Російські хакери намагались перешкодити наданню томосу українській церкві

- 27.08.2018 16:23
Російські хакери намагались перешкодити наданню томосу українській церкві

Переписки високопосадових священниквв, що мають стосунок до Константинопольського патріарха Варфоломія І, протягом досить довгого часу намагались зламати російські хакери. Такими даними діляться в інформагенції АР на основі проведеного розслідування. Тривалі кібератаки пов’язані, на думку журналістіс, з питаннями надання помісній Українській православній церкві томоса.

Зв’язок із російський урядом, як вважається, має угрупування хакерів під назвою Fancy Bear. Саме ці хакери, за інформацією АР, намагались зламати поштові скриньки ієрархів Константинопольської церкви. Такі дані вдалось отримати після аналізу 4,7 тисяч адрес електронної пошти, які минулого року надала безпекова компанія з США SecureWorks (дочірня компанія Dell Technologies). Під хакерську атаку потрапили листування митрполіти Константинопольської православної церкив Варфоломій Самарас, Еммануїл Адамакіс та Елпідофор Ламбрініадіс. Варто зазначити, що сам патріарх Константинопольський Варфоломей не використовує електронну пошту в якості засобу зв’язку.

Дану інформацію спікер партіарха відмовився коментувати. За заявами російської православної церкви,щодо хакерських атак інформацією вони не володіють, і також відмовились коментувати ситуацію.

Зараз перед патріархом Варфоломієм постає питання про надання помісній православній церкві в Україні томосу про автокефалію. Керівництво Української православної церкви (Київського патріархату), а також Української автокефальної православної церкви, що поки офіційно не є визнаними Константинополем, підтримують ідею надання томосу. Процедуру, необхідну для надання помісній українській церкві автокефалії, вже ініціювали у Синоді Вселенського партіархату в Константинополі. Вже цього року під час чергового собору питання надання томосу може бути оформлене юридично.

В АР також зазначають, що пов’язані із Кремлем хакери з Fancy Bear неодноразово намагались зламати листування оборонних підряжників, журналісті та розвідників, дружин військових з США, та електронну пошту Демократичної партії США.


Ключові слова: надання томосу про автокефалію української церкви, російські хакери Fancy Bear, злам переписки константинопольських священників

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Не варто доводити себе до повного виснаження під час війни Чому українці часто забороняють собі відпочинок
- 22.05.2026 23:56
Як повернути частину коштів за навчання: як працює податкова знижка? Що таке податкова знижка за навчання
- 18.05.2026 18:47
Новая мобилизация в России может повлечь за собой глубокий экономический кризис Вероятное проведение новой масштабной волны мобилизации в
- 18.05.2026 16:29
Обстріл Києва 14 травня 2026 року: одна з наймасштабніших атак на столицю За попередніми даними, основною ціллю атаки були:
- 15.05.2026 11:53
Нова мобілізація в Росії спричинить глибоку економічну кризу Ймовірне проведення нової масштабної хвилі мобілізації в Російській Федерації може
- 12.05.2026 15:05
Итоги недели 4-10 мая: главные новости Украины и мира Эта неделя стала одним из наиболее насыщенных по к
- 09.05.2026 12:35
Підсумки тижня 4-10 травня: головні новини України та світу Цей тиждень став одним із найбільш насичених за кількістю важливих політичних
- 09.05.2026 12:31

Всі новини