Як захистити своі виборчі права

- 07.02.2010 11:18
Як захистити своі виборчі права

У разі допущених при складанні списку виборців помилок (відсутність виборця у списках, неправильне написання, або виключення зі списку виборців, наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися) виборець має право подати скаргу.

До дня голосування скарга мала бути подана не пізніше 24:00 суботи, 6 лютого. В день голосування скарги приймаються не пізніше 20:00 неділі, 7 лютого, а з уточнення списку виборців - не пізніше 19:00 цього ж дня.

Скарга виборця має бути розглянута протягом двох днів, а скарга, подана в день голосування - невідкладно, але не пізніше 19:00 неділі.

Скарга подається виборцем особисто в письмовій формі і повинна бути написана відповідно до правил. Неправильно оформлена скарга повертається заявнику не пізніше наступного дня, а скарга, подана напередодні дня голосування або в день голосування - негайно.

Скарга, що подається до виборчої комісії або суду, повинна містити:

- Назву виборчої комісії або суду, до яких вона подається;
- Прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання громадянина України - заявника скарги;
- Назву суб'єкта оскарження та його поштову адресу;
- Суть питання;
- Виклад обставин та докази, якими заявник обґрунтовує свої вимоги;
- Чітко сформульовані вимоги;
- Перелік доданих документів;
- Підпис автора скарги і дату підписання.

Дільнична виборча комісія зобов'язана зареєструвати скаргу виборця.

Голова дільничної виборчої комісії зобов'язаний негайно провести попередній розгляд скарги і винести резолюцію: повернути для дооформлення, розглянути на засіданні комісії або відмовити в прийомі скарги.

Розгляд скарги щодо включення виборця до списку здійснюється на засіданні дільничної виборчої комісії. На засіданні не допускається присутність сторонніх осіб.

Комісія встановлює право голосу виборця і місце його реєстрації, уточнює виборчу адресу виборця шляхом звернення по телефону до органу ведення Державного реєстру виборців, після чого відповідь фіксується письмовій довідкою.

На підставі отриманих даних дільнична виборча комісія приймає рішення про включення (невключення) виборця до списку.

У день повторного голосування на виборах Президента голова та секретар дільничної виборчої комісії виправляють неточності та технічні описки у списку виборців - неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження, адреси виборця. Це відбувається в тому випадку, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку внесено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування.

Зазначені виправлення засвідчуються підписом голови та секретаря дільничної виборчої комісії.

Источник


Ключові слова: как захистити свій голос

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Состоялась церемония вручения Нобелевских премий 2017 Накануне состоялась торжественная церемония награждения ежегодными Нобелевскими премиями в области физики, литерат
- 11.12.2017 10:25
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09
Сегодня Саакашвили выберут меру пресечения Бывшего президента Грузии и экс-губернатора Одесской области Михаила Саакашвили во вторник утром, 5 декабря
- 11.12.2017 09:37
На Гравитоне обустроят новую футбольную площадку В Черновцах в микрорайоне Гравитон появится современная футбольная площадка с искусственным покрытием.
- 11.12.2017 09:19
Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40

Всі новини