Дітям війни Буковини політики обіцяють нарахувати гроші, але це брехня

- 19.11.2009 15:04
Дітям війни Буковини політики обіцяють нарахувати гроші, але це брехня

Останнім часом по всій Україні і в нашій області з’явилося багато спекуляцій навколо такої великої категорії наших громадян, як діти війни. Це вже стає правилом, що про дітей війни згадують перед кожними черговими виборами. Зазвичай вибори минають - і все забувається. Проте зараз політичні лідери голосними заявами на захист літніх людей – дітей війни намагаються здобути додаткові відсотки до свого рейтингу. Вони закликають їх до масових акцій протесту та тиражують у великій кількості судові позови до Уряду. Для цього збираються у довірливих пенсіонерів паспорти, порушуючи при цьому українське законодавство. І невідомо, в яких ще своїх політичних цілях ці політики можуть використати таким чином отримані паспортні дані.

В зв’язку з цим, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомляє наступне:

На протязі 2008-2009 років до судів Чернівецької області звернулося понад 5,5 тисяч пенсіонерів, які мають статус «дитина війни» з вимогою, щодо зобов’язання органу Пенсійного фонду України здійснити нарахування їм підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату за період 2006 - 2008 років на виконання ст. 6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни».

На даний час практично всі ці справи перебувають на апеляційному розгляді в Львівському апеляційному адміністративному суді.

Згідно Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення по справах «дітей війни», набирають законної сили тільки після закінчення апеляційного розгляду таких справ. Тобто в даному випадку набирають законної сили після прийняття по ним рішення Львівським апеляційним адміністративним судом.

Оскільки на даний час рішення судів апеляційної інстанції, про зобов’язання органу Пенсійного фонду України здійснити «дітям війни» нарахування і виплату підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період 2006 - 2008 років у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни» не узгоджуються з іншими законодавчими актами України, не відповідають нормам Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» та нормам Закону про бюджети на відповідні попередні роки в яких було чітко визначено розмір виплат підвищення що мають отримувати діти війни, а також такі рішення судів по справах дітей війни суперечать ухвалі Конституційного суду України від 19.05.2009 року в зв’язку з певними прогалинами у законодавстві, виконання таких рішень суду органами Пенсійного фонду України можливе лише у примусовому порядку через органи Державної виконавчої служби, який встановлено Законом України «Про виконавче провадження» та передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Без таких рішень Пенсійний фонд не має права власні кошти спрямувати на ці виплати, так як це суперечить пункту 9 Положення «Про Пенсійний фонд України», де передбачено вичерпний перелік напрямів освоєння коштів Пенсійного фонду України, які використовуються виключно за призначенням і вилученню не підлягають. Правовий порядок в Україні ґрунтується на принципах, згідно з якими ніхто, в тому числі й Пенсійний фонд, не може робити те, що не передбачено законодавством.

За даних обставин органи Пенсійного фонду України Чернівецької області змушені оскаржувати рішення судів у справах «дітей війни», які набрали законної сили до Вищого адміністративного суду України в порядку касаційного провадження з метою приведення їх у відповідність до законодавчих актів України та передбаченим у Державному бюджеті України видаткам на виплату підвищень «дітям війни».

Станом на 20.11.2009 року за наслідками звернення пенсіонерів до органів Державної виконавчої служби з приводу примусового виконання рішення суду у справах дітей війни, які набрали законної сили, до органів Пенсійного фонду України в Чернівецькій області надійшов лише один виконавчий лист, щодо примусового виконання такого судового рішення, який і було виконано органом Пенсійного фонду України в повному обсязі.

Шановні наші краяни - діти війни! Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомляє, що і в подальшому всі виплати дітям війни будуть забезпечуватися відповідно до вимог чинного законодавства, з повним дотриманням відповідних судових процесів.

 Джерело: Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду


Ключові слова: діти війни Чернівці Чернівецька область

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 15.12.2017 18:19
В сквере в Черновцах обнаружен труп 15 12 2017 В Черновцах в сквере рядом с одной из школ нашли бездыханное тело, лежавшее на скамье.
- 15.12.2017 15:36
Особливості оподаткування спадщини та подарунків Відповідно до норм Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
- 15.12.2017 13:26
США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06

Всі новини