Всі жінки в зародку були чоловіками

- 28.11.2008 00:00
Всі жінки в зародку були чоловіками

Всі ембріони спочатку чоловічої статі. І Y-хромосома ні при чому, оскільки відомі і XX-чоловіки. Що впливає на зміну підлоги зародка, спробували з'ясувати ембріологи.
Хх-мужчини і ген Z

Довгий час вчені вірили, що всі жінки мають виключно дві Х-хромосоми, а у всіх чоловіків є Х і Y. І саме Y-хромосома і визначає розвиток чоловічого організму. Тобто у відсутність Y-хромосоми у ембріона розвиваються яєчники і він набуває жіночої статі. Дослідники навіть знайшли ген в «чоловічий» хромосомі, який назвали SRY, його вважали відповідальним за формування яєчок.

Але є випадки, коли яєчка розвиваються навіть тоді, коли присутні дві X-хромосоми і немає ні Y-хромосоми
ні гена SRY. Відкриття наштовхнуло дослідників на думку, що механізми визначення підлоги дещо складніше, ніж здавалося ранішим.

Тоді фізіологи висунули гіпотезу, в якій передбачили, що розвиток яєчок відбувається за умовчанням. А невідомий ген, який назвали Z, порушує цей процес. І лише тоді пів ембріона міняється на жіночий і розвиваються яєчники.

У рамки Z-гіпотези укладається і роль гена SRY. На думку учених, він блокує ген Z і дозволяє процесу йти далі своїм звичаєм – формувати чоловічий організм.

 

 


Ключові слова: ген Z, ембріони, X-хромосоми

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Гринчук подала у відставку: відомо хто тимчасово очолить Міністерство енергетики 12 листопада стало відомо, що міністр енергетики України Світлана Гринчук написала
- 19.11.2025 14:58
За минулу добу шахраї ошукали буковинців на майже 187000 гривень Троє громадян стали жертвами псевдобанкірів, двоє
- 19.11.2025 13:42
Бонді: Мін'юст США опублікує документи у справі Епштейна протягом 30 днів Як передає Report з посиланням на Reuters, про це
- 18.11.2025 16:37
Призначено в.о. міністра юстиції України - це Людмила Сугак 19 листопада уряд ухвалив рішення призначити Людмилу Сугак
- 18.11.2025 15:13
Заява Кремля про Трампа та війну в Україні Кремль видав нову цинічну заяву щодо Трампа та війни проти України
- 17.11.2025 15:55
Військовий з Буковини разом із спільником організував канал переправлення чоловіків до Європи Під час чергової спроби незаконного переправлення обидва
- 14.11.2025 22:30
Новое заявление Кремля о Трампе и войне в Украине Кремль выдал новое циничное заявление о Трампе
- 14.11.2025 22:07
Суть скандала вокруг Энергоатома простыми словами Что такое дело Энергоатома — просто о главном
- 14.11.2025 14:04
Чому відставка Гринчук Відповідь: Україна опинилася в центрі великого
- 12.11.2025 16:16

Всі новини