернівцях на відстані 250 км. від епіцентру), а також складна будова (геологічна) даного регіону.

            Велику зацікавленість викликає серія землетрусів в районі нафтопромислів м. Долини (Івано- Франківська обл.) Тут за 1974- 1976 рр. виникло 6 відчутних землетрусів з інтенсивністю в епіцентрі 3- 5 балів.

            На території Передкарпаття помітно проявились землетруси району Вранча з епіцентром в районі гір Вранча (в Румунських Карпатах). Найбільші з них 26.10.1802р.        (7 балів), 21.03.1838р. (5- 6 балів), 06.10.1908р. (5- 6 балів) і 10.11.1940р. (5- 6 балів).

            Останній землетрус з цього району 04.03.1977р. виявився значно слабкішим, але тільки в південно - східній частині Передкарпаття макросейсмічний ефект був оцінений в 6 балів (на території Молдови).

            Відповідно до карт сейсмічного районування Чернівецька область знаходиться в зоні фонової сейсмічності 7 балів. Якщо враховувати інженерно- геологічні умови, тоді розрахункова сейсмічність зростає в порівнянні з фоновою на 1 бал.

            Тому прогнозування наслідків землетрусу на території області розраховано на тектонічні коливання силою в 8 балів. За ступенем пошкоджень будівель і споруд (згідно з "Методичними вказівками" 1993 р.) одержать руйнування:

З 413 населених пунктів області:

 повні і сильні     - 207

 середні і слабкі   - 206

З 207 об'єктів народного господарства області:

 середні і слабкі   - 207
З 6938 будинків державного житлового фонду області:
 середні і слабкі   - 6938
З 160300 будинків приватного житлового фонду області:

 повні і сильні     - 57720

 середні і слабкі - 10258

З 54 лікувальних установ області:

 повні і сильні     - 16

 середні і слабкі - 38

З 320 закладів освіти області:

 повні і сильні     - 107

 середні і слабкі - 215

З 260 дитячих дошкільних установ області:

 повні і сильні     - 86

 середні і слабкі - 174
З 1061.5 км. автомобільних доріг області:

 повні і сильні     - 352.8

 середні і слабкі - 708.7
 зруйновано мостів і водопропускних труб - 63
З 115.9 км. залізниць області: 

 повні і сильні     - 18.3

 середні і слабкі - 97.6
 пошкоджено і зруйновано 34 залізничних мости.

З 61 об'єкта електрозабезпечення області:

 повні і сильні     - 28

 середні і слабкі - 33
 виведено з ладу - 22898.7 км ЛЕП

З 200 об'єктів зв'язку області:

 повні і сильні     - 67

 середні і слабкі - 138
 виведено з ладу - 2402.3 км. ліній зв'язку.

            Розрахунки поштовхів підземної стихії Карпатської зони від глибоких осередків Вранча показали, що ізолінія середнього періоду повторення можливих 7-ми бальних струсів на Буковині проходить - смт. Путила, с. Руська, смт. Красноїльськ і далі м. Чернівці, південь м. Хотин, смт. Кельменці. Всі ці дані говорять про те, що Буковину можна віднести до потенційно- небезпечної території. До того, враховуючи те, що територія Буковини становить сейсмонебезпеку зсувним процессам грунтів на значних площах забудованих районів населених пунктів, то руйнівна сила землетрусів може збільшитись в багато разів.

Відповідно до карти сейсмічного районування Буковини в зоні 7- ми балів будуть знаходитись: обласний центр - м. Чернівці та районні центри області - Путила, Сторожинець, Глибока, Герца і Новоселиця.

За сейсмічним прогнозом в зоні 6 - ти балів будуть знаходитись населенні пункти: Вижниця, Берегомет, Вашківці, Кіцмань, Заставна та інші. 

              ІІ. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ В РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ЗЕМЛЕТРУСУ ( режим надзвичайної ситуації )

Метою взаємодії управління з питань НС та ЦЗН Чернівецької облдержадміністрації з іншими органами виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями- є забезпечення дій, пов'язаних з координацією, організацією та забезпеченням ефективного використання пошуково-рятувальних сил і засобів для проведення пошуку та рятування об'єктів і суб'єктів, що зазнали лиха, а також рятування та надання допомоги особам, які постраждали.
  
Завданням взаємодії є: 

- визначення взаємодіючих органів управління, складу та кількості сил і засобів цент­рального, відомчого і територіального підпорядкування для проведення робіт з пошуку і рятування під час виникнення землетрусу та ліквідації їх наслідків;

- встановлення порядку використання системи оповіщення, приведення в готовність органів управління, чергових сил та засобів з пошуку і рятування та додатково виділених підрозділів МНС, ЗС, МВС, спеціалізованих формувань, а також організація управління ними та узгодження спільних дій за завданнями, місцем, часом і способом дій під час проведення першочергових та інших робіт з пошуку і рятування;

- узгодження питань всебічного забезпечення спільних дій сил і засобів що залучаються до пошуку і рятування, спеціалізованих формувань;

- зосередження взаємодіючих сил і засобів на головних напрямах проведення робіт з пошуку і рятування.

ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ОПОВІЩЕННЯ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ, СИЛ ЦО ТА НАСЕЛЕННЯ ПРО ФАКТ ВИНИКНЕННЯ ЗЕМЛЕТРУСУ

Інформацію про початок землетрусу або його загрозу оперативний черговий управління з питань НС та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації отримує від чергового сейсмологічної обсерваторії при ЧДУ.

При оголошенні події вказується:

- час виникнення;
- інтенсивність в балах;

- місце розташування епіцентру;

- відстань від епіцентру до населеного пункту;

Оперативний черговий управління з питань НС та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації по мережі оперативних чергових, диспетчерів в строк "Ч" + 0,05 - 0,15 з задіянням міських телефонних мереж та мереж дальнього зв'язку проводить оповіщення:

- начальника управління;

- голову обласної комісії з питань ТЕБ і НС;

- особовий склад мобільної оперативної групи №1 та робочої групи управління;

- оперативного чергового 66 МД;

- оперативного чергового прикордонного загону;

- оперативного чергового умвс  в Чернівецькій області;

- медичну службу;
- протипожежну службу;

- оперативного чергового 240 ОАРБ ;

-доповідає старшому оперативному черговому МНС України про отримання інформації та виконані заходи.

Через засоби масової інформації та локальну систему оповіщення інформація доводиться до населення, яке може потрапити в зону лиха.

Доповідь про виникнення землетрусу складається в такому вигляді:

- час отримання повідомлення про землетрус або можливість його виникнення;

- час, місце і характер лиха;

- інтенсивність в балах;

- координати епіцентру та відстань до нього;

- прогноз можливих втрат;

- місця збору еваконаселення;

- заходи, які вжиті щодо забезпечення розшуку і отримання допомоги.

ІУ. ОБСЯГ,СТРОКИ, СИЛИ ТА ЗАСОБИ, ЩО ЗАЛУЧАЮТЬСЯ, А ТАКОЖ ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ОСНОВНИХ ЗАХОДІВ ЩОДО ЛОКАЛІЗАЦІЇ І ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ЗЕМЛЕТРУСУ
 

На території Чернівецької області організацію взаємодії, координацію дій   сил та засобів ЦО для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов'язаних з екзогенними процесами покладається на управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації.

З метою завчасної підготовки до локалізації ситуацій надзвичайного характеру, а також ліквідації їх наслідків в Чернівецькій області залучаються:

а)Оперативні служби:

- оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного    захисту населення Чернівецької облдержадміністрації, тел. 2-30-65, факс 55-39-38;

- обласна, районні, міська комісії з питань ТЕБ і НС ;

- оперативний черговий УМВС тел. 2—26-02, 2-68-35;

- протипожежна служба тел. 4-66-31 або 01;

- медична служба тел. 55-32-58 або 03;

- оперативний черговий 66 МД тел. 2-20-55, 2-59-28

- оперативний черговий 240 ОАРБ

- начальники відділів з питань НС та ЦЗН районів області;

             б) Сили та засоби:
-    240 ОАРБ;
-    частини і підрозділи 66 МД;
-    зведена територіальна команда;
-    команда механізації робіт;
-    зведений мобільний загін спец. захисту;

-          команди охорони громадського порядку;

-          загін першої медичної допомоги;

-          санітарні дружини;

-          бригади швидкої допомоги;

-          аварійно-технічні ланки;

-          аварійно-відновлювальні бригади;

-          СВПЧ № 1,2,3,4,6.

У строк "Ч" + 0,10 - 0,40 оперативний черговий направляє мобільну групу управління з питань НС та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації, чергові підрозділи в район лиха, "Ч" + 0,10 - 2,00 направляє оперативні групи служб цивільної оборони, підприємств, управлінь, залучених до ліквідації наслідків НС, "Ч" + 0,10 - 4,00 підготувлюються невоєнізовані формування підвищеної готовності цивільної оборони району (міста) до дій.

З прибуттям в район землетрусу "Ч" + 0,20 - 1,30 проводиться радіаційно-хімічна розвідка району НС, організовується виконання першочергових заходів. Складається оперативний план і з "Ч" + 2,30 залучені сили приступають до ліквідації його наслідків .

 

Порядок подання донесень про хід виконання рятувальних

та інших невідкладних робіт:

Під час ліквідації наслідків доповіді про хід виконання рятувальних та інших невідкладних робіт подаються робочій групі управління кожні 30 хвилин, а при раптовій зміні обстановки, негайно, пропозиції на додаткове залучення сил та засобів і заявки на матеріально-технічне забезпечення (при необхідності).

Терміни подання донесень:

- невоєнізовані формування, підрозділи - штаб керівництва ліквідацією наслідків землетрусу - через кожні 2 години з моменту аварії;

- штаб керівництва ліквідацією аварії - управління з питань НС та цивільного захисту населення Чернівецької облдержадміністрації - через кожні 3 години з моменту аварії;

- МНС України - 1 раз на добу на 600 станом на 400.

 

Медичне забезпечення. 

В наслідок землетрусу силою 7 балів загальні витрати населення можуть скласти 90 тис.чол.. – 30-40% від населення міста. Санітарні витрати 60 тис.чол.           до 25 %.

Госпіталізація від числа санітарних витрат підлягає 40 тис.чол.. В місті з урахуванням ліжок лікувальних закладів обласного підпорядкування розгорнуто ________ліжок, з них повністю буде виведено ______.

Залишається для госпіталізації ________, в тому числі в міських лікувальних закладах ______ліжок. Додатково потрібно розгорнути до ______ліжок.

З числа госпіталізованих постраждалих ___________чол..необхідно проводити протишокові заходи, в тому числі переливання крові (потрібно крові 6000л., антибіотиків 20 млрд.один.).

В місті організувати надання першої медичної допомоги силами середнього медичного персоналу, санітарними дружинами.

Для надання, лікарської допомоги розгорнути 2 загони першої медичної допомоги міського підпорядкування та 3 загони обласного підпорядкування.

Провести підготовку для евакуації уражених з міста в заміську зону на ліжка, розгорнуті лікарнями ЦО.

Санітарно-епідеміологічній службі забезпечити проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів в зоні землетрусу.

 
Протипожежне забезпечення.
 

Забезпечується керівниками об’єктів медичної служби за рахунок протипожежних відділень та особового складу.

Інженерне забезпечення.
 

Здійснюється інженерною службою. Медична служба здійснює контроль за якістю води на обладнаних тимчасових пунктах водопостачання.

 
Охорона громадського порядку.
 

Охорона об’єктів медичної служби здійснюється за рахунок особового складу та взаємодії з службою УВС.

 
Транспортне забезпечення.
 

Для евакуації постраждалих в заміську зону – 25 тис.чол.. – необхідно за рахунок транспортної служби виділити 100 автобусів. 100 вантажних автомобілів на 3 доби.

 

 


Ключові слова: Землетрус у Карпатах документи про прогноз землетрус

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

ДТП в Черновцах при участии такси 20 07 2018 ДТП с участием автомобиля одной из служб такси произошло в Черновцах на улице Сечевых стрельцов
- 20.07.2018 17:37
В Украине предлагают заминировать Азовское море Командующий Военно-морскими силами Украины, вице-адмирал Сергей Гайдук озвучил предложение заминировать Азовское море, чтобы предотвратить потери Украины от деятельности иностранных суден
- 20.07.2018 17:20
Реакция на заявление Путина о референдуме на Донбассе 19 июля президент РФ Владимир Путин провел закрытое совещание с послами, на котором отметил, что предложил
- 20.07.2018 16:41
Как выглядит мороженое за 1500 долларов В ресторане при отеле Розарио Вакабаяси подают самое дорогое мороженное под названием Bear Extraordinaire.
- 20.07.2018 16:03
В Черновцах - акция протеста против Фестиваля равенства В Черновцах активисты "Национального корпуса" перекрыли движение в районе здания городского совета
- 20.07.2018 15:20
ДТП в Хмельницкой области с тремя погибшими 20 07 2018 В селе Прибужское Хмельницкой области произошло смертельное ДТП в пятницу, 20 июля
- 20.07.2018 14:42
ДТП на Житомирщине 20 07 2018 - 10 погибших В Житомирской области, на 127-м километре трассы Киев-Чоп произошла серьезная дорожная авария
- 20.07.2018 14:13
Обыски СБУ у главы Черновцыоблэнерго В квартире начальника коммунального предприятия Черновцыводоканал сотрудники Службы безопасности Украины проводят обыски.
- 20.07.2018 12:47
Абитуриенты из Крыма и Донбасса могут поступать в вузы до 28 сентября Для временно оккупированных территорий Крыма, а также отдельных регионов Донбасса, было решено продлить сроки вступительной кампании
- 20.07.2018 12:34
Ученые раскрутили частицы до максимальной скорости Рекорд скорости механического вращения поставила группа физиков из США и Швейцарии.
- 20.07.2018 12:03

Всі новини