Мер Київа хоче ввести штрафи від себе особисто
- 13.01.2009 13:09
Київська міська державна адміністрація хоче ввести штрафи за парковку і стоянку автомобілів на території зелених зон міста і за проїзд по ним. Про це говориться в розробленому Головним управлінням транспорту проекті розпорядження міськдержадміністрації.
Проект передбачає затвердження положення про стягнення штрафів і відшкодування збитків за знищення або пошкодження зелених насаджень.
Фактично, це перший крок мерії до поборів при парковках в дворах і зелені насадження тут лише привід - вважають експерти.
У свою чергу проект положення передбачає створення робочих груп із співробітників комунальних підприємств "Киевзеленстрой", "Киевтранспарксервіс" і Головного управління по контролю за благоустроєм Києва. Передбачається, що ці групи щодня патрулюватимуть зелені зони, а при виявленні фактів їх пошкодження - фіксувати за допомогою фото- або відеос'емки.
Підставою для стягнення штрафу пропонується вважати пошкодження зелених насаджень унаслідок самовільного проїзду, заїзду
проїзду, заїзду і стоянки в зелених зонах автомобілів.
До зелених зон відносяться парки, сквери, окремі дерева, чагарник, газони, клумби, земельні ділянки, що озеленюють, і ділянки, відведені для їх створення.
Штраф в розмірі 1-3 необлагаємих податком мінімумів доходів громадян пропонується накладати на порушника в разі його присутності на місці правопорушення. Якщо він відмовиться платити штраф, то група повинна скласти протокол про адміністративне порушення і передати його на розгляд адміністративної комісії при Київській міськдержадміністрації.
За відсутності порушника група здійснює блокування коліс його автомобіля. Розблокування здійснюється або після сплати штрафу, або при складанні групою акту про відмову платити.
Для встановлення особи порушника група уповноважена звернутися до Державної автомобільної інспекції, а отримавши цю інформацію - направити йому повідомлення з вимогою з'явитися в адміністративну комісію для дачі пояснень. В разі нез'явлення порушника, складається протокол про адміністративне порушення, який комісія повинна розглянути протягом 2-х місяців з моменту порушення.
При відмові порушника добровільно відшкодувати витрати на відновлення пошкоджених зелених насаджень "Киевзеленстрой" повинен вимагати стягнення в судовому порядку.
Управління приймає зауваження і пропозиції до проекту до 9 лютого
Коментарі (0)
Другие новости:
Можуть сформуватися нові пори року: як вчені пропонують їх називати
Глобальні кліматичні процеси дедалі помітніше впливають на
- 19.01.2026 08:53
Укрзалізниця змінює графік руху: частину рейсів скасовано
У Житомирській області на один день вводяться тимчасові коригування у
- 19.01.2026 08:51
Завтра, 11 січня, Україну очікує по-справжньому зимова погода з сильними морозами
У ніч на 11 січня стовпчики термометрів у більшості областей опустяться до -7-14 градусів
- 10.01.2026 18:42
На Буковині скасували обмеження електропостачання на 10 січня: світло буде без графіків
Про це офіційно повідомили в обласній енергетичній компанії
- 10.01.2026 16:24
Навіщо Зеленський призначив Буданова головою ОП і звільняє Малюка? Простими словами
Зеленський змінив керівника Офісу Президента (ОП) — замість Андрія Єрмака поставив керівника
- 10.01.2026 16:13
В кого є можливість виїхати з Києва - зробіть це! - Кличко
Хто має змогу — тимчасово залиште Київ»: звернення Віталія Кличка
- 10.01.2026 13:08
.jpg)
Морози до -18, хуртовини й сильний вітер, але буде потепління