Податкова Чернівців нагадує про звіти та сплату ЄСВ за 2015 рік

- 03.02.2016 12:14
Податкова Чернівців нагадує про звіти та сплату ЄСВ за 2015 рік

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що фізичні особи – підприємці та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають обов’язок щодо  щорічного подання звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за формою № Д5 (додаток 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015р. №435).

Тобто, суб’єкти господарювання, які не використовують працю найманих осіб, незалежно від того чи провадили  діяльність в минулому році чи ні, на якій системі оподаткування знаходилися, такі особи є платниками єдиного соціального внеску. Виняток становлять лише єдинники, які є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують пенсію чи соціальну допомогу на законодавчому рівні, оскільки вони звільняються від слати ЄСВ, і відповідно, від здавання звіту (окрім добровільної участі в системі страхування).

Звертаємо увагу, що фізичні особи – підприємці (без найманих працівників), які обрали загальну  або спрощену системи оподаткування  формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним роком. Останній день подання звітність – 9 лютого.

Щодо осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю та отримують дохід від неї, зобов’язані подати звітність та сплатити єдиний внесок за результатами роботи 2015 року до 1 травня поточного року. Варто зазначити, якщо останній день строку подання звітності або сплати припадає на вихідний або святковий  день, то останнім днем подання звіту (сплати внеску) вважається перший після нього робочий день, тобто у цьому році – це 3 травня.

При формуванні звіту (додатку №Д5) слід пам’ятати, що він має містити виключно дані про нараховані та сплачені фізичною особою — підприємцем суми єдиного внеску «за себе». У звіті не відображаються дані про нараховані, утримані та сплачені суми єдиного внеску із заробітної плати найманих працівників, а також — із доходу фізичних осіб, які працюють на умовах цивільно-правових договорів.

Зазначимо, що розмір єдиного внеску становить 34,7% суми доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страховою внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Для платників єдиного податку, незалежно від отриманого доходу, база нарахування ЄСВ за себе визначається підприємцем самостійно та залежить від розміру мінімальної зарплати і не може бути більшою за максимальну величину бази нарахування ЄСВ та меншою за мінімальний страховий внесок за місяць.

Подати звітність можна і засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, на паперових носіях разом з електронною формою на електронних носіях інформації або на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п’яти.

Звертаємо увагу, що звіт, складений із порушенням вимог, та поданий без усіх необхідних таблиць, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.

Щодо сплати єдиного внеску, то загальносистемники сплачують єдиний внесок до 10 лютого на підставі даних річної податкової декларації.

Для єдинщиків же передбачена поквартальна сплата – до 20 числа місяця (граничний термін 19), що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Радимо не зволікати з поданням звітності. Адже за неподання, несвоєчасне подання, або подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ до платників застосовується відповідальність - штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) - 170 грн. за кожне назване порушення. Повторний протягом року штраф за такі порушення становитиме 1020 грн.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях


Ключові слова: звіти ЄСВ 2015 Чернівці, сплата ЄСВ за 2015 чернівці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

США заявили о готовности создания коалиции против Ирана США намерены создать международную коалицию для противостояния Ирану. Об этом на пресс-конференции 14 декабря заявила постоянная представительница Вашингтона в ООН Никки Хейли.
- 15.12.2017 11:50
Боевики провели зачистки в Моспино Координатор группы Информационное сопротивление Дмитрий Тымчук сообщил, что боевики на Донбассе осуществили серию зачисток,
- 15.12.2017 11:18
ДТП на Сторожинеччине 14 12 2017 Вечером четверга, 14 декабря, в селе Панка Сторожинецкого района, произошла серьезная авария.
- 15.12.2017 10:51
В МВФ озвучили требования для очередного транша По словам исполняющего обязанности главы НБУ Якова Смолия, уже в конце января 2018 года в Киев ожидается приезд новой миссии МВФ. С
- 15.12.2017 10:23
Красная рыба защитит вас от инсультов Красная рыба крайне полезна для организма, и диетологи рекомендуют ее включать в рацион несколько раз в неделю, в крайнем случае -
- 15.12.2017 09:29
Когда Маланка фест 2018 в Черновцах В Черновцах традиционный фольклорно-этнографический фестиваль Маланка-Фест состоится 15 января 2018 года.
- 15.12.2017 09:08
Большая семерка выразила поддержку НАБУ Послы стран G7 высказали свою поддержку Национальному антикоррупционному бюро Украины. По мнению стран Большой семерки, для будущего
- 14.12.2017 16:06
Возле больницы №3 обустроят стоянку авто Комиссия департамента жилищно-коммунального хозяйства Черновицкого городского совета после обсуждений пришла к решению обустройства
- 14.12.2017 15:31
В Украине - новая суицидальная игра Зеленый кит На смену суицидальным играм вроде "Синего кита" и "Красной совы", получившим распространение в социальных сетях, появилась новая
- 14.12.2017 15:11
Где купить или взять на прокат новогодние костюмы в Черновцах Декабрь - самая горячая пора для новогодних утренников, елок и тематических вечеринок для
- 14.12.2017 14:19

Всі новини