Втратили книгу обліку доходів підприємця - що робити?

- 09.08.2018 10:20
Втратили книгу обліку доходів підприємця - що робити?

 За втрату книги обліку розрахункових операцій передбачено відповідальність

Відповідно до пп. 5 та 6 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та /або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) у випадках, визначених Законом № 265, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) з додержанням встановленого порядку її ведення, забезпечувати зберігання використаних КОРО протягом трьох років після їх закінчення.

Згідно з п.п. 18 п. 3 розд. І Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148), оприбуткування готівки – проведення суб’єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі / книзі обліку доходів і витрат/книзі обліку доходів / фіскальному звітному чеку / розрахунковій квитанції.

Разом з тим, п. 11 розд. ІІ Положення № 148 визначено, що оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Оприбуткуванням готівки в касах фізичних осіб – підприємців, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) і веденням книги обліку доходів і витрат (або книги обліку доходів), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку доходів і витрат (або книзі обліку доходів) на підставі товарних чеків (квитанцій).
Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також у касах фізичних осіб – підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО/занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО.
Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ст. 44 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ст. 44 ПКУ).
За незбереження первинних документів до платників податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ, зокрема незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів (у тому числі КОРО), бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 109.20).
Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Ключові слова: Книга обліку доходів та витрат, втрата книги - що робити

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Зміни в роботі податкової Чернівців За інформацією начальника управління обслуговування платників Чернівецької ОДПІ Оксани Дьоміної
- 22.10.2018 11:51
На Донбасі в обстрілах поранено мирного жителя Минулої неділі, 21 жовтня, бойовики на Донбасі вчинили обстріл населеного пункту Мар'їнка
- 22.10.2018 11:26
У школі 22 в Чернівцях - незаплановані канікули до 29 10 2019 У школі №22 в Чернівцях розпочався тиждень вимушених канікул
- 22.10.2018 11:07
Захист Януковича вчергове зриває засідання суду На засідання суду у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича
- 22.10.2018 10:44
З 2 листопада українці зможуть без віз подорожувати в Катар Ще одна країна доповнила безвізовий перелік для громадян України, про що було оголошено 21 жовтня
- 22.10.2018 10:12
В Чернівцях видано понад 10 тисяч податкових номерів Центр обслуговування платників Чернівецької ОДПІ надає повний спектр адміністративних,
- 22.10.2018 09:57
Перші пасажири зможуть подорожувати Hyperloop після 10 грудня Власник компанії Tesla - всесвітньо відомий бізнесмен Ілон Маск публічно оголосив, що 10 грудня поточного року відбудеться перший запуск вакумного надшвидкісного тунеля Hyperloop
- 22.10.2018 09:40
На Кіцманщині через необережність сталась смертельна ДТП Працівники Кіцманського відділу поліції з’ясовують обставини смерті чоловіка та закликають водіїв
- 22.10.2018 09:15
За тиждень на кір на Буковині захворіло 77 осіб В період з 10 по 17 жовтня 2018 року в Чернівецькій області було зафіксовано 77 хворих на кір, серед яких - 55 дітей та 22 дорослі особи. Дана цифра на 33
- 19.10.2018 16:32
Володимир Зеленський балотуватиметься у президенти України Володимир Зеленський гарантовано братиме участь у президентських виборах 2019
- 19.10.2018 15:46

Всі новини