У Чернівцях наркоманам безплатно видають наркотики

- 24.12.2009 10:06
У Чернівцях наркоманам безплатно видають наркотики


68 наркозалежних рятуються від хвороби на замісній терапії в обласному наркодиспансері


Згідно з даними, наданими "Добі" у Чернівецькому обласному наркологічному диспансері, в області за 9 місяців цього року на обліку було 732 наркозалежних, 12061 алкоголіків. На профілактиці й люди, які зловживають: наркотиками – 862, алкоголем – 10402 особи.

На жаль, ліків від наркоманії медицина ще не винайшла. Та є багато програм, які сприяють відмові від наркотичних речовин. Одна з них – це замісна терапія. Лікар-нарколог Чернівецького обласного наркологічного диспансеру Ігор Лазук повідомив, що замісна терапія використовується у світі вже понад 40 років. Програма спрямована радше на боротьбу з поширенням ВІЛ, ніж на лікування наркотично залежних людей. Адже всім відомий факт, що більшість інфікованих ВІЛ серед наркоманів. Тож при замісній терапії ін'єкційні наркотики замінюються на таблетовані, що в свою чергу значно зменшує ризик зараження ВІЛ. Лікар каже, що більшість наркоманів, які приходять в наркологічний диспансер, роблять це не для того, аби вилікуватись від залежності, а в силу інших обставин. У першу чергу пацієнтам тут проводять детоксикацію. А вже потім намагаються вилікувати від залежності. Найбільший страх наркомана – це так звана ломка. ТОму вони воліють проходити замісну терапію, ніж пережити весь жах наркологічного похмілля.

Дехто приходить у наркологічний диспансер для того, аби зменшити дозу, адже наркотики – "задоволення" не з дешевих, і чим більша доза, тим вищі й витрати. Той, хто не має грошей на наркотики, але вже є залежним, також звертається до медиків. Наркоманам у наркологічному диспансері таблетовані опіоїди видають безплатно. У Чернівцях таких препаратів є два: еднок та метадол. Ці пігулки поступають до нас з Європи. Додому таблетки наркозалежному ніхто не дає. Наркомани мають приходити у наркодиспансер, де їм і видають дозу, яку вони мусять прийняти тут, на місці, під наглядом лікарів. Робиться це для того, аби ні в кого не виникло спокуси винести з лікувального закладу пігулки. А прецеденти були. Адже одну таку пігулку можна продати за ціною від 200 до 300 гривень. Тож за кожну видану пігулку тут розписуються аж три особи: лікар-нарколог, головний лікар та пацієнт.
В обласному наркологічному диспансері розговорилася з молодою пацієнткою – привабливою дівчиною. Виявилося, що вона вже півтора року на замісній терапії. "Я вживаю наркотики вже майже 10 років", – сказала вона.

А наркоманкою стала у 17 років! І кожного дня, ідучи в наркологічний диспансер за дозою, змушена казати своїй трирічній дочці, що йде на роботу. Чому і як стала наркоманкою?: "Почала, як і більшість, – з марихуани. Тоді здавалось, що нічого страшного в цьому немає. Потім зустрічалась з хлопцем, який вживав наркотики. Переїхала до нього. У мене був вибір – повернутися додому до батьків-алкоголіків та їх друзів, або жити з хлопцем-наркоманом. На той момент інших варіантів не бачила. Тепер перейшла на замісну терапію, можу знайти собі роботу та жити, як нормальна людина". Відмовитись сьогодні від наркотиків дівчина не готова – каже, боїться ломки.

Ігор Лазук каже, що насильно змусити відмовитись пацієнтів від наркотиків не може ніхто. А з усіх учасників замісною терапії тільки деякі наважуються на поступове зменшення дози, інші ж навпаки – просять її підвищити. Останнім часом серед молоді досить жваво обговорюється питання легалізації в країні легких наркотиків. Дехто навіть каже, що легалізація зменшить цікавість до наркотиків.
Насправді ж, як констатують фахівці, наркоманія – це не так яскраво та приємно, як показують у фільмах. Це хвороба, і до того ж, досить серйозна. Тож, якщо вам хтось запропонує спробувати так разочок – подивитись, що воно є, задумайтесь – а воно вам треба?
Тетяна СКОРОКИРЖА, "ДОБА"


Ключові слова: Чернівці наркотики наркомани наркомані лікування лечение

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Зимние каникулы 2017-2018 в Черновцах В Черновицкой области, как и в целом по Украине, учебный год делится условно на четыре четверти, после каждой следуют каникулы.
- 14.12.2017 10:13
Большинство людей страдает от дефицита витамина В12 Такие цифры настораживают, поскольку данный витамин очень важен для обмена веществ, для здоровья клеток крови и нервной системы.
- 14.12.2017 09:26
Программа на Новый год 2018 в городе Черновцы Программу на новогодне-рождественских праздников в Черновцах озвучили в Черновицком городском совете.
- 14.12.2017 09:08
Где взять на прокат в Черновцах праздничный или карнавальный костюм? ФОТО Клиенты также могут заказать понравившуюся модель наряда из каталога для индивидуального пошива...
- 13.12.2017 18:06
Где отпраздновать Новый год 2018 в Черновцах? Новогодняя ночь - это праздник чудес, когда все мы спешим загадать самые сокровенные желания. Где и как провести новогоднюю ночь 2018, а главное — с кем
- 13.12.2017 17:08
Виновница харьковского ДТП признала свою вину Виновница смертельно ДТП в Харькове Елена Зайцева, которая за рулем авто марки Lexus въехала в толпу пешеходов, признала свою вину.
- 13.12.2017 13:32
Релігійним організаціям треба за місяць підтвердити неприбутковий статус Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що відповідно до норм пункту 35 підрозділу 4 розділу XX ,,Перехідні положення” Податкового кодексу України та Порядку
- 13.12.2017 13:06
Что надеть на новый год 2018, чтоб год был успешным и счастливым? Наступающий 2018 год - год Желтой Земляной Собаки. В отличие от символа 2017 года, Огненного Петуха, Собака является более
- 13.12.2017 12:05
Парку Жовтневый предлагают провести реконструкцию Отдел контрольно-проверочной работы провел плановую проверку деятельности коммунального предпричтия Парк Жовтневый совместно с управлением культуры, а также специалис
- 13.12.2017 11:31
Интересные факты о мороженом Мороженое можно вполне отнести к наиболее древним десертам, поскольку, как заявляют ученые, изобрели его порядка 4000
- 13.12.2017 10:51

Всі новини