Правила голосування не за місцем прописки. Вибори 2010 поради

- 12.01.2010 08:12
Правила голосування не за місцем прописки. Вибори 2010 поради


Якщо людина не зареєстрована за адресою проживання:

Виборча адреса і адреса реєстрації (прописки) – це різні речі. Вони можуть і не збігатися. Під час складання реєстру виборців ми опираємося на дані паспортних столів. Але є чимало громадян, які будуть голосувати не за місцем прописки. Це військовослужбовці, які мають право голосувати, бездомні. Крім того, кожен громадянин має право проголосувати не обов’язково у своєму населеному пункті, а й в будь-якому іншому. Якщо він документально зможе підтвердити свою відмінну від прописки виборчу адресу.

Якщо людина перебуває у тривалому відрядженні, вона може звернутися до місцевого відділу ведення реєстру виборців. На підставі посвідчення про відрядження і виписки з готелю про поселення відділ внесе цього виборця до списку за іншою адресою.
Однак коли йдеться про коротке відрядження, наприклад, на кілька днів, то краще звернутися безпосередньо до дільничної виборчої комісії.

Хто вносить зміни до списків виборців?
Коли людина постійно мешкає не за місцем прописки, краще вирішити це питання у відділі державного реєстру виборців.Право внести виборця до списку мають і відділ державного реєстру, і дільнична виборча комісія. Однак коли йдеться про короткотривале відрядження, слід звернутися одразу до дільничної комісії.
Якщо діти беруть до себе батьків похилого віку чи інших родичів, але не прописують їх, та коли проживають у громадянських шлюбів теж без прописки, або коли буває і тривала робота не за місцем постійного проживання.

В усіх цих випадках громадянин може голосувати, але для цього обов’язково треба підтвердити факт проживання за певною адресою. Зазвичай для цього приносять довідки від родичів чи з роботи. Підставою для зміни виборчої адреси також можуть бути документи про власність на квартиру чи будинок.

Якщо громадянин винаймає житло далеко від місця прописки, але не працює у цьому місті, йому доведеться їхати голосувати за місцем прописки.
У день виборів до списків включає лише суд

Наприклад, людина звертається із заявою до відділу ведення реєстру виборців у тому місті, де не прописан, який змінює його виборчу адресу. Далі новий відділ звертається до старого, щоби цього громадянина виключили зі списку виборців на тій дільниці, де він постійно зареєстрований.
Як громадянину потрапити до списку виборців?

До 10 січня виборці можуть звертатися до відділів ведення реєстру виборців чи дільничних комісій для внесення до списків.

До 16 січня 2010 року треба звертатися тільки до дільничної комісії, яка має право включити громадянина до списку виборців (якщо будуть для цього законні підстави) і повідомити відділ ведення державного реєстру.

Громадяни, які не можуть за станом здоров’я прийти на виборчу дільницю мають право громадяни голосувати вдома


Ключові слова: голосування правила виборів 2010

Коментарі (8)
Иван | 17.01.2010
Сегодня уже поздно решать что то...

Олег | 17.01.2010
Оксана- в вашем случае необходимо обращаться в суд-суды сегодня работают целый день , как и паспортные столы

Яна | 17.01.2010
Бланк заяви до реєстру http://reestr2009.org.ua/document/557_2009_d2.html

Яна | 17.01.2010
Якщо Ви змінюєте свою виборчу адресу, зверніться до органу ведення Реєстру за новою адресою з заявою про зміну виборчої адреси Всі адреси реєстрів всіх областей Украиїни: http://reestr2009.org.ua/kontakty.html#vedennya

Яна | 17.01.2010
Зміна виборчої адреси З введенням в дію Закону України „Про державний реєстр виборців” кожен виборець може за необхідності змінити виборчу адресу. Виборчою адресою виборця є адреса його житла або місця перебування виборця чи інша адреса, що замінює адресу житла виборця, яка є підставою для віднесення виборця до відповідної постійної виборчої дільниці. Виборча адреса виборця, як правило, визначається зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця, якщо виборець не звернувся до відповідного органу ведення Реєстру щодо іншої виборчої адреси. За мотивованим зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, аніж визначена за місцем проживання виборця. Виборцю доцільно змінювати свою виборчу адресу в разі, якщо він довгий час (понад півроку) знаходиться у відрядженні, або працює в іншому місці. Або ж виборцю точно відомо, що на час проведення виборів він перебуватиме не за місцем свого проживання. Увага! Процедура зміни виборчої адреси доволі тривала, тому зважте всі обставини перед тим, як звертатися до органу ведення Реєстру. Якщо Ви змінюєте свою виборчу адресу, зверніться до органу ведення Реєстру за новою адресою з заявою про зміну виборчої адреси.

Яна | 17.01.2010
Реєстр виборців Чернівецька обл. всі контакти http://reestr2009.org.ua/kontakty/chernivetska.html

Яна | 17.01.2010
Якщо в день виборів виборець буде знаходитись поза межами місця прописки, навіть в цьому разі він зможе проголосувати за певних умов. «Виборець має право шляхом звернення до органу ведення Реєстру з мотивованою заявою ініціювати визначення іншої виборчої адреси, аніж зареєстроване місце проживання та адреса його житла. Заява є обґрунтованою у разі, коли додані до неї документи або їх належно засвідчені копії підтверджують факти (фактичні обставини), що обумовлюють проживання виборця за вказаною ним адресою. Такими обставинами зокрема можуть бути працевлаштування виборця, у разі якщо місцезнаходження роботодавця належить до адміністративно-територіальної одиниці, в межах якої громадянин України просить визначити його виборчу адресу. Документами, що засвідчують проживання виборця за вказаною ним виборчою адресою, можуть бути зокрема довідка з місця роботи, трудова книжка, трудовий договір

Оксана | 17.01.2010
Бадь-ласка, вкажіть закон, на який Ви посилаєтесь в даній статті. Оскільки мені особисто відмовили на дільничної комісії, аргументуючи це тим, що я мала подавати заяву виключно у відділі ведення реєстру виборців і лише до 12 січня. А у відділі ведення реєстру виборців сказали, що заяву треба нести на дільничу комісію. В результаті замкнене коло і втрачений голос.

Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

К вечеру 18 июля в Украине - резкое ухудшение погоды Ухудшение погодных условий практически по всей территории Украины ожидается до конца дня сегодня, 18 июля.
- 18.07.2018 17:46
Поезд проехал над спящей на путях женщиной В прошлый понедельник, 16 июля в Латвии произошел странный случай.
- 18.07.2018 17:26
Подробиці ДТП на Героїв Майдану в Чернівцях Водії автомобілів «ЗАЗ» і «ГАЗ» «не поділили» дорогу, в результаті чого зіткнулися.
- 18.07.2018 17:13
Космический зонд к Солнцу отправят 4 августа 2019 года Национальное аэрокосмическое агентство NASA уже готово направить к Солнцу космический аппарат
- 18.07.2018 16:33
Неповнолітніх крадіїв пального спіймали на Кіцманщині З настанням сутінок двоє товаришів зливали дизельне пальне з чужих автомобілів
- 18.07.2018 14:44
Відшкодування ПДВ в Чернівцях сягнуло 76,8 млн грн У першому півріччі цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ
- 18.07.2018 14:17
Мероприятия ко Дню Независимости Украины 2018 на Букивине Мероприятия по случаю празднования Дня Независимости Украины в Черновицкой области стартуют с 23 августа в 9:00, в день Государственного Флага Украины.
- 18.07.2018 12:23
Массовое отравление в детском лагере на Донеччине В детском лагере Яструбок, что в селе Сосновое Лиманского района Донецкой области
- 18.07.2018 11:30
Из-за сильных ливней в Индии погибло более 500 человек Более 50 человеческих жертв унесли муссонные дожди в Индии, как информируют в Центральной комиссии
- 18.07.2018 11:08
Кабмин рассмотрит вопрос проведения пробной переписи населения Распоряжение о проведении пробной переписи населения Украины планирует сегодня утвердить
- 18.07.2018 10:16

Всі новини