Перший президент України Леонід Кравчук помер на 89-му році життя
- 10.05.2022 12:57
Помер Леонід Кравчук. Першого Президента України не стало на 89 році життя
Перший Президент України Леонід Кравчук помер сьогодні, 10 травня, після тривалої хвороби.
Про це повідомило джерело у родинному колі.
Сьогодні, 10 травня 2022 року, о 17:00 за київським часом після тривалої хвороби пішов з життя Леонід Макарович Кравчук, перший президент незалежної України.
Перший президент України Леонід Кравчук помер у 88 роківЧлени сім'ї колишнього президента підтвердили його смерть.
Леонід Кравчук став першим президентом України після розпаду СРСР, він обіймав цю посаду з 1991 по 1994 рік. Разом із Борисом Єльциним та Станіславом Шушкевичем він підписав Біловезькі угоди, після яких припинив своє існування СРСР. Із середини 90-х Кравчук був депутатом від Соціал-демократичної партії України.
«Історична фігура у здобутті незалежності»
В офісі нинішнього президента України Володимира Зеленського прокоментували смерть Кравчука, назвавши його історичною фігурою у контексті набуття країною незалежності. Таку думку висловив голова офісу Андрій Єрмак у своєму Telegram-каналі.
Я був особисто знайомий з ним, чим насправді пишаюся. Леонід Макарович був мудрим патріотом України, справді історичною фігурою у здобутті нашої незалежності
Перший президент першим і пішов. Земля пухом
Глава київської делегації у Тристоронній контактній групі
28 липня 2020 року Кравчук обійняв посаду голови Контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі. На думку політика, Києву давно слід було вибудовувати іншу політику щодо республік регіону.
Можливості для інтеграції самопроголошених республік є, але цього не зробити без вільної економічної зони, інвестицій та, ймовірно, навіть зміни мовної політики на користь російськомовного населення. Але це питання необхідно «делікатно» винести на референдум, щоб не відштовхнути мешканців південного сходу, стверджував глава делегації.
Влітку 2021 року Кравчук заявив, що російсько-білоруські військові навчання «Захід-2021» можуть становити небезпеку для України. Він заявив, що українська армія «готова дати відсіч будь-якому агресору», а крім того, Київ у військовому питанні має підтримку Заходу.
Зрозуміло, що сили у нас із Росією нерівні, зате патріотизм є. Ми битимемося до останнього
Коментарі (0)
Другие новости:
Де шукати юридичний захист постраждалим від домашнього насильства
Як розпізнати, що йдеться саме про домашнє насильство
- 10.12.2025 20:37
- 10.12.2025 15:43
Коломойський зробив гучну заяву: на Міндіча було здійснено замах в Ізраїлі.
Коломойський зробив гучну заяву: на Міндіча було здійснено замах в Ізраїлі.
- 10.12.2025 15:25
Як діяти при погрозах або переслідуванні в соцмережах
Перш за все, важливо усвідомити: будь-які погрози в інтернеті — це
- 09.12.2025 14:31
Як не втратити себе в гонитві за ілюзіями - ідеали в житті людей
Неідеальні ідеали, або Як не втратити себе в гонитві за ілюзіями
- 08.12.2025 13:26
Росія продовжує атакувати Україну дронами: де загроза ударів сьогодні ввечорі?
Обстріли та наслідки
- 07.12.2025 20:43
- 05.12.2025 20:36
Російські війська перейшли до чергового витка терору: під ударом об’єкти, які мають критичне значення
Як зазначає військовий аналітик Юліан Рьопке, Москва свідомо
- 05.12.2025 16:51
.jpg)
4 фишки iPhone, о которых стоит знать перед покупкой
На Буковині судитимуть водія, який спричинив ДТП з потерпілим