Підсумки дев'ятого дня Олімпіади у Ванкувері

- 22.02.2010 10:44

Вперше в історії були розіграні медалі у скі-кросі

21 лютого на Олімпійських іграх у Ванкувері відбувся дев'ятий день змагання. Спортсмени розіграли шість комплектів нагород: два в біатлоні та по одному у фрістайлі, бобслеї гірськолижному та ковзанярському спорті.

Перші медалі в біатлоні завоювали представники Росії. Євген Устюгов виграв золоту медаль у гонці з масовим стартом на 15 кілометрів. Друге місце зайняв француз Мартен Фуркад, третім став словак Павол Хурайт. Найкращий з українців Сергій Седнєв допустив два промахи і зайняв 21-е місце. Андрій Дериземля промахнувся п'ять разів і фінішував на 26-й позиції.

Другу медаль в біатлоні для Росії виграла Ольга Зайцева. Вона завоювала срібну нагороду в мас-старті на 12,5 км. Золоту медаль виграла німецька спортсменка Магдалена Нойнер, а бронза дісталася її співвітчизниці Симоні Хаусвальд. Серед українських біатлоністок найкращий результат продемонструвала Олена Підгрушна, яка зайняла 12-е місце. Валентина Семеренко фінішувала на 19-му місці, а Оксана Хвостенко завершила гонку на передостанньому 29-му місці.

Третю медаль дня для Росії виграли бобслеїсти. Олександр Зубков і Олексій Воєвода завоювали бронзову медаль у змаганнях чоловічих екіпажів-двійок. Золото дісталося німецькому екіпажу Андре Ланге і Кевіну Круске. Срібну медаль взяли співвітчизники олімпійських чемпіонів Томас Флоршутц і Ріхард Аджей.

Перші олімпійські медалі розіграли у новій дисципліні фрістайлу - скі-кросі - цей вид програми дебютував на Олімпійських іграх. Першим олімпійським чемпіоном став швейцарець Міхаель Шмід. Срібні медалі виграв представник Австрії Андреас Матт, а бронза дісталася норвежцю Еудуну Гренволлю.

Американський гірськолижник Боде Міллер виграв золоту медаль у суперкомбінації. Таким чином, американці зміцнили своє лідерство в неофіційному медальному заліку. Другий результат у змаганнях показав хорватський гірськолижник Івіца Костеліч. Третім став Сільван Цурбрігген із Швейцарії. Українські спортсмени в змаганнях не брали участь.

Голландська ковзанярка Ірен Вюст виграла золоту медаль у змаганнях на дистанції 1500 метрів. Її рехультат - одна хвилина і 56,89 секунди. Друге місце зайняла канадка Крістіна Гроувз, а третьою стала олімпійська чемпіонка на дистанції 3000 метрів Мартіна Саблікова з Чехії.

Джерело: gazeta.ua

Ключові слова: Олімпіада 9 день підсумки