Дітям війни Буковини політики обіцяють нарахувати гроші, але це брехня

- 19.11.2009 15:04
Дітям війни Буковини політики обіцяють нарахувати гроші, але це брехня

Останнім часом по всій Україні і в нашій області з’явилося багато спекуляцій навколо такої великої категорії наших громадян, як діти війни. Це вже стає правилом, що про дітей війни згадують перед кожними черговими виборами. Зазвичай вибори минають - і все забувається. Проте зараз політичні лідери голосними заявами на захист літніх людей – дітей війни намагаються здобути додаткові відсотки до свого рейтингу. Вони закликають їх до масових акцій протесту та тиражують у великій кількості судові позови до Уряду. Для цього збираються у довірливих пенсіонерів паспорти, порушуючи при цьому українське законодавство. І невідомо, в яких ще своїх політичних цілях ці політики можуть використати таким чином отримані паспортні дані.

В зв’язку з цим, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомляє наступне:

На протязі 2008-2009 років до судів Чернівецької області звернулося понад 5,5 тисяч пенсіонерів, які мають статус «дитина війни» з вимогою, щодо зобов’язання органу Пенсійного фонду України здійснити нарахування їм підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату за період 2006 - 2008 років на виконання ст. 6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни».

На даний час практично всі ці справи перебувають на апеляційному розгляді в Львівському апеляційному адміністративному суді.

Згідно Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення по справах «дітей війни», набирають законної сили тільки після закінчення апеляційного розгляду таких справ. Тобто в даному випадку набирають законної сили після прийняття по ним рішення Львівським апеляційним адміністративним судом.

Оскільки на даний час рішення судів апеляційної інстанції, про зобов’язання органу Пенсійного фонду України здійснити «дітям війни» нарахування і виплату підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період 2006 - 2008 років у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни» не узгоджуються з іншими законодавчими актами України, не відповідають нормам Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» та нормам Закону про бюджети на відповідні попередні роки в яких було чітко визначено розмір виплат підвищення що мають отримувати діти війни, а також такі рішення судів по справах дітей війни суперечать ухвалі Конституційного суду України від 19.05.2009 року в зв’язку з певними прогалинами у законодавстві, виконання таких рішень суду органами Пенсійного фонду України можливе лише у примусовому порядку через органи Державної виконавчої служби, який встановлено Законом України «Про виконавче провадження» та передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Без таких рішень Пенсійний фонд не має права власні кошти спрямувати на ці виплати, так як це суперечить пункту 9 Положення «Про Пенсійний фонд України», де передбачено вичерпний перелік напрямів освоєння коштів Пенсійного фонду України, які використовуються виключно за призначенням і вилученню не підлягають. Правовий порядок в Україні ґрунтується на принципах, згідно з якими ніхто, в тому числі й Пенсійний фонд, не може робити те, що не передбачено законодавством.

За даних обставин органи Пенсійного фонду України Чернівецької області змушені оскаржувати рішення судів у справах «дітей війни», які набрали законної сили до Вищого адміністративного суду України в порядку касаційного провадження з метою приведення їх у відповідність до законодавчих актів України та передбаченим у Державному бюджеті України видаткам на виплату підвищень «дітям війни».

Станом на 20.11.2009 року за наслідками звернення пенсіонерів до органів Державної виконавчої служби з приводу примусового виконання рішення суду у справах дітей війни, які набрали законної сили, до органів Пенсійного фонду України в Чернівецькій області надійшов лише один виконавчий лист, щодо примусового виконання такого судового рішення, який і було виконано органом Пенсійного фонду України в повному обсязі.

Шановні наші краяни - діти війни! Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомляє, що і в подальшому всі виплати дітям війни будуть забезпечуватися відповідно до вимог чинного законодавства, з повним дотриманням відповідних судових процесів.

 Джерело: Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду


Ключові слова: діти війни Чернівці Чернівецька область

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Буковинская писательница получила президентский грант Грант от президента Украины Петра Порошенко получила молодая писательница с Буковины Иванна Стефьюк
- 16.07.2018 15:35
В немецкой лотерее можно выиграть место на кладбище В лотерею с Германии можно выиграть необычный приз.
- 16.07.2018 13:52
На 3D принтере напечатали крупнейший объект Для топливных баков на спутниках предполагается использовать в качестве крышки
- 16.07.2018 12:32
Страны G7 сделали громкое заявление о катастрофе МН17 17 июля - годовщина сбития авиалайнера рейса МН17 Малазийских авиалиний;
- 16.07.2018 11:21
ДТП при участии 8 авто в Черновцах В Черновцах в воскресенье, 15 июля, произоло серьезное ДТП при участии 8 автомобилей.
- 16.07.2018 10:25
Разминирование Донбасса затянется на десятки лет Первый вице-спикер украинского парламента Ирина Геращенко в настоящее время наход
- 16.07.2018 10:09
Разыскиваемого на Буковине подростка отыскали в Одессе В Черновицкой области без вести пропал 14-летний мальчик - Богдан Ткач.
- 16.07.2018 09:46
Что делать с мелочью в Украине Правила округления общей суммы при расчетах наличными заработали в Украине с 1 июля 2018 го
- 16.07.2018 09:16
40% черновчан выбрали семейного врача В Черновцах жители подписали с врачами 102 250 деклараций. Такие цифры называются по состоянию на 10 июля 2018 года.
- 13.07.2018 17:30
Великобритания и США подпишут торговое соглашение после Брексита После завершения процедуры Брексита Великобритания и США заключат торговый союз
- 13.07.2018 17:19

Всі новини