Клімкін пропонує обсудити питання подвійного громадянства
- 30.10.2018 10:43
У деяких країнах Європи подвійне громадянство не є забороненим. Щодо України, то пряма заборона подвійного громадянства діє для державних службовців, згідно чинного законодавства. Проте, є певні умови, за яких і в Україні можливо отримати подвійне громадянство.
Таку інформацію наводить міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Питання громадянства декількох країн для українців є актуальним, тому, за словами Клімкіна, є необхідність розпчати громадську дискусію на дану тему. Тим часом, якщо розглядати країни, жодної мови не буде йти ні в якому разі про подвійне громадянство з Росією. Міністр запропонував здати російські паспорти усім, у кого вони є, а з рештою можна буде домовитись.
Отже, подвійного громадянства не можуть мати військові командири, оскільки за наявності паспорту іншої країни не дозволяється займати певні посади. Клімкін також зазначив, що навіть якщо в ряді країн власники громадянства декількох держав не порушують закону, то в Україні діють зовсім інші правила. Незважаючи на порушення законодавства, водночас, ці люди не є порушниками. До слова, чиновник навів приклад, що в зоні АТО на Донбасі загинули принаймні 11 закарпатців, які мали окрім українського також громадянство Угорщини.
Десятки або навіь сотні тисяч українців мають подвійне громадянство - українське та румунське, угорське або громадянство Ізраїлю тощо. Дане питання обов'язково має бути розглянуте на громадській дискусії. І норму, за якої держслужбовцям буде заборонено мати подвійне громадянство, треба зберегти без змін.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 06.11.2025 11:15
Масована атака на Кам’янське: ніч терору, зруйновані будівлі та поранені мирні жителі
Пожежі, руйнування і паніка серед мешканців
- 06.11.2025 11:13
У Чернівцях стартує опалювальний сезон: тепло подадуть з 4 листопада
З 4 листопада у Чернівцях офіційно розпочнеться опалювальний
- 03.11.2025 17:07
Лише в окремих регіонах: графіки відключення світла на 4 листопада
Заклик до громадян
- 03.11.2025 16:24
ЗСУ тиснуть під Добропіллям: наступ українських військ змушує росіян відтягувати сили з Покровська
Українська армія продовжує активні наступальні дії на Добропільському
- 03.11.2025 15:38
- 03.11.2025 15:00
Корабель інопланетян чи звичайна комета прилетить у листопаді?
Як було виявлено об’єкт 3I/ATLAS
- 03.11.2025 14:54
Програма УЗ-3000: кому дістанеться безкоштовна поїздка залізницею і чому не всім
В “Укрзалізниці” розповіли, як працюватиме нова соціальна ініціатива — програма “УЗ-3000”
- 03.11.2025 14:48
Команда США приїде до України для узгодження спільної дронової програми
Уже наступного тижня до України прибуде представницька делегація зі
- 03.11.2025 12:02
Чернігів під небом тривоги: як живе місто, де темрява стала звичною
Чернігів не спить. Навіть коли здається, що
- 30.10.2025 21:35
.jpg)