Через 100 років Європи у тому вигляді, в якому вона є зараз, просто не буде
- 28.02.2024 12:04
Через 100 років Європи у тому вигляді, в якому вона є зараз, просто не буде, кажуть соціологи. Мішель Годе та Жан-Мішель Буссмар у роботі «Європа-2050: демографічний суїцид та слабке економічне зростання» пишуть, що міграційний тиск на Європу стане сильним, як ніколи. Навіть якщо лише 1% демографічного приросту Африки утвердиться у Франції до 2050 року, це буде 20% (!) від поточного населення країни.
Зменшувана народжуваність стосується не тільки України та Європи, а й таких демографічних гігантів, як США, Бразилія, Японія, Південна Корея, Таїланд і навіть Китай.
Майже всю історію людства люди вмирали зарано. Нині поняття біологічного віку трансформувалося. Ще на початку 1950-х середньосвітова тривалість життя була лише 47 років. Сьогодні вона досягла 72 років, а до 2050 року буде 77 років. Люди у розвинених країнах народжують мало, а живуть довго. Хто забезпечуватиме пенсії людям похилого віку через кілька років? Ілон Маск і провідні економісти світу неодноразово порушували питання про те, що світова економіка опиниться під ударом, оскільки працездатне населення скоротиться, а непрацююче - зросте. Ми входимо в абсолютно нову епоху, коли найбільш зростаючою віковою у світі є група 65+.
Тим часом частка Африки у світовому населенні зростатиме у геометричній прогресії. Не випадково Африку оголошено однією з головних проблем ЮНЕСКО - організація стурбована тим, як уповільнити зростання народжуваності на континенті. Є думка, що пропаганда абортів, контрацепції, ґендерної рівності та інші турботи про репродуктивні права є ні що інше, як спосіб стримування народжуваності в регіоні.
У розвинених країнах залишаться самі пенсіонери, а бідні країни показують рекордний приріст. Немов природа і невідомі людському розуму закони Всесвіту говорять про те, що країни з високим рівнем споживання, правами, особистими кордонами, новими етичними звичаями та іншими імперативами - вид, що зникає. Система сама себе пожирає. А бідна Африка переживає бум народжуваності, щоб стати головним континентом планети нової ери.
Коментарі (0)
Другие новости:
Росія продовжує атакувати Україну дронами: де загроза ударів сьогодні ввечорі?
Обстріли та наслідки
- 07.12.2025 20:43
- 05.12.2025 20:36
Російські війська перейшли до чергового витка терору: під ударом об’єкти, які мають критичне значення
Як зазначає військовий аналітик Юліан Рьопке, Москва свідомо
- 05.12.2025 16:51
Дональд Трамп-молодший заявив, що Дональд Трамп може відмовитися від подальших зусиль зі встановлення миру в Україні
Дональд Трамп-молодший заявив, що Дональд Трамп може відмовитися від подальших зусиль зі встановлення миру в Україні
- 04.12.2025 19:07
Зеленський дві години говорив із радниками Трампа:
У Києві та Вашингтоні заговорили про реальний прорив
- 03.12.2025 19:52
Допомога 6500 гривень: як отримати, кому видадуть першими?
В Україні розпочалися перші виплати у розмірі 6500 гривень для
- 03.12.2025 19:03
- 01.12.2025 21:39
День святого Миколая: історія, традиції, поради, відповіді на питання
Чому День святого Миколая важливий?
- 01.12.2025 21:16
.jpg)
4 фишки iPhone, о которых стоит знать перед покупкой
На Буковині судитимуть водія, який спричинив ДТП з потерпілим