Софія Косар стала співавтором міжнародного досліждення

- 16.06.2015 13:54
Софія Косар стала співавтором міжнародного досліждення

Студентка четвертого курсу Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук – Софія Косар – стала співавтором наукової публікації в престижному журналі Nature Scientific Reports.

Софія долучилася до наукової роботи в лабораторії професора Такехіко Кітаморі під час стажування в Токійському Університеті влітку 2014 року. Вона прийняла участь в проекті з розробки ефективних фотокаталізаторів для розкладу води під дією сонячного світла. Проект об’єднав зусилля інтернаціональної команди вчених з трьох найбільших наукових центрів Японії – Токійського Університету (The University of Tokyo), Національного Інституту Матеріалознавства (National Institute of Material Science, NIMS) та Національного Інституту Провідних Індустріальних Наук і Технологій (National Institute of Industrial Science and Technology, AIST).

Головною ідеєю проекту стала розробка наноструктури, що поєднує в собі кілька компонентів, кожен з яких забезпечує окрему функцію в фотокаталітичному процесі, а саме: провідність електронів, поглинання світла та поверхневий каталіз. Основою наноструктури стали вертикально орієнтовані нано-стовпчики оксиду вольфраму, покриті надтонким світло-поглинаючим шаром ванадату вісмуту, на поверхні якого були осаджені кластери каталізатору на основі кобальту. Це дозволило максимізувати ефективність розкладу води за рахунок оптимізації кожного окремого процесу. Такий нанотехнологічний килим може стати основою для виготовлення плоских фотокаталітичних панелей для генерації водню, який буде використовуватися в автомобілях на водневих паливних елементах.

Софія Косар прийняла участь в ретельних експериментах по оптимізації трьохкомпонентних наноструктур та їх дослідженнях методами скануючої електронної мікроскопії, рентгеноструктурного аналізу та оптичної спектроскопії. В результаті вдалося встановити новий світовий рекорд в ефективності фотокаталітичної генерації водню під дією сонячного світла в 8.1%.

За словами керівника проекту, віце-президента Токійського Університету, професора Кітаморі: «Ми зробили значний крок вперед, який наблизив нас до ефективності в 10%, яка відкриває можливість комерційного впровадження технології отримання водню з чистого та невичерпного джерела енергії – сонячного світла».

Результати дослідження були опубліковані в статті:

"Photocatalytic generation of hydrogen by core-shell WO3/BiVO4 nanorods with ultimate water splitting efficiency", Nature Scientific Reports 5 (2015) 11141.

Y. Pihosh, I. Turkevych, K. Mawatari, J. Uemura, Y. Kazoe, S. Kosar, K. Makita, T. Sugaya, T. Matsui, D. Fujita, M. Tosa, M. Kondo, T. Kitamori.

За матеріалами сайту ЧНУ ім. Ю.Федьковича.


Ключові слова: студентка ЧНУ Софія Косар, міжнародне дослідження в Токійському університеті, Софія Косар

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Путин отдал приказ о выводе войск из Сирии Президент России Владимир Путин прибыл 11 декабря в сирийский Хмеймим на российскую военную базу,
- 11.12.2017 12:42
Зарплаты в Украине - самые низкие в Европе Среди всех стран Европы уровень средней зарплаты в Украине - самый низкий. несмотря на то, что согласно статистическим данным, средний уровень зарплаты в Украине в июне 2017 года увеличился на 19%
- 11.12.2017 11:29
Новая методика позволяет взломать любой Windows Специалисты заявляют - существует новая методика, с помощью которой можно взломать абсолютно любую версию операционной системы Windows, при этом, мошенническое ПО останется незамеченным для антивирусных программ.
- 11.12.2017 11:15
Провокаторы подорвали польский автобус под Львовом Под Львовом неизвестные лица бросили под польский автобус взрывчатку. Информацию об инциденте,
- 11.12.2017 10:43
В Германии продали деревню вместе с населением Небольшой населенный пункт в Германии продали на аукционе за 140 тысяч евро. Речь идет о небольшой деревушке под названием Альвине
- 11.12.2017 10:26
Гиалуроновая кислота поможет при лечении артрита Человеческий организм со временем стареет, мышцы становятся не такими сильными и прочными, ткани теряют эластичность.
- 11.12.2017 10:09
Сегодня Саакашвили выберут меру пресечения Бывшего президента Грузии и экс-губернатора Одесской области Михаила Саакашвили во вторник утром, 5 декабря
- 11.12.2017 09:37
На Гравитоне обустроят новую футбольную площадку В Черновцах в микрорайоне Гравитон появится современная футбольная площадка с искусственным покрытием.
- 11.12.2017 09:19
Врачи подтвердили существование синдрома разбитого сердца В 90-х годах прошлого столетия был открыт синдром "разбитого сердца", и до настоящего времени медики полагали, что излечиться от любовных травм вполне можно без врач
- 08.12.2017 16:40
В Черновцы везут новогоднюю елку По словам начальника Треста зеленого хозяйства в Черновцах Александр Брязкало, главная елка города уже на пути в Черновцы.
- 08.12.2017 15:56

Всі новини