Авіакомпаніям «Воларе», Українська авіаційно-транспортна компанія (УАТК) і «Мотор Січ» дозволили літати у Європу

- 01.12.2009 13:15
Авіакомпаніям «Воларе», Українська авіаційно-транспортна компанія (УАТК) і «Мотор Січ» дозволили літати у Європу

Європейська комісія виключила три українські авіакомпанії з «чорного списку»

Європейська комісія (ЄК) виключила три українські авіакомпанії з так званого «чорного списку». Це такі перевізники як «Воларе», Українська авіаційно-транспортна компанія (УАТК) і «Мотор Січ». Четвертій авіакомпанії – «Українсько-середземноморські авіалінії» - дозволено літати до Європи на одному літаку з її парку.

Отже, завдяки зусиллям та напруженій роботі спеціалістів Державіаадміністрації вітчизняним авіаперевізникам відмінили заборону на виконання польотів до ЄС.

Нагадаємо, що з 2006 року з метою посилення безпеки повітряного руху складається так званий «чорний список» авіаперевізників, які підпадають під заборону на виконання польотів до аеропортів країн-членів ЄС, а також на виконання транзитних польотів через суверенний повітряний простір ЄС. Ці списки переглядаються раз на чотири місяці з тим, щоб встановити або зняти обмеження на польоти до ЄС для іноземних авіаперевізників.

Першою до «чорного списку» в липні 2007 року потрапила авіакомпанія «Воларе», а у вересні - «Українсько-середземноморські авіалінії». У квітні 2008 року список поповнила Українська авіаційно-транспортна компанія (УАТК), а у квітні 2009 отримала заборону на виконання польотів на території ЄС авіакомпанія «Мотор Січ».

Протягом 2007 - 2009 років Державіаадміністрація України брала участь у дев’яти засіданнях Комітету з безпеки польотів Єврокомісії, на яких розглядалося питання «чорного списку» та перебування в ньому українських авіакомпаній. Українська авіаційна влада постійно наполягала, щоб виконання українськими авіакомпаніями, які перебували в «чорному списку», планів коригуючих дій з усунення зауважень та оцінки дотримання вимог з безпеки польотів ретельно переглядалося.

Варто зазначити, що за цей період європейські інспектори з наземних інспектувань безпеки повітряних суден здійснили близько 800 ретельних комплексних перевірок літаків українських авіаперевізників. Також було проінспектовано 24 типи повітряних суден, які експлуатуються 40 авіакомпаніями, зареєстрованими в державному реєстрі повітряних суден України.

На початку 2008 року Державіаадміністрація розробила план дій з посилення державного нагляду за безпекою польотів, який у 2009 році було оновлено на довгострокову перспективу: на 2009–2015 роки. План передбачає суттєве збільшення кількості та якості інспекційних перевірок літаків українських авіакомпаній та посилення вимог з безпеки польотів. Паралельно з виконанням плану проводилась інтенсивна професійна підготовка інспекторського складу Державіаадміністрації щодо вивчення та застосування європейських регулятивних вимог з безпеки польотів.

У травні та жовтні 2009 року експерти ЄК та Європейської агенції з безпеки польотів (EASA) провели «дружні» аудити Державіаадміністрації, перевіряючи якість нагляду за безпекою польотів, а також авіакомпаній «Українська Авіаційна Транспортна Компанія», «Українські Середземноморські Авіалінії», «Південні Авіалінії», «Хорс» та «Мотор Січ». Висновки цих аудитів виявилися досить позитивними.

Загалом одним із пріоритетних завдань Державіаадміністрації на 2009 рік було виведення наших авіакомпаній з «чорного списку». Сьогодні можна з гордістю констатувати, що це завдання виконано.

Підтвердженням цього є прийнятий новий Регламент ЄК від 27 листопада 2009 року № 1144/2009 з оновленим переліком авіакомпаній, яким забороняється виконувати польоти у зоні ЄС. Регламент опублікований в офіційному журналі ЄС і вже набув чинності.

Отже, не в останню чергу завдяки впевненому й аргументованому виступу Державіаадміністрації на останньому Комітеті з безпеки польотів, що відбувся з 10 по 12 листопада 2009 року у Брюсселі, вдалося кардинальним чином виправити становище з перебуванням українських авіакомпаній у «чорному списку» ЄС.

Єврокомісія у своєму листі до Державіаадміністрації відзначила, що комплекс заходів з покращення безпеки польотів та усунення зауважень, здійснений українською авіаційною владою у 2009 році, був досить ефективним, та порадила і надалі докладати зусилля для вдосконалення контролю за безпекою польотів.

Отже, з «чорного списку» вдалося вивести авіакомпанію «Воларе» - шляхом анулювання сертифікату експлуатанта; «Українську транспортну авіакомпанію» - дія сертифікату призупинена рішенням від 17 серпня 2009 року; авіакомпанію «Мотор Січ» - шляхом виправлення зауважень ЄС та належного дотримання плану коригуючих дій. Що стосується компанії «Середземноморські авіалінії», то Єврокомісія відзначила позитивні зрушення у діяльності авіакомпанії з часу візиту експертів ЄС у травні 2009 року. Також, враховуючи значні дії, виконані перевізником для забезпечення безпеки польотів у відповідності до міжнародних стандартів, компанія отримала дозвіл на відновлення польотів до ЄС частиною свого парку літаків.

Перебування авіаперевізників у «чорному спису» ЄС завжди негативно позначається на загальному іміджі будь-якої країни та іноді є передумовою потрапляння до цього списку країни загалом.

«Щоб отримати заборону польотів до ЄС буває достатньо зробити одну, незначну, на перший погляд, похибку, яку потім доводиться виправляти декілька років. Відміна цієї заборони для українських авіакомпаній – це дійсно успіх вітчизняної авіації», - наголошує заступник Міністра транспорту та зв’язку – голова Державіаадміністрації Олександр Давидов.

Тож зараз вже можна констатувати, що якість нагляду за безпекою польотів в Україні покращилася. Авіакомпанії знаходяться під постійним пильним контролем та добре володіють питаннями щодо забезпечення вимог IКAO з безпеки польотів при проходженні перевірок за програмою інспектування іноземних повітряних суден SAFA (Safety Assessment of Foreign Aircraft).


Ключові слова: авіакомпанії заборона Європа

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09
Сегодня Саакашвили выберут меру пресечения Бывшего президента Грузии и экс-губернатора Одесской области Михаила Саакашвили во вторник утром, 5 декабря
- 11.12.2017 09:37
На Гравитоне обустроят новую футбольную площадку В Черновцах в микрорайоне Гравитон появится современная футбольная площадка с искусственным покрытием.
- 11.12.2017 09:19
Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56

Всі новини