Як захистити своі виборчі права

- 07.02.2010 11:18
Як захистити своі виборчі права

У разі допущених при складанні списку виборців помилок (відсутність виборця у списках, неправильне написання, або виключення зі списку виборців, наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися) виборець має право подати скаргу.

До дня голосування скарга мала бути подана не пізніше 24:00 суботи, 6 лютого. В день голосування скарги приймаються не пізніше 20:00 неділі, 7 лютого, а з уточнення списку виборців - не пізніше 19:00 цього ж дня.

Скарга виборця має бути розглянута протягом двох днів, а скарга, подана в день голосування - невідкладно, але не пізніше 19:00 неділі.

Скарга подається виборцем особисто в письмовій формі і повинна бути написана відповідно до правил. Неправильно оформлена скарга повертається заявнику не пізніше наступного дня, а скарга, подана напередодні дня голосування або в день голосування - негайно.

Скарга, що подається до виборчої комісії або суду, повинна містити:

- Назву виборчої комісії або суду, до яких вона подається;
- Прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання громадянина України - заявника скарги;
- Назву суб'єкта оскарження та його поштову адресу;
- Суть питання;
- Виклад обставин та докази, якими заявник обґрунтовує свої вимоги;
- Чітко сформульовані вимоги;
- Перелік доданих документів;
- Підпис автора скарги і дату підписання.

Дільнична виборча комісія зобов'язана зареєструвати скаргу виборця.

Голова дільничної виборчої комісії зобов'язаний негайно провести попередній розгляд скарги і винести резолюцію: повернути для дооформлення, розглянути на засіданні комісії або відмовити в прийомі скарги.

Розгляд скарги щодо включення виборця до списку здійснюється на засіданні дільничної виборчої комісії. На засіданні не допускається присутність сторонніх осіб.

Комісія встановлює право голосу виборця і місце його реєстрації, уточнює виборчу адресу виборця шляхом звернення по телефону до органу ведення Державного реєстру виборців, після чого відповідь фіксується письмовій довідкою.

На підставі отриманих даних дільнична виборча комісія приймає рішення про включення (невключення) виборця до списку.

У день повторного голосування на виборах Президента голова та секретар дільничної виборчої комісії виправляють неточності та технічні описки у списку виборців - неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження, адреси виборця. Це відбувається в тому випадку, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку внесено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування.

Зазначені виправлення засвідчуються підписом голови та секретаря дільничної виборчої комісії.

Источник


Ключові слова: как захистити свій голос

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Ученые дали название современному периоду времени Последние 4200 лет развития нашей планеты международная геохронологическая комиссия решила выделить в отдельный период истории
- 19.07.2018 17:47
Двох буковинців спіймали за зберігання наркотиків Операція «Мак 2018»: поліція Буковини активно продовжує вживати заходів, щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин.
- 19.07.2018 17:14
Дальнобойщик прокатил на капоте инспектора Под Черновцами, в районе села Магала Новоселицкого района произошел странный инцидент
- 19.07.2018 16:26
Доказательства вмешательства РФ в американские выборы есть у Facebook Ранее президент США Дональд Трамп заявлял о том, что у США нет доказательств вмешательства РФ
- 19.07.2018 15:22
Улицу Заньковецкой перекрыли движение транспорта Движение автомобильного транспорта в Черновцах в ближайшее время будет ограничено на улице Марии Заньковецкой, как отмечают
- 19.07.2018 14:15
Маршрутки №37 и 38 не ходят в Черновцах Автобусы маршрутов №37 и №38 временно не обслуживаются, как сообщил частный перевозчик Олег Огородник.
- 19.07.2018 12:44
Искусственное мясо выйдет в массовое производство с 2021 года В 2013 году был представлен первый в мире бургер с котлетой из говядины, полученной в лаборатории
- 19.07.2018 12:12
В ОБСЕ стартует расследование из-за утечки данных в РФ В СММ ОБСЕ стартует внутреннее расследование касаемо подозрений о шпионстве и утечке данных из организации
- 19.07.2018 11:46
В Украине заработали автоматы по обмену валют В аэропорту Борисполь появились два первых аппарата по обмену валюты. Машины отмечены брендом RwS bank.
- 19.07.2018 11:26
Ryanair отменили более 600 рейсов Из-за угрозы забастовок бортпроводников в Испании, Португалии и Бельгии авиаперевозчик-лоукостер Ryanair
- 19.07.2018 11:11

Всі новини