Найчастіше ухиляються від сплати податків роботодавці

- 30.10.2015 11:54
Найчастіше ухиляються від сплати податків роботодавці

Саме у сфері трудових відносин відбувається найбільше ухилень від оподаткування та порушень законодавства. Серед них - заборгованість, зарплата «в конверті» або її виплата у розмірі, що не відповідає законодавству. Виплата мінімальної заробітної плати є обов’язковою вимогою на території  України для підприємств всіх форм власності і господарювання. Нарахування заробітної плати у розмірі нижче мінімальної - порушення соціальних гарантій громадян України. Аби завтра мати якісне медичне обслуговування та належний рівень освіти і культури, сьогодні надзвичайно важливим є вжиття заходів, спрямованих на усунення фактів порушень податкового законодавства у сфері трудових відносин.

ДПІ у м. Чернівцях звертає увагу на те, що не звітування з ЄСВ та помилки, допущені роботодавцем в персональних даних найманого працівника можуть згодом обернутися неприємностями як для самого роботодавця - страхувальника, так і для застрахованої особи.

Як роз’яснили у відділі адміністрування єдиного внеску інспекції  виправлення помилок, зокрема, у персональних даних застрахованих осіб регламентується Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015р. № 435.

Так, у разі виявлення помилки у Звіті до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до фіскального органу за місцем обліку. У разі виявлення помилки після закінчення звітного періоду страхувальником формується та подається Звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, та відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями.

Якщо ж страхувальником взагалі не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого єдиного внеску застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальник зобов'язаний подати Звіт за поточний звітний період та у разі потреби окремо за попередній період (періоди).

Слід мати на увазі: до початку перевірки контролюючим органом роботодавець має право подати до відповідного територіального органу ДФС необхідні скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застрахованих осіб та одночасно початкові документи із зазначенням достовірних відомостей разом з пояснювальною запискою щодо їх зміни.

Одночасно, невірна інформація в раніше поданому звіті за формою №1ДФ є підставою для складання та подання роботодавцем звітного нового або уточнюючого Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку. Виправлення помилок відображається у розділах І або ІІ розрахунку (в залежності від виду помилки) у порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015р. №4. 

Шановні роботодавці! Пам’ятайте, що викривлення персоніфікованих даних ваших працівників можуть не тільки призвести до серйозних штрафів для вас, а і негативно позначитися на розмірі пенсій та страховому стажі працівників у майбутньому.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях


Ключові слова: ухиляння від сплати податків, роботодавці чернівці, податкова чернівців

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

На Гравитоне бродячий пес искусал ребенка В районе Гравитон в Черновцах произошел инцидент - бродячий пес покусал девочку за лицо
- 20.07.2018 11:20
Из Эстонии выдворили четверых заробитчан из Украины Четверых граждан Украины задержали в Эстонии, неподалеку от города Раквере, во время проверки строительных объектов.
- 20.07.2018 10:46
ЕС продлили санкции против РФ до лета следующего года Высокая представительница ЕС выступила с заявлением об утверждении некоторыми странами ограничительных мер
- 20.07.2018 10:18
Почему дальнобойщик тащил инспектора на капоте фуры Накануне на Буковине произошел необычный инцидент - водитель грузовика вез инстпектора Укртрансбезопасности на капоте
- 20.07.2018 09:46
Псевдоподатківець на Буковині видурив 104 тис грн Протягом двох років молодик вимагав гроші у чернівчанина погрожуючи неприємностями з боку
- 20.07.2018 09:39
Крадія смартфонів затримали по гарячих слідах Правоохоронці затримали злочинця із частиною награбованого. Молодик неодноразово був судимий за корисливі злочини.
- 20.07.2018 09:22
Сплатити за майно треба протягом 60 днів Чернівецька ОДПІ нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи, які мають у власності
- 20.07.2018 09:17
Ученые дали название современному периоду времени Последние 4200 лет развития нашей планеты международная геохронологическая комиссия решила выделить в отдельный период истории
- 19.07.2018 17:47
Двох буковинців спіймали за зберігання наркотиків Операція «Мак 2018»: поліція Буковини активно продовжує вживати заходів, щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин.
- 19.07.2018 17:14
Дальнобойщик прокатил на капоте инспектора Под Черновцами, в районе села Магала Новоселицкого района произошел странный инцидент
- 19.07.2018 16:26

Всі новини