Головний храм Києво-Печерської лаври передали державі

- 05.01.2023 19:04
Головний храм Києво-Печерської лаври передали державі

Успенський собор Києво-Печерської лаври передали із ведення УПЦ в управління держави

Успенський собор (головний храм Києво-Печерської лаври) та Трапезну церкву передали із відання Української православної церкви (УПЦ) державі. Про це повідомив міністр культури України Олександр Ткаченко у Facebook (соцмережа заборонена в РФ; належить корпорації Meta, визнаної екстремістською та забороненою в Росії).

Ткаченко пояснив, що робота комісії із прийому-передачі храму в управління держави завершилася 5 січня. До неї входили представники Національного заповідника, самої лаври та юристи. Міністр зазначив, що на останнє засідання не з'явився намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло, але це не завадило ухвалити остаточне рішення.

Міністр нагадав, що храми було передано до тимчасового управління УПЦ у 2016 році, термін дії угоди закінчився 31 грудня 2022 року. «Українська святиня має служити всьому українському народу, цей принцип ми слідуватимемо в майбутньому», — додав Ткаченко.

Наприкінці грудня митрополит Павло попросив президента України Володимира Зеленського залишити УПЦ Трапезний та Успенський храми, де священики більше не можуть проводити богослужіння. Він закликав Зеленського «дати вказівку партії» не підписувати «бездарні» документи щодо церкви.

Раніше в УПЦ заявили, що внесені до Верховної Ради законопроекти у сфері релігії та свободи совісті порушують права парафіян, а також спрямовані на фактичну ліквідацію церкви.


Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Підсумок подій тижня 6-12 квітня Здається, все починає налагоджуватись
- 12.04.2026 15:50
Поколение 1960-70-х: как детство без постоянного контроля сформировало уникальный характер В отличие от современных детей, имеющих четкое расписание, кружки
- 11.04.2026 15:05
Які помилки з технікою найчастіше трапляються під час нового ремонту Новий ремонт часто сприймають як етап, коли головне
- 11.04.2026 13:36
Російська дезінформація перед виборами в Угорщині: як намагаються вплинути на підтримку Орбана Напередодні парламентських виборів в Угорщина активізувалися
- 10.04.2026 18:21
ЄС збільшив закупівлі російського газу. Чому це відбувається? У першому кварталі 2026 року країни Європейський Союз суттєво
- 09.04.2026 23:33
ЕС увеличил закупки российского газа - почему? Почему вырос импорт газа
- 08.04.2026 18:32
Жорстокий інцидент у Гостомелі: в магазині Фора вбили собаку За попередньою інформацією, собака перебував на території або
- 07.04.2026 23:10
У Чернівцях новобудови перевищили $1000 за м2 Первинний ринок: попит зростає, ціни змінюються нерівномірно
- 02.04.2026 23:49

Всі новини