Податкова Чернівців нагадує про звіти та сплату ЄСВ за 2015 рік

- 03.02.2016 12:14
Податкова Чернівців нагадує про звіти та сплату ЄСВ за 2015 рік

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що фізичні особи – підприємці та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають обов’язок щодо  щорічного подання звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за формою № Д5 (додаток 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015р. №435).

Тобто, суб’єкти господарювання, які не використовують працю найманих осіб, незалежно від того чи провадили  діяльність в минулому році чи ні, на якій системі оподаткування знаходилися, такі особи є платниками єдиного соціального внеску. Виняток становлять лише єдинники, які є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують пенсію чи соціальну допомогу на законодавчому рівні, оскільки вони звільняються від слати ЄСВ, і відповідно, від здавання звіту (окрім добровільної участі в системі страхування).

Звертаємо увагу, що фізичні особи – підприємці (без найманих працівників), які обрали загальну  або спрощену системи оподаткування  формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним роком. Останній день подання звітність – 9 лютого.

Щодо осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю та отримують дохід від неї, зобов’язані подати звітність та сплатити єдиний внесок за результатами роботи 2015 року до 1 травня поточного року. Варто зазначити, якщо останній день строку подання звітності або сплати припадає на вихідний або святковий  день, то останнім днем подання звіту (сплати внеску) вважається перший після нього робочий день, тобто у цьому році – це 3 травня.

При формуванні звіту (додатку №Д5) слід пам’ятати, що він має містити виключно дані про нараховані та сплачені фізичною особою — підприємцем суми єдиного внеску «за себе». У звіті не відображаються дані про нараховані, утримані та сплачені суми єдиного внеску із заробітної плати найманих працівників, а також — із доходу фізичних осіб, які працюють на умовах цивільно-правових договорів.

Зазначимо, що розмір єдиного внеску становить 34,7% суми доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страховою внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Для платників єдиного податку, незалежно від отриманого доходу, база нарахування ЄСВ за себе визначається підприємцем самостійно та залежить від розміру мінімальної зарплати і не може бути більшою за максимальну величину бази нарахування ЄСВ та меншою за мінімальний страховий внесок за місяць.

Подати звітність можна і засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, на паперових носіях разом з електронною формою на електронних носіях інформації або на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п’яти.

Звертаємо увагу, що звіт, складений із порушенням вимог, та поданий без усіх необхідних таблиць, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.

Щодо сплати єдиного внеску, то загальносистемники сплачують єдиний внесок до 10 лютого на підставі даних річної податкової декларації.

Для єдинщиків же передбачена поквартальна сплата – до 20 числа місяця (граничний термін 19), що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Радимо не зволікати з поданням звітності. Адже за неподання, несвоєчасне подання, або подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ до платників застосовується відповідальність - штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) - 170 грн. за кожне назване порушення. Повторний протягом року штраф за такі порушення становитиме 1020 грн.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях


Ключові слова: звіти ЄСВ 2015 Чернівці, сплата ЄСВ за 2015 чернівці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

ДТП в Черновцах при участии такси 20 07 2018 ДТП с участием автомобиля одной из служб такси произошло в Черновцах на улице Сечевых стрельцов
- 20.07.2018 17:37
В Украине предлагают заминировать Азовское море Командующий Военно-морскими силами Украины, вице-адмирал Сергей Гайдук озвучил предложение заминировать Азовское море, чтобы предотвратить потери Украины от деятельности иностранных суден
- 20.07.2018 17:20
Реакция на заявление Путина о референдуме на Донбассе 19 июля президент РФ Владимир Путин провел закрытое совещание с послами, на котором отметил, что предложил
- 20.07.2018 16:41
Как выглядит мороженое за 1500 долларов В ресторане при отеле Розарио Вакабаяси подают самое дорогое мороженное под названием Bear Extraordinaire.
- 20.07.2018 16:03
В Черновцах - акция протеста против Фестиваля равенства В Черновцах активисты "Национального корпуса" перекрыли движение в районе здания городского совета
- 20.07.2018 15:20
ДТП в Хмельницкой области с тремя погибшими 20 07 2018 В селе Прибужское Хмельницкой области произошло смертельное ДТП в пятницу, 20 июля
- 20.07.2018 14:42
ДТП на Житомирщине 20 07 2018 - 10 погибших В Житомирской области, на 127-м километре трассы Киев-Чоп произошла серьезная дорожная авария
- 20.07.2018 14:13
Обыски СБУ у главы Черновцыоблэнерго В квартире начальника коммунального предприятия Черновцыводоканал сотрудники Службы безопасности Украины проводят обыски.
- 20.07.2018 12:47
Абитуриенты из Крыма и Донбасса могут поступать в вузы до 28 сентября Для временно оккупированных территорий Крыма, а также отдельных регионов Донбасса, было решено продлить сроки вступительной кампании
- 20.07.2018 12:34
Ученые раскрутили частицы до максимальной скорости Рекорд скорости механического вращения поставила группа физиков из США и Швейцарии.
- 20.07.2018 12:03

Всі новини