Безробіття буде зростати, прогнозують експерти

- 11.01.2010 17:54
Безробіття буде зростати, прогнозують експерти

В Україні півмільйона офіційно зареєстрованих безробітних, кажуть у Державному центрі зайнятості. Торік їх було майже вдвічі більше – 930 тисяч. Після незначного скорочення кількості шукачів праці протягом минулого року, крива безробіття буде зростати, прогнозують експерти. Яка нині ситуація на ринку праці? Яким є рівень прихованого безробіття? Який розрив між офіційною і реальною незайнятістю?
536 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості, повідомила Валентина Клещикова-Матвєєва, речниця цього центру. «У центрах занятості на сьогодні чисельність людей на обліку зменшилась майже на 340 тисяч осіб. У І півріччі 2009 року рівень зайнятості збільшився на 0,5%, а рівень безробіття знизився на 0,4%».

Рівень зареєстрованого безробіття в Україні складає нині 9,1%, а в наступному році, прогнозує заступник міністра праці і соціальної політики Віктор Іванкевич, крива безробіття поповзе вниз, і рівень безробіття становитиме вже 8%. «Є пожвавлення в багатьох секторах економіки. Кількість вакансій стабілізувалася. Кількість звернень до служби зайнятості також зараз на рівні. Антикризовий закон на ринку праці добре спрацював».

Насправді ж ситуація є ще доволі складною

Проте таких райдужних перспектив не поділяє економіст Володимир Лановий. Через кризу, каже він, майже 60% українських підприємств є збитковими. Відтак вони або скорочують заробітну плату своїм працівникам, або масово звільняють персонал. Люди не поспішають офіційно ставати на облік у центри зайнятості через низьку матеріальну допомогу (яку, до того ж, виплачують лише упродовж шести місяців), а також через невідповідність запропонованих вакансій кваліфікації того чи іншого безробітного.

«У нас навіть за міжнародними підрахунками 10% безробітних. У США також 10%, хоча там виробництво знизилось на 3-4%, а в нас – на 30%, – говорить економіст Володимир Лановий. – У нас, наприклад, безробітні не реєструються в сільській місцевості. Можна сказати, що там продуктивно працюють лише 10% від усієї кількості селян. У період кризи у нас продуктивно не працює до 20% населення».

В Україні офіційний рівень безробіття є нижчим, ніж в інших європейських країнах, які не так сильно постраждали від кризи – наприклад, в Іспанії, Португалії чи Італії, констатує перший заступник голови Федерації профспілок України Григорій Осовий. Причиною є те, що в Україні процвітає масштабна тіньова зайнятість. «Люди самі собі дають раду, не йдуть офіційно реєструватися в службу зайнятості. Насправді, ситуація є ще доволі складною, тому що в таких галузях, як машинобудування та будівництво, на які найбільше вплинула криза, не відбулося, будь-яких змін на покращення, з точки зору відновлення економічної діяльності»,– сказав Григорій Осовий.
Відновлення ринку праці може тривати до 5 років

Серед загальної кількості безробітних жінки активніше реєструються на офіційному ринку зайнятості, зауважує координатор Міжнародної організації праці в Україні Василь Костриця. «На жаль, серед зареєстрованого населення, близько 26-33% складає молодь. В усіх висновках Міжнародної організації праці говориться про те, що навіть якщо почнеться світове відновлення економіки, то реальне відновлення ринку праці (скорочення рівня безробіття) до кризового періоду може зайняти до 3,5-5 років».

З листопада минулого року рівень офіційного безробіття почав зростати. У Державній службі зайнятості України це пояснюють завершенням сезонних робіт – сільськогосподарських та будівельних. Через це взимку, прогнозують фахівці, на вулиці можуть опинитися ще майже 200 тисяч безробітних.

Джерело : Радіо "Свобода"


Ключові слова: ринок праці 2010

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Известны участники Национального отбора-2018 на Евровидение Жеребьевка участников национального отбора на Евровидение-2018 была проведена, и музыкальный продюсер Нацотбора Руслан Квинта
- 19.01.2018 17:05
Перестрелка в Одессе 19 01 2018. Есть жертвы В Одессе в переулке между улицами Старопортофранковской и Новосельского, где располагаются жилые дома, произошла перестрелка, в результате которой были ранены люди. Также сообщается о погибших.
- 19.01.2018 16:31
Зимние каникулы в ЧНУ продлили до 12 февраля По заявлению проректора Черновицкого национального университета имени Юрия Федьковича Романа Петришина, зимние каникулы для студентов ЧНУ
- 19.01.2018 15:56
На Донбассе резко ухудшилась ситуация с безопасностью - ОБСЕ Наблюдатели специальной мониторинговой миссии Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе фиксируют увеличение количества нарушения режима тишины на Донбассе за неделю на 70%. Об этом сообщил первый замес
- 19.01.2018 15:22
На праздник в музее под открытым небом организуют дополнительный транспорт В Черновцах в ближайшее воскресенье, 21 января, состоится праздник "От Рождества Христова до Иордана", основанный на зимних обрядах и традициях.
- 19.01.2018 14:40
В Украине обнаружили крупное месторождение золота Крупные золоторудные запасы были обнаружены на Закарпатье. Эксперты отмечают - в обнаруженном месторождении может быть более двух тонн
- 19.01.2018 14:07
Из-за ухудшения погоды Черкассы остались без воды Осложнение погодных условий в Украине привело к обесточиванию насосной станции коммунального предприятия Черкассыводоканал. По этой причине Черкассы остались без водоснабжения, как информируют представители
- 19.01.2018 13:29
В Черновцах верующие праздную Крещение Праздник Крещения или Богоявления Господнего отмечается ежегодно 19 января православными христианами и греко-католиками. Также этот праздник известен как Иордан.
- 19.01.2018 11:58
На Земле три дня будет бушевать магнитная буря Мощная вспышка на поверхности Солнца имела место утром 18 января. Так, уже сегодня, 19 января на Земле будут господствовать магнитные бури, которые не самым лучшим образом скажутся на самочувствии людей в течен
- 19.01.2018 11:24
Гибель человечества может наступить через несколько столетий Результаты совместных исследований ученых из США и Великобритании свидетельствуют о том, что жизнь на Земле исчезнет через несколько столетий по причине кл
- 19.01.2018 11:16

Всі новини